Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Αναμενόμενη πρακτική από πλευράς ΝουΔου. Ήδη ο Σύριζα απάντησε με γύφτους στη Καρδίτσα.

1 Like

Η τοπική τηλεδιοικηση δε δούλεψε ούτε εδώ

1 Like

Με συμμετοχή στο 30-40% να ετοιμάζετε διαβατήρια κάποιοι

1 Like

Η συμμετοχή μέχρι στιγμής είναι τραγική. Νέα Ιωνία (Περισσό) πριν μισή ώρα κυριολεκτικα είχε 20 άτομα σε όλο το σχολείο.

Πάντως οι ταβέρνες είναι γεμάτες λόγω εορταστικής ημέρας. (τουλάχιστον στη περιοχή μου και πέριξ). Έχω την εντύπωση ότι μεταξύ 5 με 7 θα γίνει πανικός.

Μακάρι να πάνε μαζικά, αλλά δύσκολο. Στο εξωτερικό είχε συμμετοχή 80% διαβάζω σε κάποιες περιοχες. εγώ δεν είχα δικαιώματα εδώ ακόμα για να πάω. Δεν πειράζει ψήφισαν αυτοί για όσους δεν πάνε σήμερα στην Ελλάδα γιατί όλοι είναι ίδιοι.

Πιάσαμε το 50%. Μένει να δούμε αν θα ξεπεράσει το 58% τιυ Ιουλίου 2019,που ήταν αρκετά χαμηλό λόγω καλοκαιριού.

Όλοι τους.

Αγαπητέ αν δεν πας για αυτό το λόγο κάνεις μεγάλη χάρη στον 1ο. Όπως και να έχει δηλαδή υπέρ του είναι, και με την απόφαση αυτή του δίνεις κάθε δικαίωμα να κάνει ότι αποφασίσει. Τόσο απλά.

Δεν μου λέει κάτι αυτό.
Και ο λόγος πολύ απλά είναι οτι ουτε ο δεύτερος, ούτε ο τρίτος ούτε ο τεταρτος, μου δινουν κάποιο λόγο για να τους ψηφίσω.
Είμαι της λογικής ότι η ψήφος πρέπει να πηγαίνει σε κάποιον που θες και εκτιμας την πολιτική του οντότητα και οχι για να μην βγει κάποιος άλλος μόνο.
Περίεργο για κάποιους το ξέρω…αλλα έτσι σκέφτομαι και αυτο πιστευω οτι είναι το σωστό.

1 Like

Πάντως το “πηγαινε να ψηφίσεις γιατί καποιος αλλος θα αποφασιζει για σένα” ποτέ δε το κατάλαβα.
Μα και να βγει αυτός που ψήφισες ,πάλι άλλος αποφασιζει για σένα.

Έχεις προσπαθήσει να φτιάξεις ένα κόμμα που σε εκφράζει κι αν όχι γιατί?

Αντε καλως τον δεχτηκαμε τον κουλη για αλλα 4 χρονια…

Αποτυχημένη εξυπνάδα.
Καλησπέρα.

Καμία εξυπνάδα, απλώς δεν μπορώ να κατανοήσω την απάθεια.

Καποιες φορες ψηφιζεις και τον λιγοτερο κακο…θα φαμε καλα παλι 4 χρονια κουλη…

1 Like

Έτσι το βλέπεις εσύ, δική σου άποψη.
Αυτο δεν σημαίνει όμως ότι είναι και έτσι και ότι υπάρχει “απάθεια”.

Γι’αυτό σε ρώτησα αν έχεις προσπαθήσει κάτι εσύ.

Το δικαίωμα ψήφου είναι πολύ πρόσφατο δικαίωμα για να το κατουράς στο χιόνι, και αυτή είναι η άποψή μου. Δεν υπήρχαν πάντα εκλογές, ούτε θα υπάρχουν πάντα.

Η χώρα των ηλίθιων, έτσι απλά.

16 Likes

Εγω το εχω πει , προτιμω χαρακιρι παρα να γυριζα ποτε πισω… Μια χωρα που ποτε μα ποτε δεν θα μαθει και απλα θα συνεχιζει να αποτελειται σε μεγαλο βαθμο απο ανιωθους , βολεμενους και βλακες

12 Likes