Parks & Recreation - The Ron Swanson appreciation thread

επιτελους, βρηκα το νεο μου arrested development
:D:D

Ειμαι λιγο πισω(2x15), αλλα
"The whole point of this country is if you want to eat garbage, balloon up to 600 pounds and die of a heart attack at 43, you can. You are free to do so. To me, that’s beautiful."

ΓΚΡΕΓΚ ΠΙΚΑΗΤΙΣ.

Και πρωτη εμφανιση του ΦΒΙ πρακτορα, Μπερτ Μακλιν.

ετσ…

οσο και αν αγαπω ολο το καστ, πιστευω πως η Leslie ειναι ολα τα λεφτα στη σειρα…τρομερη κωμικος και καταπληκτικο αλαφροισκιωτο παιξιμο!

Με Λεσλι γελαω σε καθε γαμημενη σκηνη. Θεουλα. Αλλα μιας και λεμε και για αλλα μελη του καστ θελω να δηλωσω την αγαπη μου στον χαζουλι τον Αντυ. Αντυ σ’αγαπω. <3

[SPOILER][/SPOILER]

γαμαει σταθερα αν και νομιζω πως μετα την 2η, η 3η και η 4η so far εχουν μια πτωτικη πορεια, κυριως γιατι αναλωθηκαν λιγο παραπανω με τα γκομενικα…ομως indeed συνεχιζει να ειναι μια οαση γελιου και fun…
Με Swanson γελαω αλλα οχι τοσο οσο με Knope, η μιση-και βαλε δυναμη ολης της σειρας για μενα…

τρομερο το τελευταιο, η σειρα σταθερα ψηλα

και να ξαναπω ποσο απιστευτοτελειοι χαρακτηρες ειναι ron-april…δεν τους χορταινω

Την ξεκινησα πριν 1-2 βδομαδες,στα πρωτα επεισοδια μου φανηκε απλα καλη,αλλα μαλλον ηταν μεχρι να μπω στο πνευμα,μετα το 3ο-4ο κολλησα,ειδικα η 2η μεχρι στιγμης ειναι επικη(εχω δει μεχρι το 2x17).Ανετα απο τις καλυτερες αμερικανικες κωμωδιες που εχω δει,ενας κι ενας οι χαρακτηρες,τους λατρευω ολους.

ΡΟΝ ΣΟΥΑΝΣΟΝ,Αντυ και Εηπριλ ειναι μυθικοι,αλλα πρεπει να γινει ειδικη μνεια και στον Τζερρυ.

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας (ή ότι ήρθε επιτέλους η μέρα που πρόσεξα κάτι που μαλλόν κανείς δεν πρόσεξε πριν από μένα). Στα όπενινγκ κρέντιντς δύο παιδάκια σε σκέιτ κ ποδήλατο είναι από αχρησιμοποίητο footage αυτού εδώ του βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=Qd1-pkdi5BI#t=01m11s -αλλά κάνα τραγούδι των sea and cake μέσα στη σειρά δε βάλανε οι αχάριστοι.

Ο πρώτος κύκλος καλούλης, αλλά μια βελτίωση την χρειάζεται, αυτό υπόσχεστε όλοι οπότε πάω για το δεύτερο. Κι αυτά τα μοκιουμένταρυ κάπως σε αποσυντονίζουν ρε γαμώτο, π.χ. το The Thick of It μ’αρεσε πολύ, αλλά δεν άντεχα τις συνεχείς εναλλαγές της κάμερας κ το σταμάτησα.

Κάτι τελευταίο, αυτήν

[SPOILER] Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν φαίνεται η εικόνα, προφανώς είναι η Aubrey Plaza.[/SPOILER]

και γω δεν ξέρω τι θέλω να της κάνω :oops: Έρωτας όμως. Ξέρουμε που αλλού έχει παίξει;

Το τελειωσα κι εγω. Στους Ron, April, Andy, Jerry θα προσθεσω και τον Tom.

btw αγαπάω τον jean ralphio, ακόμα και το όνομα του είναι τέλειο.



Με το που εμφανίζετε σε σκηνή ο Jean ralphio αρχίζω και γελάω:lol:

Το μεγαλείο του ανδρός (Offerman φυσικά) φαίνεται από το γεγονός ότι έχει την H.P. Lovecraft Historical Society στα λινκς του εργαστηρίου του.

Εννοείται φυσικά ότι περιμένω το crossover επεισόδιο όπου αποκαλύπτεται πως ένα αντίτυπο του Νεκρονομικόν βρίσκεται στη βιβλιοθήκη του Pawnee.

αυτη η σκηνη ειναι απο τα επικοτερα πραγματα εβερ.δεν μπορω να σταματησω να γελαω και να την ξαναβλεπω εδω και κανα τεταρτο

Επεστρεψε και ειχε και πολυ γελιο (οπως παντα)

[SPOILER]Γιωργο, σε παρακαλω. Σκασμός![/SPOILER]

‎Αυτό:

[SPOILER]

But first, there’s a hot, spinning cone of meat in that Greek restaurant next door. I don’t know what it is, but I’d like to eat the whole thing.
[/SPOILER]

Ωραιο το 19(Ρον ρισπεκτ, γυρος και lagavulin), ληκαρε νωριτερα και το 20 που κανονικα βγαινει σημερα και ηταν γαματο. Αντυ θεος.

Γαμ&$* τα πάντα, νομίζω είναι η μοναδική σειρά με τόσο εκλεκτό καστ και χαρακτήρες, Jean Ralphio & Ron Swanson & April αγαπημένοι. Είμαι σχεδόν up to date με τα επεισόδια και ξεκίνησα πριν μιάμιση εβδομάδα περίπου. 'Ερωτας. Με την πρώτη ματιά.

Ντάξει μετά το season finale αλλά ειδικά το προηγούμενο ένας είναι ο κορυφαίος χαρακτήρας.

[SPOILER]
[/SPOILER]