Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Ε ναι ρε, αλλα δεν μπορει να βαραει το 112 σε ολη την Αττικη καθε φορα που βρεχει επειδη εγινε κακοτεχνια στην συγκεκριμενη γεφυρα στο Νιαρχος, δεν βγαζει νοημα.

3 Likes

that was one arson / genocide I couldn’t disagree with
μόνο μείον ότι δεν κατέκαψε την μέγαιρα και την πλάκωσαν ρομαντικά οι πέτρες
επίσης Jon Snow μεγάλος cuckold-λέρα
dracarys μεχρι να σβησει ο ηλιος

To 112 είναι για τα low probability-big impact events. Αυτό σημαίνει πως η πιθανότητα να ήταν απαραίτητο σε κάποιον είναι εξ ορισμού χαμηλή και τις σπάνιες φορές που θα είναι απαραίτητο σε κόσμο τότε θα είναι απαραίτητο για μια μειοψηφία από όσους το έλαβαν. Δεν έχω άποψη αν το παρακάνουν άλλα αν χρησιμοποιείται σωστά τότε και πάλι θα το λαμβάνατε δίχως λόγο.

Με βάση αυτά που μας έχουν πει, θα μας σώσει τη ζωή σε μια καταστροφή τύπου πυργαγιά Ματιού, πλημμύρες Μάνδρας κλπ (δεν υπήρχε η υπηρεσία όταν έγιναν αυτές οι καταστροφές). Με βάση την αποτελεσματικότητα που έχει δείξει ο κρατικός μηχανισμός και το σε τι συνθήκες χρησιμοποιείται, εγώ προσωπικά όπως ανέφερα, έχω καταλήξει απλώς να το κλείνω στο κινητό μου χωρίς να το διαβάζω καν.

Όταν περιμένεις κακοκαιρία ας πούμε σε ένα συγκεκριμένο σημείο, το λες στα ΜΜΕ για να ενημερωθεί όλος ο πληθυσμός και στέλνεις μηνύματα μέσω του 112 από τις κεραίες που είναι κοντά σε εκείνο το σημείο, δε στέλνεις σε όλη την Ελλάδα.

1 Like

Όπως είπα δεν έχω άποψη. Δεν έχω λάβει ποτέ. Μόνο ότι έχω ακούσει από φίλους που όντως τους ξύπνησε το καλοκαίρι ενώ η φωτιά ήταν δίπλα τους (Γέρακα Αττικής).

Αν υπάρχει επιτροπή ειδικών που αποφασίζει τότε εγώ θα ήμουν κομπλέ.

Ναι στην Ελλαδα ολες οι επιτροπες “ειδικων” ειναι παντοτε αποτελεσματικες και χρησιμες, και το πιο σημαντικο, εχουν προκυψει παντοτε μετα απο μια αδιαβλητη και αξιοκρατικη διαδικασια!

1 Like

Δε φέραμε μεταγραφή έναν Κύπριο για υπουργό κλίματος or smth?

1 Like

Του δώσαμε υπηκοότητα πρώτα. Απαγορευόταν να μην έχει :joy:

2 Likes

Υπάρχει η επιτροπή με τον Λέκκα για τις φυσικές καταστροφές. Είναι από τους γνωστούς Έλληνες του τομέα και καθηγητής στο ΕΚΠΑ. Δεν έχω ακούσει κάτι για Κύπριο

Τον Στυλιανιδη λεει ο Κουιντομ.

1 Like

Λαθος υπουργο ο Καρβου, λαθος χρηστη εσυ!

2 Likes

Είναι αυτό που λέμε ότι δεν θα σε ψηφίσει ούτε η μάνα σου… Μπράβο Βασίλη, το κατάφερες

7 Likes

Τις τελευταιες 2 εβδομαδες στο Χαλανδρι εχω παρει 4 ειδοποιησεις. 1 για την αστεια βροχη που λεγαμε πιο πανω και 3 διαφορετικες μεσα σε 2 μερες για το ελαφρυ χιονακι που ριχνει σε 15λεπτα διαστηματα ξερω γω και το εστρωσε 3 ποντους (λιγοτερο και απο το ποσο παρατυπα ηταν τα δοκαρια του Ατρομητου δηλαδη :stuck_out_tongue: ), παρα πολυ υπερβολικο και αχρειαστο το βρισκω προσωπικα. Ασε που χτες βαραγε 7.30 το πρωι και ξυπνησε τοσος κοσμος μεσα στον πανικο χωρις απολυτως κανεναν λογο. Ναι οκ, αν ζεις στο Καπανδριτι η στον Αγιο Στεφανο μπορει και να σε βοηθησει, μεσα στην Αθηνα που ηταν ο τοσο τρομερος κινδυνος που επρεπε να γινει αυτο.

Οπως λεει ο Παντελης και εγω πλεον (και ο περισσοτερος κοσμος φανταζομαι) ασυναισθητα απλα το κλεινω χωρις να το διαβασω καν. Απλα το κατεστρεψαν σαν χρησιμο εργαλειο για εκτακτες συνθηκες.

2 Likes

«Θέλουμε πρωθυπουργό τον Τσίπρα σε κυβέρνηση Νέας Δημοκρατίας ή πρωθυπουργό τον Μητσοτάκη σε κυβέρνηση Νέας Δημοκρατίας»:question:

1 Like

Πόσο γάμησαν όμως και η μάνα του και η αδερφή του? Τρελός σεβασμός που έβγαλαν τέτοια ανακοίνωση .

2 Likes
1 Like

Κατα τ’άλλα, τα άνδρα ανομίας, τα πανεπιστήμια, χρειάζονται αστυνόμευση.

10 Likes

Αυτά είναι πρωτοσέλιδα…

1 Like

Εχω πεθανει :joy:

18 Likes

Ότι και να πεις είναι λίγο :joy:
Γατάκια Ιάπωνες, πάρτε μαθήματα…

2 Likes