Paradise Lost - Tragic Idol

επειδη πετυχα στο φεισμπουκ την αφισα της περιοδιας τους,ειπα να το ανοιξω.
τα εχουμε πει και στο διπλα τοπικ στα γκρουπς.
περιμενω να σφαχτουμε παλι,για το αν οι pl ειναι πρωτοποριακοι ή γερασαν και ξαναεγιναν μεταλλαδες.

http://www.paradiselost.co.uk/news.html

αλλα πειτε μου οτι αυτο το τετραγωνακι(:p) κατω ειναι το εξωφυλλο.
srsly?:-s

Μυστήριο το εξώφυλλο (αν είναι όντως) περισσότερο σε baroness φέρνει αν βλέπω καλά?
Η μπάντα είναι σε φόρμες πάντως οπότε αναμένουμε εναγωνίως.

Παιζει ναναι γαματο το εξωφυλλο

Γαμάτο θα είναι το εξώφυλλο αφού θα έχει πάνω το γαμάτο λογότυπο τους!
Το περιεχόμενο είναι το ζουμί όμως, ομολογώ πως το Faith… αν και έιχε κλασικά γαμάτα τραγούδια, σαν σύνολο δεν μου έκατσε τόσο καλά όσο το φανταστικό In Requiem.

Δυστυχως τα καλυτερα κομματια των τελευταιων δισκων ειναι εκεινα που ειναι πιο κοντα στην εναλλακτικη τους στροφη, οποτε καλυτερα να ξεχασουν τα μεταλς μια και καλη μηπως βγαλουν καμια δισκαρα. Στο “Faith…” ας πουμε τα μονα τραγουδια που ακουω πλεον ειναι τα Last Regret, το ομωνυμο και το In Truth. Ολα τ’ αλλα, ψιλοϋπνος, με μικρη εξαιρεση το Horizons που οκ εχει ενα γουστοζικο ριφφακι και το βαζω στο τσακιρ κεφι. =p

fuck τωρα ειδα οτι εχουν πανω στο εξωφυλλο(?) αυτο

ποσα χρονια εχουν να το βαλουν?ανατρχιλα

Ανατριχίλες με το λογότυπο.

Κατα τ’ άλλα οοοοοχι δε θα πω πάλι για τους Lost οτι έγιναν συντηρητικοί κλπ, δεν έχει τζέρτζελο αυτή τη φορά - τουλάχιστον ας ακούσουμε κανένα τραγούδι από τον δίσκο και μιλάμε ξανά μετά! :PP

ΥΓ - Καλά ρε παιδιά, πως το βλέπετε το εξώφυλλο να πούμε, στο μίνι αυτό τετραγωνάκι, ίσα που διακρίνω κάτι κλαδιά που μπλέκονται ξέρω γω (>> Icon :PP) και το παλιό logo.

ε τωρα που ανακοινωθηκε η περιοδια,συντομα θα βγει και το artwork καθως και τα tracks:bounce:

επιτέλους (φαίνεται ότι) ξεφορτώθηκαν τον ΣΕΤ

Δυο φορες θα τους δω στην Αγγλια τον Απριλιο. Οσο για το καινουριο αλμπουμ αναμενω δισκαρα οπως και τα προηγουμενα.

το faith divides us δεν ήταν του Σεθ

γι’αυτό κ βλέπετε…

Η ανυπομονησία χτυπαει κοκκινο ως συνήθως. . . Συνθετικά ο Mackintosh φαίνεται να είναι σε μεγάλη φόρμα ως συνήθως (βλ. και Vallenfyre)…η μουσική κατεύθυνση του δίσκου θα διχάσει ως συνήθως …
Εύχομαι παντως αυτή τη φορά να ταρακουνήσουν τα λιμνάζοντα νερά της μεταλ σκηνής όπως έκαναν στα mid -early 90’. Ήδη έπεστρεψε και το κλασικο λογότυπο , τυχαιο ?
Υ.Γ. Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγω το faith το λέω δισκάρα !

nick says on his twitter Listening to a couple of PL final mixes, simply stunning! almost forgot I had a hangover. :-k

Artwork (πολύ πιθανο) με ζοομ

http://imageshack.us/photo/my-images/811/23h6g4h.jpg/

Επισης , απο το επισημο φορουμ τους ρωτησαν παλι αν εχει keyboards στο αλμπουμ και απαντησε οτι σε ενα τραγουδι θα εχει πιανο με distortion on!

ΠΟΣΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ!!! Θα δεις και 2 φορές INSOMNIUM!!!:cry:

Καυτός Απρίλης!
Με λίγες μέρες διαφορά νέα άλμπουμ Paradise Lost και Moonspell!
Τι καλύτερο? :smiley:

Ελπίζω μόνο να μην χρειαστεί να τα πληρώσουμε σε δραχμές! :stuck_out_tongue:
#-o

Αυτό το λογότυπο…

Καλα αυτό με το Moonspell δεν υπάρχει… θα παμε δισκάδικο και θα τα χτυπήσουμε μαζί …Και οι spell θα κυκλοφορήσουν 2πλο δικάκι (80 λεπτά μουσική και έτσι) να δούμε οι λοστ τι θα μας βάλουν στο σπεσιαλ (καμια ωραία διασκευούλα ίσως ή κανα bside που να σκοτώνει :))

@NickHolmesPL - “Shooting our first video from the New Album “Tragic Idol” this weekend, I will forward GPS coordinates soon. Come along and throw things at us” στο twitter του…:-k

:stuck_out_tongue:
:):!: