Parkway Drive

τα σπανε γαματοι πολυ πορωτικοι τα βρωμικα φωνητικα τους ειναι απιστευτα :band: :trumpet: :trombone: :-({|= :stereo: :metal: :blues: :country: :blues: παρτε και το αγαπημενο μου τραγουδι απο δαυτους

hardcore δεν ειναι με την καμια

metalcore ειναι ο σωστοτερος ορος

απο αυτο που βγαινει με το κιλο στην αμερικη

μοναχα που αυτοι ειναι αυστραλοι! :stuck_out_tongue:

οτι παιζουν το παιζουν καλα + δυνατα
χωρις ιχνος πρωτοτυπιας βεβαια

παρολα αυτα το πιο πιθανο ειναι να παω στο λαιβ τους εδω

Απτα καλα metalcore συγκροτηματα,personal favourite το παρακατω τραγουδι

Αγαπημένη μπάντα, και τα τρία albums τα σπάνε απίστευτα. Όσοι γουστάρετε τη φάση να τσεκάρετε οπωσδήποτε το dvd τους

[B]Parkway Drive: The DVD[/B]

Χωρίζεται σε δύο μέρη, ένα live και ένα με την ιστορία της μπάντας με διάφορα πολύ ενδιαφέροντα σκηνικά.
Ολόκληρο το live set εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=GNjQNoIyutA

Mπανταρα. Τους εχω δει 2 φορες και ειναι τελειοι λαιβ.
ΑΟΥΣΤΡΑΛΙΑ !

Πιάνω το φτυάρι και ξεθάβω. Days never finished, master got me working someday master set me free…

Μπαντάρα απλά. Δυστυχώς τους ανακάλυψα πριν 10 μέρες, όπου και δεν ακούω κάτι άλλο από τότε. Είχα καιρό να πωρωθώ έτσι με τέτοια μπάντα.

Πρώτη επαφή με το deep blue που οκ προσκυνάμε κλπ κλπ ειδικά τις πρώτες μέρες δεν έβγαινε καθόλου από player, κινητό, cd player για κανένα λόγο. Το ένα κομμάτι καλύτερο από το άλλο.

Μετά πιάνουμε το Horizons που οκ δεν πάει πίσω και αυτό. Ειδικά από Carrion (4o κομμάτι δίσκου) μέχρι το Dead Man’s Chest (10ο κομμάτι δίσκου) απλά δίνουν πόνο.

Γενικά έχω λατρέψει αυτά τα 2 albums σε σχέση με τα υπόλοιπα. O Winston απίστευτα φωνητικά, όγκο τα πάντα. Είναι και τέρας!

Don’t Close και Killing ίσως είναι τα λιγότερο albums που έχω ακούσει σε σχέση με τα 2 πρώτα που ανέφερα. Έχουν τις στιγμές τους αλλά σίγουρα θέλω να τα ακούσω περισσότερο.

Τέλος στο atlas έχουν πέσει λίγο οι ρυθμοί, δεν είναι κακό αναγκαστικά αυτό, αλλά όταν έχεις ακούσει τα 4 προηγούμενα εε σου φαίνεται κάπως.

Άντε ελπίζουμε σε live σύντομα.

edit: Έχουν ΚΑΙ στιχάρες.

Υπήρχε θρεντ και δεν το τίμησα;;; :Ρ

[B]Μπαντάρα από τις λίγες[/B]. Πορωτικοί όσο δεν πάει. Σοβαρές δουλειές -[I]όχι σκέτος χαβαλές[/I]- που λένε κάτι παραπάνω από “καύλα”. Ελπίζω να μη με ξενερώσουν στη συνέχεια. [I]Απωθημένο: να τους δω λαιβ[/I]…:slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=ABbdH-LKH_s

το πρώτο άκουσμα που είχα, οκ στην αρχή είπα χαβαλές καθώς επικεντρώθηκα στο απίστευτο βίντεο. Αλλά μετά ήρθε η μαγεία! Απλά κλαίω στο 0.25, στο 1.01 και 1.41. Δεν υπάρχουν οι τύποι. Και σε αυτό ο Winston στο 0.22 απλά όλεθρος, οδοστρωτήρας κλπ κλπ

χωσε πονο…


:slight_smile:

μαν αυτό είναι από άλλη μπάντα:p δεν λέω πόνος αλλά από άλλη μπάντα!

Ναι, Νίκο εκθείασε το κομμάτι και τη μπάντα, αλλά στο Whitechapel θρεντ που έκανες. 8)

On topic, έχω ακούσει μόνο το Horizons, τότε στις -core εποχές, που είναι πολύ ωραίος δίσκος με κομματάρες μέσα όπως The Sirens’ Song", Boneyards, Breaking Point, Dead Man’s Chest, με το τελευταίο να το γουστάρω ιδιαίτερα. Δεν νομίζω να ασχοληθώ στο μέλλον. Μπορεί και να το κάνω απ’ ότι βλέπω!

Ναι, είναι μπαντάρα (αν πρόκειται να πω για αγαπημένο δίσκο μάλλον θα είναι το Horizons). Live είναι πολύ καλοί (και έχοντας δει πολλές metalcore μπάντες πλέον, είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις σε αυτόν τον τομέα).

Απ’ τις μπάντες που λατρεύουν να κράζουν όσοι δεν ακούνε metalcore, επίσης :stuck_out_tongue:

[B]ουπς!!! [/B]Λαθος λινκ:p ??? Άκουγα γιουτουμπ Parkway Drive αλλά φαίνεται ξεχάστηκα με το προηγούμενο λινκ…σορυ#-o

Νεο τραγουδι απτο καινουριο αλμπουμ τους…

ακολουθωντας τα χναρια των In Flames του 2015,αρχισαν να βγαζουν και αυτοι εμπορικα ροκακια…νομιζω το μεταλ απλα ειναι σε ελευθερη πτωση στην εποχη μας

Το metalcore είναι σε ελεύθερη πτώση, μη τα συγχέουμε.

Δεν είναι κακό πάντως.

Χτες έπαιξαν στο Rock am Ring και ήταν πολύ δυνατοί.

Έπαιξαν και το bulls on parade από ratm. :smiley:

Μπα, κακό είναι. Πολύ χλιαρό για PWD. Ακόμα και οι στίχοι μου φαίνονται κλισέ. Και επιτηδευμένα sing-alongs yeah yeahs για τα lives… Μεχ. Πιθανόν live όντως να ακούγεται καλύτερο, αλλά καλύτερα όλος ο δίσκος να μην είναι έτσι.

Αφού είναι ημέρα ξεθάμματος.

Μόλις ξεκίνησε στριμ του Viva The Underdogs. :raised_hands:

1 Like