Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Λολ :joy:
Eγω πάντως τρώω παραπάνω, επειδή είμαι σπίτι και γω, παίζει περισσότερος χρόνος για μαγείρεμα.

1 Like

Εγώ παιδιά εδώ και καμιά βδομάδα σταμάτησα να δουλεύω και δεν μπορώ να δουλέψω και από το σπίτι. Συνήθως σηκώνομαι γύρω 11.30-12 και όλη μέρα ασχολούμαι με βιβλία, videogames, δίσκους, ταινίες σε rotation. Δεν βαριέμαι ακόμα, γενικά είμαι σπιτόγατος και το αντιμετωπίζω κομπλέ. Οκ, προφανώς δεν θα με χάλαγε να πάω και μια βόλτα, αλλά μπορώ να προσαρμοστώ πιο εύκολα στη νέα κατάσταση από αρκετό άλλο κόσμο (έτσι νομίζω). Η διάθεση μου είναι λίγο περίεργη, μια με πιάνει άκρατη απαισιοδοξία, αλλά μετά από λίγο σκέφτομαι πως ότι και να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε, είναι ένα rollercoaster συναισθημάτων.

Για το φαϊ που λέτε, μάλλον στα ίδια με πριν κυμαίνομαι, αφήστε που έχω κόψει και την σαβούρα γιατί δεν παίρνω ντελίβερυ (όχι πως έτρωγα πολύ απέξω, αλλά πλέον καθόλου).

3 Likes

Καθόλου αλλοπρόσαλη. Respect που ακούς Panx Romana (all time classic το τραγούδι Κράτος Κλειστόν) και που ακούς Στίχοιμα.

Εν τω μεταξύ ΣΤΙΧΟΙΜΑ μου αρέσουν πολύ κάποια κομμάτια χωρίς να είμαι και σούπερ φαν της μπάντας. Στο live στο Gagarin που τους είδα, έκοψαν κώλους.

Δηλαδή τραγούδια όπως το “Εδώ Αθήνα” ας πούμε που εμένα δεν με τρελαίνει κιόλας, στο live να το ακούς ήταν τρελή πόρωση.

edit: Τελεία και παύλα, Μαρίνα είσαι καύλα !!!

1 Like

Κάπως έτσι.
Δεν βοηθάει και ο καιρός ρε διάολε. Βέβαια από την άλλη αν είχε γαμω τις μέρες ίσως ήταν χειρότερα

Α μπα, θες καλοκαιράκι χρυσό μου;;;;

Για εσάς λέω που είστε ευαίσθητοι :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Εγώ με το τζάκι μου είμαι μια χαρά

Πιστεψε με ειναι χειροτερα.

Εδω οποτε εχει γκριζα μερα γεματη συννεφα και κρυο και αερα, απλα κοιταω τα δεντρα και τον ουρανο απο τα παραθυρα μου και την βρισκω παρα πολυ. Βγαζει μια μουντιλα, μια παρανταησλοστηλα γαματη. Μου θυμιζει κι αλλες εποχες, βγαζει και μια νοσταλγια.

Οταν εχει λιακαδα, οπως σημερα ολη μερα, και γαματη θερμοκρασια απο 12 εως 18 βαθμους, τοτε απλα θελω να ειμαι εξω ολη μερα και δεν μπορω.

Η άνοιξη είναι ο κατεξοχήν καιρός για περπάτημα, βόλτες, εκδρομές, μια χαρά την έχουμε βγάλει με βροχή και γκριζάδα ως τώρα. Και θετικό το ότι δεν έγινε όλο αυτό καλοκαίρι ή χειμώνα, θα είχαν πάρει φωτιά τα κλιματιστικά/καλοριφέρ και μαζί τους και οι τσέπες μας.

1 Like

Δεν ήξερα που να το ποστάρω. Ποιά είναι η γνώμη σας για τα λάπτοπ της Toshiba και γενικώς για την Toshiba ως εταιρία;

Βγαίνουν ακόμα laptop Toshiba? Τουλάχιστον στον Κωτσόβολο δεν έχει.

1 Like

https://gr.dynabook.com/laptops/satellite-pro/satellite-pro-l50-g/satellite-pro-l50-g-14l/ στο πλαίσιο στα 669ευρώ. Και εξωτερικό δίσκο της Seagate 4TB γιατί το 1ΤΒ φούλαρε με μουσική.

δεν ξερω πολλα απο toshiba αλλα η τιμη του παει και ερχεται αν δεν σε απασχολει η οθονη, γιατι TFT τεχνολογια ειναι πλεον ξεπερασμενη.
για μουσικη το θες μονο?

παλι καλα που εχει SSD και οχι μηχανικο δισκο

1 Like

Αρκετά τσιμπημένη τιμή βασικά. Έχει συμπαθητικά χαρακτηριστικά, αλλά για τόσα χρήματα η απουσία κάρτας γραφικών μου χτυπάει αρκετά. Από την άλλη για κάποιο λόγο πλέον η Toshiba πουλάει και λίγο brand-name, οπότε.

Αν είναι για απλή καθημερινή χρήση (ακα όχι gaming/μοντάζ/κάτι αντίστοιχο), δεν νομίζω να φανεί ιδιαίτερα διαφορά. Προσωπικά είτε θα έψαχνα για κάτι δυνατότερο σε αυτό το μπάτζετ, είτε θα κοιτούσα για κάτι παραπλήσιο αλλά πιο οικονομικό, που σίγουρα υπάρχουν επιλογές.

Έδιτ: επίσης, σίγουρα δεν θα κοιτούσα πλαίσιο

4 Likes

μιας και ειπες για την απουσια καρτας γραφικων προσεξα στα specs οτι εχει δυνατοτητα για display port
δλδ τι στον … :thinking:

1 Like

Έχετε δίκιο. Αρχικά κοιτούσα τα Lenovo και μου φάνηκαν αρκετά εντάξει ως προς τα χαρακτηριστικά τους. Θα σας στείλω και λινκ. Στο πλαίσιο μπήκα για να βρω ένα πολύ οικονομικό tablet(turbo-X) για τους γονείς μου που γκρινιάζουν για ένα και κοιτάω αυτά μιας και δε θα έχει πολλή ζωή στα χέρια τους.

Κανόνας Νο1: Μακρυά από πλαίσιο

Αρκετά τίμιο βάσει χαρακτηριστικών και τιμής αλλά παρόλο που η τιμή είναι χαμηλή για πλαίσιο, υπάρχει λόγος, έχει 1 χρόνο εγγύηση. Οπότε το ξεχνάς. Πες μπάτζετ και main use και θα σ αραδιάσουμε μερικές επιλογές. Το βασικό είναι το μπάτζετ καθώς και αν θες οπωσδήποτε κωτσόβολο ή πλαίσιο λόγω δόσεων.

3 Likes

εεε οχι turbo-x … :point_down:

1 Like

Γίνομαι βαθιά τσιγκούνα όταν πρόκειται να πληρώσω για άλλους πέραν του κώλου μου.

δεν το λεω τοσο για το θεμα χρηματων αλλα δεν εχω ακουσει απο κανεναν καλα λογια για αυτα
επισης δεν ειναι επισημα πιστοποιημενα απο τη google (νομιζω)

2 Likes

https://www.e-lenovo.gr/index.php?route=lenovo-ideapad-s340-15-fullhd-ryzen5-12gb-ssd1tb-vega8-w10-platinum-slim.html