Paradise Lost- Medusa (2017)

ναι οντως, εμας που που δεν εχουμε μαρμελαδα στ’αυτια, μας εκανε να ακουσουμε νεα δουλεια των Metallica πανω απο 1 φορα συνεχομενα μετα το (αριστουργημα) Black Album…

Αν εχεις ολικη ή μερικη κωφωση, η μαρμελαδα δε θα κανει πολυ χειροτερο το προβλημα, ισως να το φτιαξει κιολας, δοκιμασε το…

3 Likes

Σας; γλεντάει ο @legolas οπότε είμαι μαζί του, αν και δεν συμφωνώ για τα μετά Black Album δισκάκια αλλά χαλάλι… βρήκα σύμμαχο! :smiley:

1 Like

Μπαααα, για την ηλικεια μου καλα ακουω…:grin:

Ίσως τότε έχεις κακό γούστο :stuck_out_tongue:.

1 Like

παμε πιο κει , να σας αφησουμε να γλυφτειτε λιγο ακομα

1 Like

Ζουλεύεις;;; Τράβα πιο κει παλιοhater!

2 Likes

οχι ρε!! παντα καμαρωνω ερωτευμενα ζευγαρια παρα τις διαφωνιες τους !

1 Like

αν και ειμαστε off-topic , εαν θεωρουμαι κακογουστος επειδη πιστευω οτι απο το Load εως και το Death Magnetic ,ολοι οι ενδιαμεσοι ειναι για την χωματερη, τοτε ναι, ειμαι κακογουστος…

Αποτελουσα μεγα φανμποϋ των Metallica και δεν με πειραζαν οι αλλαγες στη μουσικη τους (γενικως και ειδικως) , έζησα εποχη μετα-master of puppets και ουσιαστικα απο “…and justice” και μετα, θεωρω μεγαλη κορυφωση το Black Album, οχι τοσο επειδη ηταν ο καλυτερος τους αλλα επειδη βρηκαν το καταλληλο timing και παντεψαν 1000 πραγματα μαζι (μουσικη, μαρκετιγκ, εμπνευση, feeling, image κ.α.) . Λατρεψα τον δισκο αλλα κανεις δεν περιμενε το απιστευτο χάλι που ακολουθησε. Την νεα δουλεια την περιμενα τελειως σκατα ως συνηθως αλλα με εξεπληξαν πολυ ευχάριστα αφου διαπνεεται απο μια φρεσκαδα σε αρκετα κομματια. Τα εχω γραψει και αλλου και κακως τα γραφω εδω αφου οι (μακροσκελείς) off-topic συζητησεις με εκνευριζουν .

Αυτο λεω , αφου δεν πεθαναν οι Μetallica, οι Lost θα πεθανουν που οργιαζει το μυαλο τους ? Τους λατρευεις γιατι δεν τους βαριεσαι ποτε ακομη και σε ανεμπνευστες στιγμες τους, ξερεις οτι θα επανελθουν και παντα το κανουν!

θες τωρα να ανοιξουμε κουβεντα ; Πηγαινε στο θρεντ τους να μιλησουμε σαν ανθρωποι.

Για τους λοστ το εχουμε πει και αλλες φορες . Σε εκεινους που δεν τους αρεσουν τα 2 τελευταια , εχω την αισθηση οτι περισσοτερο τους φαινεται κακο αυτο που παιζουν παρα οτι εχουν θεμα με το στυλ που παιζουν .

Προσωπικα δεν θα ειχα κανενα θεμα να κυκλοφορησαν μετριους δισκους (εχουν βγαλει και τετοιους , δεν γινεται για παντα και ολα να ειναι γεματα εμπνευση , δεν βρισκω δηλαδη κακο στο να ειναι κατι “ουτε κρυο - ουτε ζεστη” , ειδικα οταν εχουν βγαλει πολλα διαμαντια) σε οποιο στυλ και αν ηταν , απλα αυτες οι 2 προσπαθειες μου βγαζουν αυτο το εντονο “επιτηδες” , κατι που ουτε τους ιδιους εισπραττω οτι τους κανει να αναπνεουν καλλιτεχνικα , ουτε οτι απλα πατανε σε ηδη γνωστες και δοκιμασμενες δομες αρα παμε και προς αυτα χωραφια που ξερουμε και οπου μας βγαλει.

1 Like

lyric video για το Until The Grave…

Το τσίμπησα 19 € το digibook :slight_smile:. Ψάχνω με τι μπύρες να το συνοδέψω …

1 Like

Από metal era? Γιατί στο public ακόμα δεν βλέπω τίποτα.
Μαύρη θα πάρεις άσε τις τσιγκουνιές :stuck_out_tongue:

1 Like

Ναι από το metal era, είναι ο πρώτος που τα φέρνει πάντοτε . Το public θα αργήσει θεωρώ . Guiness και καινούργιο λοστ. πως το λένε στο χωριό μου perfection …

2 Likes

Μαύρη μπύρα χωρίς σφηνάκι ουίσκι δεν νοείται… γνώμη μου

2 Likes

Και εδώ θέτεις το μεγάλο ερώτημα σφηνάκι jack ή κανα malt ξερωγώ ;

1 Like

Με Ιρλανδέζικο …αμέσως καλύτερα

6 Likes

Πωπω παίζεις μεγάλη μπάλα όχι αστεία!

2 Likes

Εάν είχα τώρα ένα τέτοιο θα το τιμούσα χωρίς αμφιβολία (άλλωστε είναι ήδη 2:30 μμ :stuck_out_tongue:).

2 Likes

έχει πολύ δίκιο ο άρχοντας @chinaski . Μερακλής εύγε

εγώ βέβαια προτιμώ σφηνάκι Jack με σκούρα κόκκινη τύπου Grimbergen

2 Likes