Parks & Recreation - The Ron Swanson appreciation thread

λοιπον δεν ξερω αν υπαρχει θρεντ, δεν ξερω ποσοι το εχουν δει (εχω σιγουρο ιασονα μονο), αλλα αυτη το αξιζει το θρεντ ρε γμτ

ενω η πρωτη σεζον μου ειχε φανει εντελως μετρια, λογω του οτι εφερνε απιστευτα πολυ σε the office, ειδικα το ποσο πηγαν να ταιριαξουν το ρολο του michael scott με το ρολο της leslie knope, η δευτερη και η τριτη πραγματικα δεν παιζονται (δεν εχω δει την τεταρτη ακομα). και ο ρολος που δεν παιζονται ειναι ο ron fuckin swanson

η παρακατω εικονα συνοψιζει τα παντα για το χαρακτηρα του


χιντ: το μονο δεκαρι που εχει δωσει σε γυναικα ειναι στη steffi graff (επεσα στο πατωμα εκεινη τη στιγμη)

δειτε το οσοι δεν το εχετε δει, μιληστε οσοι το ειδατε

Στηριζω, θα κάτσω να τα ξαναδω σύντομα.

Btw ο γιασονας να ποσταρει την καινουρια του μπλουζα.

Εχω δει μονο την πρωτη σεζον και οδευω προς την δευτερη, απο την οποια εχω δει κατι sneak peeks μονο αλλα δειχνει ηδη ποσο γαματος ειναι. Με βρισκει εξαλλου συμφωνη 100% σε ο,τι αφορα τις διατροφικες συνηθειες. Αγαπαμε <3

Είμαι s03e03 και λατρεύω Swanson.
Πιο επική φάτσα ΕΒΕΡ που έκανα rewind 2-3 φορές να ξαναδώ

[SPOILER][/SPOILER]

όπως επίσης και η φάση που είχε κήλη και [COLOR=“Blue”]δεν μπορούσε να κουνηθεί[/COLOR].

Αλλά ας μην μείνουμε σε αυτόν, γιατί επίσης λατρεύω April Ludgate.

χαχαχ ναι ναι. η καλυτερη βοηθος που μπορουσε να βρει, αλλωστε το ειπε και ο ιδιος

[SPOILER]

I need to find someone to fill in for April. Now I know I’m not going to find someone who’s both aggressively mean and apathetic. April really is the whole package.
[/SPOILER]

:lol:

Ακούει και neutral milk hotel, τι αλλο να ζητησει κανεις?

ωπ,μουστακι

Role-model, απλά.

Πιασε Βαντζελ S04, ειναι πολυ δυνατή

Λιγα πραγματα παραπανω για να αγαπήσετε ακομα πιο πολύ τον κύριο Swanson.

Ο Nick Offerman, ο ηθοποιος πίσω από αυτο το αξιοθαυμαστο μουστακι, ειναι σχεδον ο Ron Swanson. Kαι καλα το χομπι του Swanson, ξυλουργικη δηλαδη, ειναι το πραγματικο επαγγελμα (ή μαλλον side-επαγγελμα) του Offerman.

Εχει δικο του εργαστηριο, φτιαχνει οντως κανό τα οποια δωριζει και γενικα ειναι τελειος.

Επισημο σαητ του εργαστηριου του

Να τον στο εργαστηρι

δεν αστειευομαι ουτε λιγακι. [U]Εδώ[/U] ειναι στο εξωφυλλο του Fine Woodworking.

Και [U]εδώ[/U] ειναι ενα απο τα βιντεό του για το πως να φτιαξεις το δικο σου κανό…

Οπως μπορειτε να δειτε, μιλαει και σαν τον Swanson, αργα, ηρεμα, σιγουρα. Οπως αρμοζει σε εναν αντρα του βεληνεκους του.

Αλλο τριβια. Στη σειρα, η δευτερη του γυναικα, η Tammy 2, ειναι στην πραγματικοτητα η κανονικη του γυναικα.

Ψαχτε και συνεντευξεις του, μπορει στην αρχη να τον απομυθοποιησετε, αλλα μετα θα καταλαβετε πως ειναι οντως αξιος θαυμασμου.

Αυτος και η γυναικα του σε τρυφερες στιγμες

Aυτα για τον ηθοποιο.

Για τον ιδιο τον Swanson δεν ξερω απο που ναρχισω. Καταρχας, παρα το γεγονος πως θελω να του μοιασω, νιωθω πως δε θα τα καταφερω ποτε, νιωθω πως δεν ειμαι αρκετος και πως ποτε δε θα ειμαι αρκετος. Μου φτανει που μοιραζομαστε καποιες αποψεις ομως. πχ για τα γενεθλια. ή το πρωινο.

Δε θαρχισω να λεω ατακες γιατι δεν εχετε δει αρκετα… περιμενετε ομως πρεμιερα σηζον 4. Μιλαμε για καταπληκτικο διαλογο με Leslie.

Aυτα απο μενα, θα συνεχισω αμα ερθει και αλλος κοσμος να πουμε, να κανουμε σωστο appreciation thread…

[SPOILER]

η κουπα Pyramid of Greatness που μουκανε η συγκατοικος μου δωρο για τα γενεθλια μου

και η μπλουζα ρον, που μου εκανα εγω δωρο

τα μαλλια και το μουστακι ειναι χνουδωτα <3

[/SPOILER]

δε ξερω αμα θελω να δει ο λουπεν τη σειρα :expressionless:

θα επανελθω να μιλησω και για τους αλλους φοβερους συντελεστες της σειρας γιατι, LITERALLY, ειναι ολοι ενας κι ενας. Ακομα και ο τζερρυ.

Κλαίω με τζέρυ στο τελευταίο επεισόδιο(4.11) που

[SPOILER]την μόνη φορά που έπρεπε να κάνει αυτό που κάνει καλά(δηλαδή να τα θαλασσώσει) κατάφερε να μαζέψει κόσμο:lol:[/SPOILER]

Θεός Ρον άλλη μια φορά…

Αυτή η σειρά χρειάζεται ένα spin-off!!!

μπορει να βγαλει μετριο επεισοδιο αυτη η σειρα γαμωτοκερατο; ='Δ

Επισης, για τους Swanson fan…

γιατι ρε μπουρουχα?

ειδα πρωτη σεζον, θελω καποιον να μου δωσει ομως ενα πολυ πειστικο λογο για να το συνεχισω…
(νταξ, θα το συνεχισω εννοειτε αν και ειναι copy-paste office μεχρι τωρα, επειδη γενικοτερα εμπιστευομαι γνωμες εδω που λενε οτι αλλαζει τελειως, αλλα κουβεντα να γινεται μωρε…:stuck_out_tongue: )

το ξεκινησα κυριως λογω Amy Poehler-αγαπαω, σπουδαια κωμικος
αλλα ο Swanson ως τωρα ειναι Pure Dwight απο Office

ελα ελαααα, μη γκρινιαζεις, αφου ολοι σου λενε πως η πρωτη σεζον, που αναθεμα αν τη λες σεζον με 6 επεισοδια, ειναι εξαιρετικα μετρια…

οντως αρχικα σα να κανει σπινοφ του οφφις (ασχετο που απο το οφφις δε μπορεσα ποτε να ολοκληρωσω σεζον, μου τη δινει αφανταστα ο μονοδιαστατος καρελ), αλλα στρωνει.<

Ξερω ομως οτι σε πτοει (χα, δεν ηξερα οτι ειναι η μεταφραση του Intimidated) το μουστακι του σουανσον, τωρα που απαρνηθηκες τον ανδρισμο και ξυρισες το δικο σου.

ναι ειναι σαν σπινοφφ του οφις, αλλα κυριως λογω ομοιοτητας leslie - michael scott…swanson-dwight ακομα και στην πρωτη δεν ισχυει ουτε με σφαιρες

[quote="“mr_whatsisname,post:13,topic:20259”]

:frowning:
ντρεπομαι

Πολύ δυνατή η σειρά και ακόμα πιο δυνατός ο swanson.
Σε κάθε επεισόδιο τον περιμένω να εμφανιστεί, φυσικά και άλλοι χαρακτήρες της σειράς είναι πολύ καλοί.

=’)

Πρέπει να φέρουμε τον Ron να τον κεράσουμε κανένα todaylicius μόλις ότι παίρνεις διπλό λουκάνικο με 90 λεπτά θα τον χάσουμε:)

Βασικά όχι.

Άλλο ένα ποίημα για επεισόδιο ψες.

Σε σκηνή με Andy και γυάλα + σαντιγύ πέθανα.
Και με Ρον εννοείται.