Park Festival @ Πάρκο Τρίτση, Ίλιον (21-26/6/2013)

facebook page: https://www.facebook.com/ParkFestival.gr
facebook event: https://www.facebook.com/events/617194594957655/

Πριν από λιγότερο από ένα χρόνο,ξεκίνησε ένα φεστιβάλ,διαφορετικό από πολλά άλλα…Μια μουσική γιορτή,που θα ένωνε διαφορετικά είδη,διαφορετικούς ανθρώπους,σε ένα χώρο που πολλοί έχουν γνωρίσει,αλλά που ταυτόχρονα παραμένει σε πολλούς ακόμη,άγνωστος.

Με μοναδικό σημείο αφετηρίας την αγάπη για τον Πολιτισμό και τη Μουσική,και χωρίς να εμπλέκεται ο οικονομικός παράγοντας,το Live Studio,διοργάνωσε υπό την Αιγίδα του Δήμου Αγίων Αναργύρων και Καματερού,το 1ο Park Festival,τον Οκτώβριο του 2012.Στις 3 μέρες του Φεστιβάλ,εμφανίστηκαν 17 σχήματα και τότε άρχισε να ψιθυρίζεται ότι ένας νέος μουσικός θεσμός γεννιέται!

Μερικούς μήνες μετά,το Live Studio ανακοίνωσε ότι θα επαναλάβει '‘το κακό’'και ότι θα φροντίσει να μην αφήσει κανένα να κοιμηθεί ήσυχος τις τελευταίες μέρες του Ιουνίου…

Πάντα υπό την αιγίδα του Δήμου Αγίων Αναργύρων-Καματερού και αυτή τη φορά σε συνεργασία με το Rockha radio και μεγάλη ομάδα εθελοντών,το τρένο του δεύτερου Park Festival,έβαλε μπρος τις μηχανές στα τέλη του Μαρτίου.Είχαμε πάνω από 100 δηλώσεις συμμετοχής,και μέσα από τις auditions που έγιναν στο Live Studio,επιλέχτηκαν 42!Γι’αυτό το λόγο,φέτος η διάρκεια θα είναι μεγαλύτερη!

Aπό την 21η εώς την 26η Ιουνίου λοιπόν,το Πάρκο Τρίτση θα γεμίσει μουσική από μουσικούς,από ανθρώπους που θα διαδώσουν την αγάπη για αυτήν και το’‘μαζί- for free!’’.Oι Τσοπάνα Rave θα μοιραστούν τη σκηνή με τους Cyanna και τα Γυμνά Καλώδια με τους Sorrowful Angels…Γνωστοί και νέοι μουσικοί θα αγκαλιαστούν εξαιτίας ενός θεσμού που αγκαλιάζει όλα τα μουσικά είδη,και απευθύνεται σε όλους!

Παράλληλα θα υπάρχουν δράσεις για όλες τις ηλικίες.
Καλώς ήλθατε στο Park Festival!

Μην ξεχάσετε,αντί για εισιτήριο να φέρετε μαζί καλή διάθεση, χαμόγελο και την αγάπη σας για τη μουσική!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/06
PULSE R ? WHITE PEPPERS ? GODSLEEP ? REBUS ? ΚΛΑΚΑΖ ? ΓYMNA KΑΛΩ∆ΙΑ ? BIG BALLZ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/06
HALF NOTE (Ναύπλιο) ? BLACK CIRCUS ? MISTY 9 ? AFTER MATHS ? SOLAR MONKEYS ? CYANNA ? SIX PISTOLS

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/06
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΛΑ∆ΟΠΟΥΛΟΣ ? CAVE AVUS ? LIKE EMILY ? ΚΥΡΙΟΣ Κ ? ΜΗΤΕΡΑ ΦΑΛΑΙΝΑ ΤΥΦΛΗ ? TSOPANA RAVE ? FUNKEY

∆ΕΥΤΕΡΑ 24/06
SIRIUS ? ADJUST ? PARTHIAN SHOT ? SORROWFULL ANGELS ? POTERGEIST ? POWER CREW ? BLACK RAZORZ

ΤΡΙΤΗ 25/06
Π. ΦΑΚΑΤΕΛΗΣ & RUIDO MINIMO PROJECT ? LAZY TRAINS ? MOONSHINE BLUE ? D.N.A. KINKY SWINGERS ? SCHOOL DRIVERS ? NΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΣΑΚΗΣ & M51

ΤΕΤΑΡΤΗ 26/06
DOMINIC & THE BLACK PURLE ? I5 ? MPAMPOYNHS ? BANGIES ? Αφιέρωµα ANAKASA CITY ROCK ?N? ROLL όπου θα συµµετέχουν οι: A∆ΙΑΦΟΡΟΙ - ΑΥΤΟΣΧΕ∆ΙΟΙ - Σ.Α.Μ. - ΤΣΟΠΑΝΑ RAVE - L.A.N. - BIG BANG ? DICKENZ ZOO

Το φεστιβάλ υποστηρίζεται από το Live Studio Athens και το Rockha radio,
υπό την αιγίδα του Δήμου Αγ.Αναργύρων - Καματερού.

Ζουν ακομα οι Tsopana Rave? Κοιτα να δεις!

επιτελους live tsopana rave!και νομιζα οτι το ειχανε διαλυσει…επιτελους θα τους δω :smiley:

ξερουμε τιποτα ωραριο για αυριο???ή πιο συγκεκριμενα ποτε θα βγουν οι τσοπανα??

βγηκαν κατα τις 11 αν δν κανω λαθος ! Θεοι απλά ! ειπαν απο σεπτεμβρη να περιμένουμε νέα τους για κανα live σε κλειστό χώρο !

ΟΜΟΡΦΗ ΜΙΚΡΗ

ΤΣΟΠΑΝΑ!! ναι ρε,μεγαλο απωθημένο το τραγούδι :smiley:

πόσο μα πόσο μου είχαν λείψει!!! :):):slight_smile:

οντως πολυ καλοι οι Τσοπανα…τους ξαναβλεπω πολυ ευκολα! :smiley:

και ανέβηκαν και χθες και είπαν μερικά ακόμα… :wink:

θυμασαι ποια? :stuck_out_tongue:

είπαν μαζί με τα πιτσιρίκια τους τη Σβούρα και το Μουτοχαπεί
και μετά μόνοι τους την Κορνηλία (ξανά), το Κυπελάκι, τις Βαμβακοφυτείες, Αν μου κρύβεις την αλήθεια, και το Είμαι καλά (ξανά)…
Με κάθε επιφύλαξη να ξέχασα κάτι…

α ρε γμτ ηθελα πολυ σβουρα και αν μου κρυβεις την αληθεια αλλα δεν με επαιρνε να ξαναπαω!επιφυλασσομαι στο επομενο live! το μου το χα πει το ειχανε παιξει και την κυριακη… :stuck_out_tongue:

το ξέρω, αλλά τώρα ήταν special version, με την πιτσιρικαρία τους… :wink:

χαχαχα ωραιος!

Για δωρεάν κι όλας ήταν πολύ καλά. Και σουλβάκια και μπύρες,μια χαρά.
Οι Τσοπάνα την Κυριακή που τους είδα τα έσπασαν. 8)