Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Γαμώ τις ιδέες, εξάλλου υπάρχει και το σχετικό τόπικ:

4 Likes

Ωραίος. Το αγνοούσα το topic.

Σαν να φαίνεται ότι κάτι κινείται, επομένως, το μεταφέρουμε εκεί αν είναι, μόλις μαζευτεί/ψηφίσει ικανός αριθμός, και προχωράμε.

1 Like

Συζητήθηκε και λιγάκι στην τελευταία τιτανομαχία, εγώ προσωπικά είμαι 100% μέσα και για μπασκετάκι.

3 Likes

εμφατικό ναι all the way!!

2 Likes

Μπορω να κουβαλαω πετσετες και νερα για να ξεδιψατε. Δεν ειμαι σε θεση να βαλω στο καλαθι των αχρηστων ουτε βρεγμενη χαρτοπετσετα σε αποσταση μεγαλυτερη του 1,5 μετρου. Οταν κατα τυχη αυτο συμβαινει, ολο το γραφειο πανηγυριζει μαζι μου.

Σας παρακολουθω με ενδιαφερον, συνεχιστε παρακαλω.

7 Likes

Θελω να διαβασω για τον α παγκοσμιο. Εχει κανεις καμια προταση για βιβλιο;

Andre Antunes απλα θεος για μια ακομα φορα.

2 Likes

καθολου αυτο που ζητας, αλλα τουτο δω το καναλι ειχε εξαιρετικα βιντεο που ανελυε τον πρωτο παγκοσμιο ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ

https://www.youtube.com/c/TheGreatWarSeries/videos

το εβαζα πριν παω για υπνο πριν χρονια, δε νομιζω οτι περασα το πρωτο 6μηνο του πολεμου


Σε αλλα νεα - μου κλεψανε το ολοκαινουργιο ποδηλατο (ουτε 2 βδομαδες δεν τοχα) την Πεμπτη.

Εκτοτε το παρακολουθω με το GPS του και ενημερωνω τους μπατσους. Τριτη βραδυ εδωσε τελευταιο σημα σε ενα σουπερμαρκετ της Γλασκωβης. Σημερα πρωι ειναι Ρουμανια. Εντυπωσιακο

8 Likes

8709599-bb5ec133dcee35211175e04bc7b9482340ab292b50503e4309272dd7e65f0c10

4 Likes

Έχω πάρα πολλά μεμες έυκαιρα, αλλά θα κρατηθώ

δωσε πονο, δε με νοιαζει πλεον - ειχα φουλ ασφαλιση γιατι τα παλικαρια δω στη Γλασκωβη δεν αστειευονται και ημουν σιγουρος οτι θα μου το κλεβανε, απλα περιμενα ναχω 2-3 μηνακια με το μωρο.

ΟΚ τώρα συνδέθηκα, γιατί η αλήθεια είναι ότι η μετακίνηση του ποδηλάτου στο τρίγωνο Ελλάδα -Γλασκώβη-Ρουμανία δεν μου έβγαζε και πολύ νόημα λολ

4 Likes

Εχεις και συ τα δικια σου - υπεθετα οτι ολος ο κοσμος ξερει τα παντα για μενα!

Summary

4 Likes

Φέτος μου έκλεψαν το ποδήλατο μέσα από την πολυκατοικία εδώ στην Αθήνα. Φυσικά δεν περιμένω να το βρω. Το μόνο “καλό” που βγήκε ότι πήρα την απόφαση να πάρω το κουρσάκι που σκεφτόμουν καιρό.

Καπως ετσι κι εγω. Στην πολυκατοικια μου μας εχουν κλεψει συνολικα 5 ποδηλατα (που ξερω εγω τουλαχιστον), ενα εκ των οποιων δικο μου - φτηνο, αλλα με αρκετα λεφτα σε αναβαθμισεις. Δυο ηταν κλεισμενα σε αποθηκη, σε υπογειο κοινοχρηστο παρκινγκ 14 αυτοκινητων.

Μερικες φορες εντυπωσιαζομαι απο το θρασος και το θαρρος των ανθρωπων, παροτι διαθετω σεβαστες ποσοτητες και των δυο. Ετσι αγορασα το επομενο ακριβο ποδηλατο (+ενα σπαστο), το οποιο εβαζα στον ωμο και το ανεβαζα στο σπιτι απο τα σκαλια.

EDIT: Μολις θυμηθηκα οτι καποια στιγμη εκλεψαν κι ενα παιδικο, μιλαμε οτι ηταν παιδιου 5 χρονων ε;

1 Like

καλα, απο θρασος αλλο τιποτα οι ποδηλατοκλεφτες.

Οι τυποι με ειχαν στη μπουκα ξεκαθαρα καθως ηρθαν στο πισω μερος της πολυκατοικιας (χωρος που εινα περιτριγυρισμενος απο αλλα σπιτια (εικονα 1) με καγκελοπορτα που κλειδωνει (καποιος μαλακας δεν κλειδωσε) οπλισμενοι με κομματι σκαλωσιας το οποιο χρησιμοποιησαν να το περασουν μεταξυ του bike rack και του -καλού αλλα οχι καλυτερου - d-lock που ειχα, και καπως το εσπασαν / λυγισαν (εικονα 2)

Summary

αρκετα τρομαχτικο να σκεφτεις παντως πως το κυκλωμα με ειχε στο ματι και εντεκα παρα δεκα το βραδυ απλα μπουκαραν και το πηραν

Οριστε και φωτογραφια του μωρου, ετσι - μηπως και περασετε βολτα απο ρουμανια και το παρατε πρεφα.

εδιτ: να σημειωσω εδω οτι το συγκεκριμενο ποδηλατο τους ειναι εντελως αχρηστο εντωμεταξυ, δεν μπορουν να ενεργοποιησουν την μηχανοκινηση χωρις το κινητο μου και απλα ειναι ενα κανονικο ποδηλατο μιας ταχυτητατς που ομως ζυγιζει καπου 20 κιλα

5 Likes

Πω τι ωραίο ποδήλατο. Το ζήλεψα και εγώ που δεν κάνω ποδήλατο. Λολ
Ελπίζω να το βρεις

Δεκα πληγες του Φαραω και Κυριακο Κωνσταντινου Μητσοτακη στους ποδηλατοκλεφτες. Ελπιζω να βρεθει.

Εγω το ανεβαζω δυο σκαλες και το κλειδωνω στο καγκελο εξω απο την εξωπορτα του διαμερισματος που μενω, ελπιζοντας ετσι να γλιτωσει την κλοπη. Παρολο που δεν ειναι και κανα ακριβο ποδηλατο.

1 Like

Ήθελα να ρωτήσω πείτε μου γνώμες για moonspell αν αξίζει να τους δω λαιβ για πρώτη φορά τώρα
Επειδή έχω κι άλλα έξοδα το σκέφτομαι. Τι λέτε εσείς; Δεν πολυακούω αλλά για τη φάση

Εδιτ. Α οκ…αναβλήθηκε

Εγώ έχω συχνά εφιάλτες ότι μου κλέβουν τα ποδήλατα. 3 IDEAL, περίπου 350€ έκαστο, ένα για κάθε μέλος της οικογένειας.

Το ηλεκτρικό του φίλου πιο πάνω είναι m0YVαp0s

1 Like