Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Κερδάμε αδέρφια!

4 Likes

Νόμιζα είναι δημοσκοπήσεις

1 Like

Εγώ θα πω ότι ακόμα και ο ίδιος ο Friedman είχε φρικαρει όταν άκουσε για ιδιωτικοποιήσεις οδικού δικτύου (που στην Ελλάδα το έχουμε στάνταρ). Ευτυχώς που έχουμε τους νεοφιλελεδες που θα κάνανε μέχρι και τον Φρίντμαν να ντρέπεται να ζητάνε να ιδιωτικοποιηθεί μέχρι και ο αέρας που αναπνέουμε, για να καταλαβαίνουμε ποιο είναι το μέλλον που οραματίζονται αυτοί και οι όμοιοι τους.

5 Likes

Δεν ήξερα ότι ο Friedman εκτός από κιθαρίστας ασχολείται και με ιδιωτικοποιήσεις οδικών δικτύων κτλ :stuck_out_tongue_closed_eyes:

7 Likes

Μορφωθείτε από iefimerida, ΣΚΑΙ, Πρώτο Θέμα, πλεμπαίοι μου καλοί.

6 Likes

Ε καλά, αφού κι ο ίδιος ο Friedman φρίκαρε, τότε σημαίνει πολλά. Το κράτος δεν είναι τίποτε άλλο από μια ομάδα ιδιωτών που ανταγωνίζεται άλλες ομάδες ιδιωτών για το ποιος θα δώσει τα περισσότερα προνόμια στα μέλη του (στο καλό σενάριο). Αν δεν ξεφύγουμε απ’τη λογική κράτος και ιδιώτες και δεν αλλάξει το νόημα της λέξης δημόσιο, θα συνεχίσουν να μας γλεντάνε ασταμάτητα

Θέλω να δω πώς θα τριτώσει ο σουρεαλισμός, περιμένω κάτι δυνατό :exclamation:

2 Likes

Η Λιβερπουλ αξίζει το quadruple

3 Likes

Έχουμε πιάσει πάτο σαν κοινωνία.

2 Likes

Βάζω το άρθρο κυρίως (οκ μόνο…) για τη φωτο του:

1 Like

Αστυνομικοί που κινδύνεψαν…

Τι λέει ο τρομπας ρε. Εμετός ο Χαραλαμπόπουλος. Πολύ ρηχός, απευθύνεται σε οπαδούς ομάδων στην καλύτερη.

Επίσης το να προσέχουν οι αστυνομικοί μου θυμίζει το ίδιο που λέγανε στο Σκάι στους χρυσαυγιτες

1 Like

Απο τους μεγαλυτερους κωλοτουμπες που υπηρξαν ποτε στον χωρο. Ο προεδρας βοηθησε πολυ, απο κνιτης εγινε σιστας μεσα σε ενα λεπτο.

3 Likes

Μα 1% ο Τζήμερος; Άπαπα! Τι κρίμα που τη Βουλή δεν τη βλέπει ούτε με κυάλια :joy:

Βασικά εάν αλλάξεις τη σειρά των 2 πρώτων τότε είναι μέσα. Όσο θα πλησιάσουν εκλογές τόσο πιο μικρή διαφορά.

1 Like

Έβγαλε ο ΣΚΑΙ δημοσκόπηση με διαφορά 8 μονάδες μόνο? Άρα πολύ πιθανό να είναι μπροστά οι Συριζαίοι.

Πολιτική ταυτότητα δεν μπορεί να έχει ένας 15χρονος. Μπορεί όμως να έχει θρησκευτική ένα βρέφος.

Κάνω quote ένα από τα κορυφαία που διάβασα σήμερα στο ίντερνετ.

2 Likes

Δικομανής εκτός όλων των άλλων

5 Likes

Κάτι ήξερε ο “εξόριστος από 6 μήνων” όταν έβαζε όλους τους νομικούς στο υπ.παιδ.

4 Likes

Ρε τπτ όρθιο δεν αφήνουν…

1 Like

Παίζει να είναι ο ορισμός της βεντούζας:

3 Likes