Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

μπασταρντ παρε και εφημεριδες μαζι

Πτυελοδοχείο πάρε να βάλεις τις καπότες που θα πέσουν απ τον κώλο σου

θα πάρω και την ομάδα μου. η ομάδα μου είναι δεκαέξι σκυλιά τρεις παπαγάλοι κι εγώ.

γουάργκ?

στα λειβάδια του Ρόχαν.

Εσύ μπάσταρντ έχεις μπλέξει σε καμιά σπείρα?

Τις προθέσεις, πιστεύω. Ντάξει, προσωπική γνώμη αλλά πιστεύω ότι ούτε η Κανέλλη ήταν απόλυτα σωστή. Θα μου πεις “φασισταριό” τον αποκάλεσε, όλοι μας δεν τους έχουμε αποδώσει τον παραπάνω χαρακτηρισμό κατά καιρούς; Πέραν, όμως, από αυτό πιστεύω ότι η συμπεριφορά του ήταν και λίγο ξέσπασμα και ότι δεν ήταν συγκεκριμένα κάποια προσωπική διαφορά με τις Κανέλλη και Δούρου. Για όποιον έτυχε να παρακολουθήσει αποσπάσματα συνεντεύξεων που έδωσε σε άλλα κανάλια, είχε δεχθεί “ψυχολογικό πόλεμο” από δημοσιογράφους, οι οποίοι διαρκώς παρέπεμπαν τη συζήτηση στη ναζιστική Γερμανία του Χίτλερ και τα υπονοούμενα έδιναν και έπαιρναν μέσα στο πάνελ και αυτός, ως γνωστόν, δεν είναι και καλόπαιδο…

τι είναι ο “ψυχολογικός πόλεμος” και τι εννοείς δεν είναι και καλόπαιδο; αγζντάπ!

εννοεί ότι είναι μπουμπούνας :!:

Είναι καλόπαιδο;;; :Ρ Εννοώ ότι είναι νευρόσπασμα και αργά ή γρήγορα, θα οδηγούνταν εκεί τα πράγματα…
Όσο για τους δημοσιογράφους, που μέχρι χθες εσείς τους βρίζατε και τους καταδικάζατε, δεν είναι και τα καλύτερα παιδιά. Μαλάκες είναι στην πλειοψηφία τους που πάνε όπου πάει το κόμμα τους και το συμφέρον… Και ας μη λέμε μαλακίες, παρακολούθησα κάποια αποσπάσματα…να κάνει ο άλλος προγραμματικές δηλώσεις και να πετάγεται ο χ ψ δημοσιογράφος να τον ρωτάει άμα “ήμασταν στον δεύτερο παγκόσμιο με ποιανού το μέρος θα ήσασταν”, και γενικώς, να παραπέμπουν εκεί πάντα την κουβέντα και γενικά, να επικρατεί μία σύγχυση! Γραμμένους τους έχω και τους χρυσαυγίτες και ΝΑ ΜΟΥ, αλλά όχι και να βγάζουμε καθαρούς τους δημοσιογράφους! Και είναι γεγονός, το άκουσα, τρελή δεν είμαι…

Άσε μας ρε Ιγκνο :p, μα πόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε αυτό που λέω; :frowning:

είπα εγώ ότι είναι καλόπαιδα οι δημοσιογράφοι ή ο κασιδιάρης; σε είπα τρελή;! απλώς ρώτησα τι εννοείς! οπότε είναι αλήτες οι δημοσιογράφοι γιατί τον ρώτησαν αν είναι (και από μέσα τους εννοούσαν ότι είναι) φασίστας; εσύ ας πούμε τον κασιδιάρη θα τον ρωτούσες τι οικονομικά μέτρα θα πάρει η χρυσή αυγή; και αυτός ο ψυχολογικός πόλεμος πώς σχετίζεται με τα μπουκέτα, με τα μαχαιρώματα, με τα κυνηγητά, με τον ψυχολογικό πόλεμο από μέρους της χρυσής αυγής; και μια άσχετη ερώτηση έτσι επειδή είναι τσάμπα, σε έχουν πάρει ποτέ στο κατόπι χρυσαυγίτες;

ολο μαλακιες…

Βρε, δεν είπα ότι με είπες τρελή, ούτε κάτι από τα παραπάνω που ανέφερες! Αλλά σας έχω πάρει λίγο από φόβο εδώ μέσα και καμια φορά, άθελά μου, βγάζω νύχια! :Ρ Εν τοιαύτη περιπτώσει, οχι (για να τα πάρουμε ένα ένα), όχι, δεν με έχουν κυνηγήσει ποτέ! Και επειδή, λοιπόν, μιλάμε για ένα κόμμα που όπως πιστεύετε/ουμε (και είναι γεγονός εν μέρει), έχει ρατσιστικές-φασιστικές αντιλήψεις και μάχονται το “διαφορετικό” μπορεί αύριο-μεθαύριο να είμαι και εγώ ένας από αυτούς ή εσύ ή ο καθένας μας ας πούμε. Δεύτερον, δεν είπα ότι είναι “αλήτες” επειδή τον αποκάλεσαν εμμέσως “φασίστα”, αλλά ότι τους μάθαμε και αυτούς καλά τόσον καιρό! Ή ξαφνικά κόπτονται για τη “δημοκρατία” μας και τα φρονήματα αυτού του τόπου, όταν “μαζί τα τρώνε” ή όταν κατευθύνονται αναλόγως την γραμμή του κόμματος που υποστηρίζουν;; Ίσως, ο “ψυχολογικός πόλεμος” να ήταν ατυχής χαρακτηρισμός, οπότε ζητώ συγγνώμη! Και τέλος (για να το κλείσουμε), δεν υποστηρίζω και ούτε πρόκειται να υποστηρίξω ποτέ καμία έκφανση βίας (απ’ όπου και αν προέρχεται), πόσο μάλλον, όταν στοχοποιεί ανθρώπους που ΔΕ μπορούν να υπερασπίσουν τους εαυτούς τους!! Άρα άμα έχουν στο ελάχιστο σχέση με αυτά τα περιστατικά θα με βρουν απέναντί τους και όχι σύμμαχό τους! Είναι ξεκάθαρο, νομίζω.

Συγγνώμη και πάλι, ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση. :slight_smile:

:bow2::bow2::bow2::bow2: ΦΟΥΣΕΚΗΣ

[B]Επεισόδια στο Πάντειο Πανεπιστήμιο[/B]

Τρεις ελαφρά τραυματίες σε συμπλοκές μετά από επίθεση ακροδεξιών σε φοιτητή
Ένταση και συμπλοκές σημειώθηκαν απόψε στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, όταν φοιτητής δέχθηκε επίθεση από ακροδεξιούς.

Τα επεισόδια επεκτάθηκαν και εκτός του πανεπιστημιακού χώρου, ενώ υπήρξαν τρεις ελαφρά τραυματίες, αλλά η κατάσταση στη συνέχεια εκτονώθηκε.

Σημειώνεται ότι τα επεισόδια ξέσπασαν την ώρα που βρισκόταν σε εξέλιξη εκδήλωση «για τον Αγώνα και την Επανάσταση» στο Πάντειο Πανεπιστήμιο.

μας βλέπω να παίζουμε στους δρόμους ξύλο

Πήραν θάρρος οι απόγονοι του μεταξά…Ο κασιδιάρης πάντως εκτός των άλλων πρέπει να χει τεράστια ψυχολογικά προβλήματα.

+1 μεγάλος κομπλεξικος φαινεται

[B]Αντιεξουσιαστές επιτέθηκαν σε ανθρώπους που παρευρίσκοντο σε? μνημόσυνο (βίντεο)[/B]

Αντιεξουσιαστές που φώναζαν συνθήματα υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκαν με μαχαίρια και ξύλα σε άτομα τα οποία βρίσκονταν σε ένα καφενείο κοντά στο Πάντειο Πανεπιστήμιο για ένα μνημόσυνο.

Οι αντιεξουσιαστές νόμιζαν πως οι νεαροί με τα μαύρα είναι ψηφοφόροι της Χρυσής Αυγής και άρχισαν με μαχαίρια, λοστούς και καδρόνια να χτυπούν όποιον έβρισκαν μπροστά τους μέχρι που από τις φωνές και τις κατάρες που ακούστηκαν από τους συγγενείς του νεκρού κατάλαβαν το λάθος που έκαναν και έφυγαν.

Εδώ σταματάμε να διαβάζουμε

Αυτό ίσως σε ενδιαφέρει περισσότερο.
[B]Ζωγράφου: Σύλληψη νεαρών που λήστευαν ηλικιωμένους[/B]

Δύο Νιγηριανοί, 20 και 22 ετών, συνελήφθησαν χθες το πρωί, ύστερα από αναζητήσεις, στην περιοχή Ζωγράφου, για ληστείες κατ? εξακολούθηση σε βάρος ηλικιωμένων.
Από την έρευνα προέκυψε ότι οι συλληφθέντες παρακολουθούσαν υπερήλικες που είχαν κάνει ανάληψη χρημάτων από τράπεζες μέχρι την είσοδο των σπιτιών τους. Εκεί, τους επιτίθονταν και τους άρπαζαν χρήματα και αντικείμενα αξίας.
Από τις 27 Απριλίου μέχρι τη σύλληψή τους, οι δράστες είχαν διαπράξει πέντε ληστείες με την ίδια μέθοδο δράσης.
Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.
ΠΗΓΗ: 24h.gr

Euro 2012:[B] Απαγορευμένα τα σφυροδρέπανα στα γήπεδα της Πολωνίας[/B]! Ανεκτή (:wink: η απεικόνιση του Τσε Γκεβάρα
Το σφυρί και το δρεπάνι, τα ιστορικά σύμβολα της πρώην ΕΣΣΔ και των κομμουνιστικών κομμάτων, είναι απαγορευμένα στην Πολωνία και οποιοσδήποτε τα λανσάρει κατά τη διάρκεια των αγώνων της τελικής φάσης του Euro 2012 κινδυνεύει να βρεθεί στη φυλακή! Αυτό υπογραμμίζει, μεταξύ άλλων, το προξενείο της Πολωνίας στη Μόσχα, στους χιλιάδες Ρώσους που το επισκέφτηκαν για να αποκτήσουν βίζα εισόδου στη χώρα της «Αλληλεγγύης» και του συντρόφου Λεχ Βαλέσα.
Σύμφωνα με την εφημερίδα «Σοβιέτσκι Σπορτ» ο αναπληρωτής πρέσβης της Πολωνίας στη Μόσχα κ. Γιάροσλαβ Κσένζεκ απηύθυνε έκκληση στους Ρώσους που θα ακολουθήσουν την εθνική τους ομάδα στο Βρότσλαβ και στην Βαρσοβία, να αποφύγουν [B]τα σύμβολα του κομμουνισμού επειδή είναι απαγορευμένα όπως και τα σύμβολα του ναζισμού.[/B]
«Εάν στη φανέλα υπάρχει η επιγραφή CCCP θα το θεωρήσουμε φυσιολογικό καθώς όλοι θυμόμαστε ότι υπήρξε τέτοια χώρα. Όμως το σφυρί και το δρεπάνι είναι απαγορευμένο σύμβολο. Καλό θα είναι να μην το δείχνουν. Ελπίζω η αστυνομία να κλείσει τα μάτια στα ρούχα και στα λάβαρα με τα σύμβολα του κομμουνισμού. Εγώ για παράδειγμα δεν βλέπω τίποτα άσχημο στην απεικόνιση του Τσε Γκεβάρα».

δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν έβαλες για την συμμορία στον βολο που ηταν ακόμη καλύτερη. τραπεζικός υπάλληλος όταν έβλεπε ηλικιωμένο να παίρνει ολα τα χρήματα του, ειδοποιούσε την υπόλοιπη σπείρα και πήγαινε απευθείας σπιτι του, τον έδερναν και του έπαιρναν τα λεφτά.
δεν πιστεύω να μην το κάνεις επειδή ήταν ΟΛΟΙ ελληνες.
βέβαια δεν μπορεί να υπάρχει και άλλος λόγος. το αστυνομικό σου ρεπορτάζ ειναι πλήρες κάθε μέρα.μας παρουσιάζεις μεσα απο 30-50 λινκ ολη την δραστηριότητα των κακοποιών στο 24ωρο. μόνο τον ξένων βέβαια.

να χρεοκοπήσουμε, να φτάσουμε στο 0, να φύγουμε όλοι, και να φέρουμε 10 εκατομμύρια ξένους να μείνουν παρέα σου.