Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Επεσα σε εναν μαλακα στο e-bay που μου πουλησε ενα Phillips discman και το ελαβα αντι για τα καλα ακουστικα του κατι σουπερ-ντουπερ μουφα που τα περνεις στο σουπερ μαρκετ με 2 λιρες κατι που φυσικα δεν το ανεφερε. Επειτα απο διαλογο μαζι του δεν βρηκαμε ακρη και με φλωμοσε στις πιπες. Τελικα το κρατησα αφου το πηρα μονο 5 μιση λιρες(:stuck_out_tongue: ). Φυσικα του αφησα αρνητικο feedback ομως. Αυτος μου ειχε αφησει πριν να το λαβω και αρχισει το νταβαντουρι θετικο feedback γιατι τον πληρωσα αμεσως. Αλλα μετα μπορεις αμα θελεις να αφησεις και ενα σχολιο. Ετσι αφου τον μαυρισα αφησε σχολιο λεγοντας οτι αλλαξε γνωμη και δεν θα κρατησω για πολυ στο e-bay και κατι τετοιες πιπες. Πηγε να βγει και απο πανω κι ολας. Ε, εχω βαρεθει αυτον τον καιρο να μιλαω ευγενικα με τον καθε καθυστερα στον ιντερνετ και του αφησα και 'γω ενα ωραιο σχολιο. Την επομενη μερα μου ηρθε αυτο το μειλ απο το ι-μπεη:

Dear metal_laws (metallaws@yahoo.co.uk),

We appreciate your membership in the eBay community and would like to take this opportunity to inform you of a policy violation. Our intent is to assure a continued, successful eBay experience for all.

Recently we became aware that your eBay account was involved in the following activity:

· Use of inappropriate language in the feedback forum. Such language can include profanity, patently vulgar language, or language of a racist, hateful, sexual or obscene nature within this public area. This is in connection with the following feedback comment that was left with your User ID:

Tis manas sou o kwlos poutanas gie.Gamimene klefti,oti pianeis na ginetai skata.

We realise that you may not have been aware that there was a rule against this activity. The reason for this rule is that this type of language has a negative effect on the eBay community.

Our goal is to help you understand our policies to ensure successful experiences at eBay. Therefore, we respectfully request that you refrain from this activity in the future to avoid the possible suspension of your eBay registration.

As repeat violations of our feedback policy may result in further action against your account, we would like to take this opportunity to invite you to review eBay’s feedback removal policy, which can be found at:

http://pages.ebay.co.uk/help/community/investigates.html#misc

Please remember that the eBay community is made up of a diverse, international group of users with varied backgrounds and beliefs. Language of this nature on eBay can be offensive to some of our users. In the interest of an open and public feedback forum, it is important to respect other member’s feelings.

Thank you in advance for your cooperation in this important matter.

Regards,

Customer Support (Trust and Safety Department)
eBay International AG

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολύ αϋπνία έχει πέσει… :-k

Είπα προγραμματισμός γιατί έτσι νόμιζα πως είχα δει στο τόπικ με τις καταλήψεις… αλλά με διόρθωσε ο Μακιν-τος…που είπε Ηλεκτρονικα υπολογιστικα συστηματα… :slight_smile:

Maiden παιδί μου… δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάς…!:expressionless:

πλακίτσα mode off… πάω για νάνι…:stuck_out_tongue: Καλή σου μέρα!!

σημερα εχει τσοντα στα εξαρχεια … ξερει ο φανταστικος χρηστης - σπαμερ γιατι λεω:!: :!:

you speak wisely

Stella Awards
> Τα Βραβεία πήραν το όνομα τους από την 81χρονη Stella Liebeck η οποία έχυσε ζεστό καφέ πάνω της και κίνησε αγωγή στα McDonalds την οποία φυσικά και κέρδισε. Η υπόθεση ενέπνευσε την δημιουργία των Stella Awards για τις πιο γελοίες και εξωφρενικές αγωγές στις Ηνωμένες Πολιτείες. Το iMan παρουσιάζει τους (ηλίθιους) νικητές τις χρονιάς:

> 5η Θέση: H Kathleen Robertson από Austin κέρδισε $80,000 κινώντας αγωγή σε ένα κατάστημα επίπλων αφού στραμπούλιξε τον αστράγαλο της στο κατάστημα. Η κα. Robertson έπεσε κάτω όταν σκόνταψε πάνω σε ένα μικρό παιδί. Φυσικά οι ιδιοκτήτες έμεινα έκπληκτοι όταν καλέστηκαν να πληρώσουν αφού το άτακτο παιδί ήταν γιος της κύριας!

> 5η Θέση (Ισοπαλία): Ο 19χρονος Carl Truman από Los Angelesκέρδισε $7 4,000 και ιατρικά έξοδα όταν ο γείτονας του πέρασε με το αυτοκίνητο του πάνω απ το χέρι του. Φυσικά ο Truman δεν πρόσεξε ότι ήταν κάποιος μέσα στο αυτοκίνητο την ώρα που προσπαθούσε να κλέψει τις ζάντες από τους τροχούς.

> 5η Θέση (Ισοπαλία 2): Ο Terrence Dickson από την Pennsylvania έφευγε από το σπίτι που είχε κλέψει μέσα από το γκαράζ. Δεν κατάφερε όμως να βγει έξω καθώς η αυτόματη πόρτα του γκαράζ είχε χαλάσει ενώ δεν μπορούσε να μπει πίσω στο σπίτι αφού η πόρτα είχε κλείσει. Καθώς οι ιδιοκτήτες του σπιτιού βρίσκονταν σε διακοπές για 8 μέρες ο κ. Dickson παρέμεινε κλειδωμένος στο γκαράζ πίνοντας Pepsi και τρώγοντας φαγητό του σκύλου. Κίνησε αγωγή για ψυχολογικό στρες και κέρδισε $500,000.

> 4η Θέση: Ο Jerry Williams από το Arkansas κέρδισε $14,500 και κάλυψη ιατρικών εξόδων όταν των δάγκωσε στο κώλο ο σκύλος του γείτονα. Οι ένορκοι ήταν λίγο επιεικής αφού θεώρησαν ότι ο σκύλος προκλήθηκε μιας και ήταν δεμένος την ώρα που ο Williams προσπαθούσε να τον πυροβολήσει.

> 3η Θέση: Ένα εστιατόριο στη Φιλαδέλφεια αναγκάστηκε να πληρώσει αποζημίωση $113,500 όταν η Amber Carson γλίστρησε πάνω σε ένα αναψυκτικό και έσπασε τη λεκάνη της πέφτοντας στο πάτωμα. Το αναψυκτικό βρισκόταν στο πάτωμα επειδή ένα λεπτό προηγουμένως το είχε πετάξει στον φίλο της με τον οποίο τσακωνόταν!

> 2η Θέση: Η Kara Walton από το Delaware κέρδισε την αγωγή που κίνησε σε ιδιοκτήτη νυκτερινού κλαμπ όταν έπεσε από το παραθυράκι της τουαλέτας σπάζωντας και τα 2 μπροστινά της δόντια. Η Walton προσπαθούσε να φύγει από το κλαμπ από το παράθυρο για να μην πληρώσει το λογαριασμό. Κέρδισε $12,000.

> 1η Θέση (Άξια): H νικήτρια της χρονιάς είναι η κυρία Mere Grazinski από την Oklahoma. Η κα. Grazinski αγόρασε ένα τροχόσπιτο μήκους 32 ποδών. Επιστρέφοντας σπίτι από ένα ποδοσφαιρικό αγώνα στον αυτοκινητόδρομο έβαλε το cruise control στα 70 μίλια και άφησε το τιμόνι για να πάει να φτιάξει σάντουιτς!!! Φυσικά το τροχόσπιτο ξέφυγε της πορείας του και αναποδογυρίστηκε κτυπώντας με φόρα. Η κα. Grazinski κίνησε αγωγή στη εταιρία κατασκευής του τροχόσπιτου γιατί κανείς δεν την συμβούλεψε ότι το cruise control δεν είναι και αυτόματος πιλότος. Κέρδισε $1,750,000 και ένα καινούργιο τροχόσπιτο. Η εταιρία αναγκάστηκε να αλλάξει τα εγχειρίδια της σε περίπτωση που υπάρχουν κι’ άλλοι ηλίθιοι σαν την κυρία

οτι σας κατεβει

@ tolkki: :lol: :lol: :lol:

Πάλι δεν άνοιξαν το θερμοσίφωνα? :frowning:

Aκομα να βαλετε φυσικο αεριο?
Τι σοι μηχανολογος εισαι?:-s

γιατί, με φυσικό αέριο θα κάνω μπάνιο? Και πάλι κάποιος δε θα έπρεπε να ζεστάνει το νερό? (δε βάζω φυσικό αέριο, μου αρέσει το καλοκαίρι και στηρίζω global warming για να έχουμε συνέχεια καλοκαίρι :p)

Boiler Rules!!!:wink:

Mε το φυσικο αεριο ειναι μονιμως ζεστο το νερο.Στο σπιτι μου τουλαχιστον :-s
Αλλα αφου εισαι υπερμαχος του γκλομπαλ γουορμινγκ να κατσεις να κανεις μπανιο με παγωμενο νερο!

Και εγώ θέλω boiler να βάλουμε. Καταναλώνει περισσότερη ενέργεια, άρα καίει το κράτος περισσότερο καύσιμο, άρα έχουμε περισσότερα σωματίδια και αύξηση της θερμοκρασίας…:stuck_out_tongue:

λόγω του boiler που έχεις έχει συνέχεια ζεστό νερό, όχι λόγω του φυσικού αερίου :wink:

Μη μου το παιζεις εμενα εξυπνος.Αντιδραστικε!:expressionless:

έτσι είμαστε εμείς του Σούπερ-3… Αντιδραστικοί από τη φύση μας:p

μλκ ειλικρινά, έλεος. ασταδιαλα.

Οντως ειχε τσοντα… Το θεμα ειναι ποιος γ@#$@ούσε :!:

Post του χρήστη με κωδικό όνομα “σοφικαπα”, στο τόπικ “αγαπημένα παρακλάδια της ροκ/μεταλ μουσικής”, πριν λίγους μήνες:

Το ίδιο σόφικαπα που πήγε DHG και έκανε είδωλο τον Kvohst. Τα συμπεράσματα δικά σας. :roll:

Ντροπη του. Να το κανουν μπαν. Αλλοπροσαλο.