Paradise Lost

Ποστάρω και την δικιά μου μόνο και μόνο επειδή βλέπω πόσο χαμηλά έχετε το Paradise Lost και με πιάνει η καρδιά μου

Icon (στο poll έχω βάλει Draconian Times, αλλά πλέον η μεγάλη αγάπη είναι άλλη)
Draconian Times
Paradise Lost

In Requiem
One Second
Host
Symbol of Life

Gothic
Faith Divides Us - Death Unites Us
Shades of God
Tragic Idol

Lost Paradise
Believe in Nothing

Ο καθένας με τα γούστα του αλλά το One Second είναι μεγάλη λατρεία.

Διαφωνω, αλλα γουστο σου καπελο σου. Αν ομως το One Second ειναι μια ψευτογκοθικ πιπα, θελω να ακουσω χαρακτηρισμο για το Believe In Nothing το οποιο εβαλες ψηλοτερα στην λιστα σου.

Οσο για το Lost Paradise που συζηταγατε, ειναι περιεργη φαση, μου αρεσει λιγοτερο απο τα υπολοιπα Lost εκτος των Believe In Nothing και Host αλλα με τα χρονια τον εκτιμαω ολο και περισσσοτερο σε καθε ακροαση, ειναι δισκος με πολυ ιδιαιτερη ατμοσφαιρα και ισως δεν ειναι για καθε στιγμη οπως π.χ. το Draconian Times ή το Icon, αλλα οταν εισαι στο σωστο mood σε βυθιζει σε βαθια σκοταδια.

Ακου συντομα καλυτερα τα Paradise Lost και Symbol Of Life, πολυ καλοι δισκοι.

Να διαβάζεις καλύτερα το θρεντ ρε ετεροχρονισμένε τύπε!

Έχω ήδη απαντήσει σ’ αυτή την ερώτηση. Βασικά με κάλυψε ο ChrisP <3 <3 <3

Δεν το πιστεψα οτι συμφωνησες στα σοβαρα οτι το Believe In Nothing ειναι μια “elegant alternative ροκια”… Οπως μου φαινεται κουλη και παραδοξη η αποδοχη του Host απο τοσο κοσμο, αλλα τοσο κουλη μου φαινεται η προτιμηση σου στο Believe In Nothing σε συγκριση με το One Second.

…εντάξει τά’χω ακούσει…λίγες φορές, και δεν με κέρδισαν:):!:

o χολμς με bloodbath… οσο πάει και το φοβάμαι το νέο paradise lost :stuck_out_tongue:

Παλιμπαιδισμοί. Γελάει ο κόσμος.

…γιατι…παίζει τον ρόλο του όπως νπμίζει καλύτερα:):!:

Καλα κάνετε και το φοβάστε κάποιοι το νέο λοστ γιατί θα σας πιεί το αίμα :smiley:

New song

…με κάτι τέτοια δεν τον φοβάμαι εγώ τον νέο δίσκο:):!:

εεεε κομματαρα ομως?

Πολυ γουσταρω την εναλλαγη απο καθαρα σε μπρουταλ σε ρεφραιν-στροφη, πολυ αγαπη για την υποτονικη στροφη, μονο λατρεια για τις lead του Γρηγορη.

Το εγραψα και στο thread του δισκου, το κομματι παρα πολυ καλο, αλλα δεν βλεπω αυτο το τοσο διαφορετικο που θα κανουν με αυτη την κυκλοφορια, δεν μου φαινεται οτι ξεφευγει τοσο πολυ απο την μουσικη προσεγγιση των προηγουμενων αλμπουμ τους. Δεν το λεω σαν αρνητικο αυτο, απλα σαν παρατηρηση, ισως και το κομματι να μην ειναι απο τα χαρακτηριστικα του νεου δισκου.

Να μαντέψω… Ολοκληρο το Gothic στο Roadburn 2016.

θα προσθεσω και gothic tour :stuck_out_tongue:

Ε ναι, περιορισμένες εμφανισεις και τα σχετικά. 14.04.16 πάντως είναι η μέρα έναρξης του Roadburn, γι’αυτο και η αναφορά. Και με εμπειρία το φετινό Roadburn και τους Anathema, δεν αποκλείεται να δουμε τους Lost να εμφανιζονται με επετειακο σετλιστ φάση “demos - Lost Paradise - Gothic στην ολοτητά του”.

…και γιατί να μην το κάνουν σε έξι επιλεγμένα μέρη, λέω γω:):!:

Γιατί είναι ερασιτέχνες.

…εντάξει δεν είναι και δείγμα στυγνού επαγγελματισμού αυτό:):!: