Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

θα σε ενημερώσει η ΕΡΤ, μη φοβάσαι

1 Like

Τι κάνουν ρε;; Γαμω το κεφάλι τους μέσα, θα καούν τα πάντα

Υπομονή, σε 20’ θα μιλήσει η κεφαλή του κράτους και θα μας ενημερώσει.

1 Like

Ένα τεράστιο μπράβο στον Δημήτρη Γιαννακόπουλο !! :clap: :muscle: :green_heart:

4 Likes

Δεν κανουν τιποτα. Ετοιμαζουν μονο το επικοινωνιακο πλανο. Αν και δεν χρειαζεται , τα ζωα που τους ψηφισαν θα συνεχισουν να κανουν το ιδιο.

3 Likes

Ρε μαλακες ειμαι καλοπιστος οκ. Η φωτια ειχε σβησει η εστω ηταν υπο ελεγχο, ξαφνικα γινεται αναζοπυρωση και σε μερικες ωρες απο Βαρυμπομπη εφτασε διοδια Αφιδνων με ελαχιστο πραγματικα αερα, αμα περασει την Εθνικη θα καει η μιση Αττικη ξερω γω αλλα οκ δεν εχουμε νεκρους αρα κερδαμε, πονατε ΣΥΡΙΖομαδουροι.

Δεν μπορω αλλο.

12 Likes

Το πρώτο διάγγελμα Μητσοτάκη που δε βγήκε να πει ότι τα γαμησαν όλα ήταν για να πει θα γαμηθουν όλα

2 Likes

Καίγεται η χώρα…μέχρι και στο χωριό μου στην Μεσσηνία που είναι το πατρικό της μάνας μου εγινε εκκένωση.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τον καιρό, διάβασα ότι αλλάζει αύριο με βροχές και καταιγίδες σε κάποιες περιοχές.

στα βόρεια, ωστόσο, όχι εκεί που είναι οι φωτιές… Άντε να τη βγάλουνε στα Γρεβενά…

1 Like

Και στη Λακωνία στο χωριό μου το ιδιο… εκκενώσεις και μεγάλες εκτάσεις που έχουν ήδη καεί, αρκετά χωριά που κινδυνεύουν :frowning:

Διαβάζω πέρασε την εθνική οδό η φωτιά

Βασικά χιονίζει καύτρες γαμω τα πάντα όλα

Δεν ειμαι σιγουρος οτι ο πουτανας γιος και το κωλοσωγο αντιλαμβανεται την οργη της κοινωνιας.
Θα εκπλαγουν …

Να θυμίσω ότι το 2007 μετά τις μεγάλες πυρκαγίες στην Αττική, η ΝΔ του Καραμανλή επανεξελέγη πανηγυρικά…
Το θέμα είναι ότι καίγονται τα πάντα στη βόρεια Αττική και βόρεια Εύβοια, κατά κύριο λόγο, και ελπίδα για κατάσβεση μηδαμινή. Αύριο αναμένονται και πιο ισχυροί δυτικοί άνεμοι…

πιστευετε οτι ο μεσος ψηφοφορος της ΝΔ με ολα αυτα θα αλλαξει γνωμη? Παω στοιχημα οτι αν τους ρωτησεις θα σου πουνε παλι καλα που δεν ειναι οι σταλινομαδουροι πανω, φαντασου τι θα γινοταν.

δεν υπαρχει καμια απολυτως ελπιδα

5 Likes

Εκανα συζητηση με δεξιους προχθες σε ενα group chat που εχω, που ειναι και οι δυο κεντροδεξιοι και στα κοινωνικα τους λες και αριστερους, τουλαχιστον τον εναν. Ξεκαθαρα δεξιοι λογω οικογενειας και για κανεναν αλλον λογο, ακομα μια αποδειξη οτι η πολιτικη στην Ελλαδα (και οχι μονο) ειναι χουλιγκανισμος, και οχι κουβεντα για το καλο της κοινωνιας.

Αν αυτοι οι δυο που ειναι μετριοπαθεις μπορουν να κλεινουν τα ματια τους στην πραγματικοτητα και να επαναλαμβανουν καραμελες περι κομμουνισμου, γκουλαγκ, Βαρουφακη και πολλα αλλα που κανονικα θα επρεπε να διωκονται ποινικα ως συκοφαντια, τοτε δεν μπορω να φανταστω τι αηδιες θα λενε οι κανονικοι δεξιοι και οι ακροδεξιοι. Βασικα μπορω απλα δε θελω.

8 Likes

Δεν υπάρχει ελπίδα. Εδώ έφτιαξαν οι νεοδημοκράτες καινούριο hashtag που το ονόμασαν “Σύριζα_εμπρηστές” το οποίο αυτή τη στιγμή τρεντάρει δεύτερο στο twitter. Ότι και καλά οι Συριζαίοι βάζουν τις φωτιές (ή έστω χαίρονται με τις φωτιές) για να ρίξουν το Μητσοτάκη. Δείτε τουίτ τώρα που έχει πάρει και 153 likes ήδη μέχρι στιγμής.

Έχεις γερό στομάχι…
Για μένα δεν υπάρχει λίγο ή πολύ δεξιός
Το “κανονικοί δεξιοί” που ανέφερες είναι ακροδεξιοί με κοστούμι

Λίγο να πατήσεις τον κάλο τους γίνονται όλοι το ίδιο και πυροβολούν με τις ίδιες ατάκες λες και τις διαβάζουν από manual.

Υπάρχουν οι ακροκεντρώοι φιλελέ δεξιοί οι οποίοι είναι κυρίως Νεοδημοκράτες οπαδοί του Μητσοτάκη και κάποιοι λίγοι που ψηφίζουν Τζήμερο.

Υπάρχουν και οι ακροδεξιοί οι οποίοι βράζουν ενάντια στο Μητσοτάκη και ψηφίζουν κόμματα δεξιότερα της ΝΔ.

Το πρόβλημα αυτή τη στιγμή για να πέσει η δημοφιλία του Μητσοτάκη δεν είναι οι ακροδεξιοί. Είναι οι νεοφιλελέδες δεξιοί. Αυτοί είναι που τον στηρίζουν και τον βγάζουν πρώτο.

Καίγεται η ψυχή μας…

3 Likes