Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Δεν την ξαναπατάω σαν αρχάριος, την προηγούμενη φορά που εξήγησα αστείο είχαμε προβλήματα χωρίς λόγο @The_Black_League

1 Like

3 Likes

Σωστός.

Υποθέτω ότι κι εγώ δεν πρέπει να την ξαναπατήσω τώρα, καθώς βλέπω παραπάνω και αναφορές σε πλοία (υγιή ή μη) και όσο και αν ο δρόμος είναι στρωμένος (η Μπακογιάννεια βαμμένος) με καλές προθέσεις, όντως θα υπάρχει πρόβλημα κατανόησης από μέρους μου. Κάτι σαν μια κάμπια ή έναν βάτραχο :smiley:. Χιουμοριστικά όλα τα παραπάνω και χωρίς bad blood, ε;

Για τον Μπακογιάννη τώρα, όσοι είμαστε Στερεοελλαδίτες ψηφοφόροι γνωρίζαμε από πριν τι παίζει. Για αυτόν η Περιφέρεια μάλλον αφορούσε αποκλειστικά την Ευρυτανία. Οι υπόλοιποι βλέπαμε έργο του Αγίου ανήμερα. Πολύ κακό να χτίζεις επικοινωνιακές, πουθενάδηκες καριέρες πάνω στο όνομα και το εκτόπισμα του πατέρα σου (και τις πλάτες της οικογένειας της μητέρας σου). Κάτι παρεμφερές με τη Γεννηματά.

Ο μεγάλος περίπατος, απλά, εκτρωματικός. Στην Πανεπιστημίου, δε, δεν έχω δει άνθρωπο να περπατάει στα χρωματιστά (not) πεζοδρόμια.

3 Likes

Συμφωνώ, γελάει ο κόσμος με τον μεγάλο περίπατο.

2 Likes

Εγώ είμαι έτοιμος για beef πάντως να το ξέρεις ( εχω ένα σε αρχικά στάδια με τον @pantelis79 αλλά περιμένω να πάρει πρωτάθλημα η Τότεναμ με το Μουρίνιο και τότε θα δείτε τι έχει να γίνει ) , έχω κάνει μια βόλτα σε πολλά παλιά topics του forum και βλέπω πολύ πράγμα μεταξύ διαφόρων :stuck_out_tongue:

Σε ένδειξη καλής θέλησης πάντως, ακολούθησα τη προτροπή σου και μετά από μια 5ωρη ενασχόληση σ’ένα απόγευμα με το fantasy κατέληξα ότι έχεις δίκιο, δε θέλω να καταστραφώ.

Πάντως μετά από τη φάση τότε, είχα παρατηρήσει πως δεν ήσουν τόσο ενεργός για αρκετό καιρό όσο πριν, και δε μου άρεσε που έγινε για τόσο χαζό λόγο και όσον αφορά εμένα τουλάχιστον απ’την καθημερινή ζωή μου το χιούμορ βοηθάει στην αποκατάσταση των σχέσεων ( πολύ γενικός και αόριστος προσδιορισμός που χρησιμοποιώ ). Επίσης στα τόπικ που γράφεις συνήθως, δε βρίσκω κοινά σημεία για να κάνουμε συζήτηση, μουσικά εγώ είμαι στο διάστημα κι εσύ στον πάτο της θάλασσας #διπλής :stuck_out_tongue:

3 Likes

Για το Fantasy στα είχα πει.

Προφανώς και δεν έγραφα για το λόγο που λες, αλλά ΟΚ, δεν αξίζει για κάτι εντελώς ασήμαντο να χαλάμε τις καρδιές μας. Κρίμα που δεν έχουμε κοινά μουσικά γούστα, αλλά πού ξέρεις; Μπορεί στο μέλλον να εντοπίσουμε κάτι και να μην τα λέμε μόνο στα κοινωνικοπολιτικά. Το πιέζεις λίγο με την αναφορά του βυθού, αλλά, όπως είπες, το χιούμορ κάνει καλό!

2 Likes

Γενικα δεν υπαρχει λογος για να κραταει κακιες ο κοσμος για τετοιους λογους, ποσο μαλλον σε ονλαην κοινοτητες που δεν γνωριζουμε και πολλα για τον αλλον. Το πειραγμα ηταν, ειναι , και θα ειναι παρον σε τετοιες κοινοτητες.

nnnnnnnnnnkkkkkkkkkk αν τσακωθεις με Παντελη για ομαδες θα παρω το μερος σου γιατι υποστηριζει ολες τις σιχαμενες

2 Likes

9 Likes

Πιλοτική ζαρτινιέρα ρε φίλε. Και με τι κόστος τελικά. Όλα κοντά δύο μύρια. Δεν ξέρω πόσους δασκάλους έχεις σε ένα έτος προκειμένου να μην είναι τόσα παιδιά σε μια τάξη.

2 Likes

Τι φάση ;; Προσωπικά μου λύνει τα χέρια για διάφορους λόγους αλλά από την άλλη το βρίσκω εντελώς εγκληματικό αφού πολλοί όπως κι εγώ κακά τα ψέματα θα πιάσουμε τιμόνι μηχανής όντας αυτοδίδακτοι . Δεν ξέρω ποιο είναι το πνεύμα αυτού του Νόμου αλλά φοβάμαι ότι θα είναι καταστροφικό στην πράξη

4 Likes

Τόσα χρόνια βλέποντας τους άλλους θα έχεις μάθει τα βασικά. Πας ανάποδα στον μονόδρομο, στην κίνηση βγαίνεις στο αντίθετο ρεύμα ή στη χειρότερη πάνω στη διαχωριστική γραμμή, κόκκινο φανάρι όπου πρόκειται να στρίψεις δεξιά το αγνοείς και τόσα άλλα. :stuck_out_tongue:

10 Likes

Προσεχώς σε κάποιο δρόμο κοντά σας

9 Likes

Εντωμεταξυ εγω που οδηγαω ποδηλατο στην πολη ειμαι σαφως πιο εξικοιωμενος στο να οδηγησω ενα παπι απο εναν οδηγο αυτοκινητου που δεν εχει ανεβει ποτε σε δικυκλο και ποσω μαλλον να κινηθει με αυτο στην κινηση αλλα τεσπα…

Θα μπορουσαν να πουνε τουλαχιστον να πας να κανεις τυπικα 2-3 μαθηματα εκει κλασσικα στο παρκινγκ του ΟΑΚΑ ωστε να μην σκοτωθεις με την πρωτη.

1 Like

Ακομα πιο προοδευτικο μετρο θα ηταν να μπορει να οδηγησει δικυκλο πανω απο 125cc οποιος εχει διπλωμα Β κατηγοριας, αρκει να εχει καταναλωσει τουλαχιστον δυο μπουκαλια ουισκι

2 Likes

Το μάζεψαν κάπως δίνοντας διευκρινίσεις:

Δεν καταλαβα Χριστο αλλα οκ :stuck_out_tongue:

Αυτήν την κάμπια (κόψτε φάτσα) ποιος την έβγαλε από τη ναφθαλίνη και βγήκε από προχτές και κάνει δηλώσεις; Η πιο άχρηστη υπουργός παιδείας που πέρασε από τη χώρα. Χειρότερη και από την Κεραμέως (ω ναι !!).

Βγήκε προχτές και περιαυτολογούσε για τις φοβερές της ιδέες στην εκπαίδευση για τις οποίες πολεμήθηκε (ο μι τζι και 3 λολ !!) και σήμερα βγαίνει και κουνάει το δάχτυλο.

Εν τω μεταξύ, επειδή ούτε εγώ ήξερα γιατί την λένε υπουργό της φωτοτυπίας το έψαξα λίγο και βρήκα αυτό:

Είναι του 2012 το άρθρο όταν η εν λόγω κυρία ήταν υπουργός παιδείας. Για να δούμε επιτέλους ποιοι είναι όλοι αυτοί που κουνάνε το δάχτυλο στο λαό.

2 εκατομμύρια ευρώ πλήρωσε ο ελληνικός λαός από την τσέπη του την αχρηστίλα της Διαμαντοπούλου.

3 Likes

Μην προσβάλλεις τις κάμπιες.

5 Likes

Θυμάμαι λίγο πριν τις εκλογές του 2009 ανησυχούσα για 2 πράγματα: 1ον ότι θα βγει πρωθυπουργός ο ΓΑΠ και 2ον ότι θα έχουμε υπουργό παιδείας την Αννούλα. Ακόμα κάνει δηλώσεις αυτή…

1 Like

13 Likes