Paradise Lost - Paradise lost

Σε λίγο θα μας πείτε ότι πρόκειται για τον πιο ΓΑΜΑΤΟ δίσκο στην ιστορία της μουσικής .
Ε Λ Ε Ο Σ .

Αντιγραφή των προηγούμενων είναι … και μάλιστα μέτρια … Οι Lost βγάλανε 2 πολύ καλά cd ΙCON και DRACONIAN και τέλος … μην προσπαθείτε να πείσετε όλους τους υπόλοιπους ότι πρόκειται για διασκάρα .

Σου αξίζει ν’ ακούς Nightwish και να θεωρείς ότι το ONCE είναι ο δίσκος της δεκαετίας…
Anyway το να λες ότι προτιμάς το ICON και το DRAGONIAN TIMES είναι πολύ δημοφιλές και “σιγουράκι”, αφού πρόκειται για την στερεότυπη άποψη του κολλημένου μεταλλά, ο οποίος το διάβασε στο HAMMER και το έχει κάνει σημαία του εδώ και χρόνια…
Ειλικρινά σέβομαι απεριόριστα τις μουσικές σου γνώσεις, αλλά την συγκεκριμένη άποψη σου για τους Paradise Lost την γράφω στα @@ μου… Φίλε είμαι σίγουρος ότι έχεις ακούσει πολύ λίγο Paradise Lost και τα παραπάνω τα έγραψες έτσι για να γράψεις κάτι. Ο δίσκος για μένα είναι ήδη δίσκος της χρονιάς.
Πέρα από την πλάκα που όλοι κάνουμε για να πειράξουμε ο ένας τον άλλο (πρώτος εγώ με τους Nightwish, των οποίων έχω δισκογραφία, bootlegs και γενικά τους θεωρώ πολύ καλή μπάντα, ωστόσο τους κράζω όποτε μπορώ για να σε πειράξω) καλό θα ήταν να μην εκφέρουμε άποψη επί παντός επιστητού, ειδικά όταν δεν είμαστε γνώστες. Στη σκηνή του μελωδικού hard rock είσαι ο καλύτερος εδώ μέσα και όχι μόνο, αλλά το θέμα Paradise Lost άστο γι? άλλους που τους γνωρίζουν καλύτερα?
Μη χέσω τώρα… Ο Angel in Black ειδήμων στους Paradise Lost…

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

To cd είναι ΧΑΛΑΡΑ μέσα στα 5 καλύτερα τους και για μένα τείνει να γίνει το πιο αγαπημένο μου μετά το αξεπέραστο ONE SECOND…
Aπίστευτη dark ατμόσφαιρα και αισθητική…

Σου αξίζει ν’ ακούς Nightwish και να θεωρείς ότι το ONCE είναι ο δίσκος της δεκαετίας…
Anyway το να λες ότι προτιμάς το ICON και το DRAGONIAN TIMES είναι πολύ δημοφιλές και “σιγουράκι”, αφού πρόκειται για την στερεότυπη άποψη του κολλημένου μεταλλά, ο οποίος το διάβασε στο HAMMER και το έχει κάνει σημαία του εδώ και χρόνια…
Ειλικρινά σέβομαι απεριόριστα τις μουσικές σου γνώσεις, αλλά την συγκεκριμένη άποψη σου για τους Paradise Lost την γράφω στα @@ μου… Φίλε είμαι σίγουρος ότι έχεις ακούσει πολύ λίγο Paradise Lost και τα παραπάνω τα έγραψες έτσι για να γράψεις κάτι. Ο δίσκος για μένα είναι ήδη δίσκος της χρονιάς.
Πέρα από την πλάκα που όλοι κάνουμε για να πειράξουμε ο ένας τον άλλο (πρώτος εγώ με τους Nightwish, των οποίων έχω δισκογραφία, bootlegs και γενικά τους θεωρώ πολύ καλή μπάντα, ωστόσο τους κράζω όποτε μπορώ για να σε πειράξω) καλό θα ήταν να μην εκφέρουμε άποψη επί παντός επιστητού, ειδικά όταν δεν είμαστε γνώστες. Στη σκηνή του μελωδικού hard rock είσαι ο καλύτερος εδώ μέσα και όχι μόνο, αλλά το θέμα Paradise Lost άστο γι? άλλους που τους γνωρίζουν καλύτερα?
Μη χέσω τώρα… Ο Angel in Black ειδήμων στους Paradise Lost…

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

To cd είναι ΧΑΛΑΡΑ μέσα στα 5 καλύτερα τους και για μένα τείνει να γίνει το πιο αγαπημένο μου μετά το αξεπέραστο ONE SECOND…
Aπίστευτη dark ατμόσφαιρα και αισθητική…[/quote]

Σε γράφω στα @@ μου επιεικώς δλδ … γιατί δεν αντέχεις μια διαφορετική άποψη , μήπως γιατί έχεις φορέσει τις ωραιές και μεγάλες παρωπιδες σου και τρως σανό και χορταράκι ?
Εχω τα @@ και εκφράζω την άποψη μου όσο και να μην αρέσει σε μερικούς μεταλ-λούληδες … τώρα όσο αφορά τους Nightwish και τους όποιους Νιghtwish δεν θα το συζητήσω για τους εξής λόγους

  1. Οfftopic
  2. Δεν είμαι κολλημένος , μπορεί να τους καραγουστάρω αλλά ως εκεί …
  3. Δεν βάζω ταμπέλες λέω μ’αρεσει / δεν μ’αρεσει
  4. Οταν είχα πάει Paradise Lost όλοι με κοιταγάνε και μου την λέγανε τι δουλειά είχα εκεί αφού άκουγα εμπόρια και είχα και την εμφαάνιση / ντύσιμο τότε.
  5. Τα Icon και Draconian τυχγάνει να τα έχω σε βυνίλιο , που σημαίνει οτι δεν τους ανακάλυψα προχθές.
  6. Τυγχάνει να έχω ολόκληρη δισκογραφία τους που σημαίνει ότι μπορώ να εκφέρω γνώμη και άποψη .
  7. Στο είχα πει και το Σάββατο που μιλάγαμε στο Msn ότι δεν μου άρεσε .
  8. Υπάρχουν άτομα που πάντα θα ξέρουν κάτι παραπάνω από μένα σε ότι έχει να κάνει με τη μουσική ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ :stuck_out_tongue:
  9. Ρούφα το αυγό σου ρούλη
  10. Γελάω μαζί σου , πάνε τώρα παιξε με τις κουκλες σου :stuck_out_tongue:

Αυτά. Μην ακούτε τον Αντρέα, λέει πίπες.

Δε νομίζω να χρειάζεται σχόλιο

Σε τι την έχεις σε Mp3; Πόσες φορές έχεις ακούσει το κάθε album…; Διότι κι εγώ έχω δισκογραφία πολλών συγκροτημάτων και μάλιστα όχι σε mp3, αλλά όπως έχω γράψει και παλιότερα με 5 ακροάσεις του κάθε album δεν μπορείς να εκφέρεις ξεκάθαρη άποψη για το τι ακούς…
Επί του προκειμένου πόσες φορές έχεις ακούσει το Paradise Lost;

3 βιννυλια
2 cd
και τα αλλα mp3

Το paradise lost το έχω κατεβάσει εδώ και 1 μηνα τουλαχιστον …και το εχω ακούσει πανω απο 5 φορες … για αυτο παρε αλλα πεντε στα μουτρα για να μην βγαλεις και κριθαρακι. :stuck_out_tongue:

Καλά άκουσες ένα cd που δεν σου άρεσε 5 ολόκληρες φορές;

Είσαι ήρωας… Καλά ποιον παραμυθιάζεις μωρή λούγκρα…

Ρε Unholy κράξε τον να τελειώνουμε με την μπαμπόγρια…

Ειπα οτι ειναι μετριο … και οτι δεν τρελαινομαι me αυτο . Και κατι αλλο που ειχα ξεχασει να αναφερω … οταν το κατεβασα περιμενα να ακουσω μια μιξη Ιcon , Draconian κλπ κλπ και οχι μια ηλεκτροgothic αντιγραφη του εαυτου τους .

Μαλάκα το έχεις ακούσει το πολύ μια φορά…

merika pramatakia

1)kapou diabasa oti htan “poly kalo to review pou egine sto disko”…to review einai elafros monoplevro pistevo…O diskos einai oreos, den einai “ilektrogoth miksi opos akousa” alla oute einai to epos pou tha thimomaste…nai, einai kalo, nai einai kalitero apo oti exoun bgalei apo to one second kai epeita, alla os ekei…De tha kanei trelo mpam giati aploustata den aksizei trelo mpam opos eipothike edo…To review einai poli dithiramviko kai den einai kai kanena ksexoristo mousiko katorthoma…anyway

2)anti na “tsakoneste”, stamatiste na asxoleiste giati oute o enas, oute o allos ipostirizete ti gnomi sas, apla kapakonete tin gnomi tou allounou…orimotis…Kai oi 2 exete ena alfa dikio, me tin enoia oti einai kalos diskos, alla kapote tha mpei sto rafi mazi me tis palies kiklofories kai tha proxorisoume allou…alla ftanei pleon…

3)ena thread anoiksa kai ego kai to agnoisate:)

δεν θα το έλεγα κακο αλλαμε αυτα που ειχα ακουσει το περίμενα καλύτερο…Δεν με ενοχλέι το ύφος απλα στα δικά μου αυτιά δεν φανηκαν όλα τα κομματια τόσο εμπνευσμένα

Το άκουσα κι άλλες φορές και επιτέλους με κέρδισε. Μου αρέσουν όλα τα κομμάτια εκτός από τα string dub mixes… Τα 5 αγαπημένα μου είναι: Grey, Forever After, Don’t Belong, Close Your Eyes και All You Leave Behind. Τα πιο heavy songs του album IMO είναι το Close Your Eyes και το Over The Madness (εξίσου γαμάτο). Το Spirit έχει γαμάτα πλήκτρα στο ρεφρέν αλλά δεν ακούγονται εύκολα, καλύτερα να μην έπαιζαν στο ρεφρέν αλλά έξω απ’αυτό, όταν δεν είχε λόγια, αλλά ΟΚ, γαμάτο είναι… Το Grey από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο), το Don’t Belong τρομερή εισαγωγή, το Close Your Eyes τρομερή guitar, το Grey τρομερό riff και chorus κτλ. κτλ. κτλ. Τώρα από όλα τα 10 PL Albums το PL είναι μάλλον 4ο στη λίστα μου μαζί με Symbol Of Life. Να η λίστα μου…

  1. Believe In Nothing (για άλλους το χειρότερο για μένα το καλύτερο, γαμάτο στυλ και γεμάτο γαμάτα κομμάτια!)
  2. Icon (masterpiece!)
  3. Draconian Times (κάποια θεϊκά κομμάτια, κάποια πολύ καλά και κάποια καλά)
  4. Paradise Lost / Symbol Of Life (το SOL έχει κάποια τρομερά κομμάτια)
  5. One Second (γαμάτο και IMO most mainstream PL album)
  6. Gothic (γαμάτα riffs, πολύ καλό gothic/doom/death metal album)
  7. Lost Paradise (ωμό και σκοτεινό, καλό!)
  8. Host (καλό αλλά δε γουστάρω αυτό το είδος μουσικής)
  9. Shades Of God (boring as fuck εκτός από κάποια ΓΑΜΑΤΑ κομμάτια που όμως δεν το σώζουν)

Το άκουσα κι άλλο και μου αρέσουν και τα string dub mixes :wink: :stuck_out_tongue: Επίσης IMO είναι ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ever PL album, είναι πράγματι γαμάτο :twisted:

Επίσης ως γνωστόν η 11χρονη αδερφή μου πορώνεται με Erased… Της έδειξα τους PL στο νέο άλμπουμ και τη ρώτησα ποιος της αρέσει πιο πολύ και είπε τον Steve και εγώ της είπα “αα επειδή είναι ο μόνος με κοντό μαλλί, ο άλλος δεν έχει καν μαλλί και οι άλλοι το’χουν μακρύ”… Και μετά της είπα ότι όταν γράψανε το “διαγραμμένο” πριν 3 χρόνια είχανε όλοι κοντά μαλλιά αλλά τώρα οι δύο τα’χουνε ξαναφήσει μακριά και αυτή είπε “ΤΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ!” :stuck_out_tongue: lol

ΥΓ EDIT: Ωχ, στο “Σύμβολο της ζωής” ο Aaron ήταν και τότε φάλακρος. Αλήθεια, γιατί έχασε τα μαλλιά του κατά το Host; Από τα Early Days μέχρι το Χοστ το μαλλί όλο και μίκραινε μέχρι που εξαφανίστηκε :roll:

Έχει καρκίνο.

:lol:

apla to kalitero album pou akousa edo ke kero!! :twisted: :twisted:

sumfono me ton prolalhsanta, nomizo oti einai h sostoterh apopsh gia to neo alboum(antikeimenika pistevo)

parola auta einai mia kalh douleia ton LOST, ena apo ta group pou kata thn gnomh mou exoun ton pio “exypno” kai sugxrono hxo oso afora thn rock kai metallikh skhnh