Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Αληθεια, νομιζα οτι στο πρωτο quote αναφεροσουν στο ΚΙΝΑΛ. Η αστεια περιπτωση που ακουει στο ονομα Ανδρουλακης επανελαβε συνθηματα “ΠΑΣΟΚ 90” κοντρα σε ιδια ή παρομοια του ΣΥΡΙΖΑ. Ακουγα καθε μερα “να βαλουμε τη δεξια στο χρονοντουλαπο της ιστοριας” κι από τους δυο, μου διαλυθηκε ο εγκεφαλος.

Δεν θα κρινω αν ειναι καλυτερα ή οχι να μην κυβερνησουν, αλλα συμφωνω με την παρατηρηση σου. Λεμε για το νταμπ σκορ, αλλα η ΝΔ εχει καποια μικρα κομματα που μπορουν να της “κλεψουν” κοινο, αρα μπορει να εστιαασει στο κεντρο. Η “αριστερα” (προσοχη στα εισαγωγικα) εχει τρεις που παλευουν να νικησουν τους αλλους, χωρις τα μικροτερα. Μολις ενα κομμα κανει κινηση προς το κεντρο, το κενο καλυπτεται απο τα αριστερα. Αν κινηθει προς αριστερα, χανει απο τη ΝΔ.

Αν συμφωνουμε οτι ουτε η ΝΔ θα κερδισει ποτε οπαδους απο αριστερα, ουτε το ΣΥΡΙΖΑ/ΠΑΣΟΚ ή το ΚΚΕ θα παρει ακροδεξιους, τοτε το πεδιο μαχης ειναι γυρω απο το κεντρο. Ομως, ενα “αριστερο” κομμα εχει σπρωξιδι απο δυο πλευρες, ενω η ΝΔ απο μια.

Στην ουσια:

Βλεπω οτι η ΝΔ εχει βαλει ενα πλανο, προς συγκεκριμενο στοχο, ανεξαρτητα αν ειναι αρεστος σε εμας. Συντεταγμενα και χωρις παραφωνιες, κατι που δεν ισχυει στην πλευρα του ΣΥΡΙΖΑ (ως δευτερο κομμα τον χρησιμοποιω). Δεν χρειαζεται το παραδειγμα του Κατρουγκαλου πια, μολις σημερα εμφανιστηκε ο γελοιος Πολακης. Με αυτο το αποτελεσμα πια, βρηκε να πει “μονοι μας και ολοι τους”. Με αυτους που εχει, αυτα θα λουζεται.

Αναφερθηκε ηδη αρκετες φορες πιο πανω: με αποχη ή οχι, με 20% ή 400%, με σκανδαλα ή χωρις, με ανικανους ή ικανους, με φασιστες ή οχι, αυτο ειναι το αποτελεσμα. Με τις υγειες μας και ελπιζω να μην δω 180+. Βασικα ουτε 170 δεν θελω να δω, διοτι νομιζω οτι με ενα μικρο ανταλλαγμα θα ειναι προθυμοι να βοηθησουν ειτε μερικοι “ανεξαρτητοι” ή τα κουμασια του Βελοπουλου.

2 Likes

Η κουτάλα ενώνει.

3 Likes

Αυτό αλήθεια με 30.000 νεκρούς είναι και λίγο ντροπή να το λες

2 Likes

Κάποιος μου είπε ότι ψήφησαν λέει πάνω από 10000 άνθρωποι άνω των 115 ετών. Πείτε μου ότι είναι ράδιο αρβύλα και ότι δεν “ανέστησαν” ανθρώπους για να ψηφίσουν

Πες του καποιου να μαθει να διαβαζει/ακουει

Εναλλακτικα, κοψε του το ιντερνετ αν μπορεις.

Νοσηλεύτηκα κι ήμουν κοντά σε ορισμένους από αυτούς. Είναι λίγο ντροπή να μου τη λες όταν λέω πως επιβιώσαμε, ενώ αυτό ευχομασταν ο ένας στον άλλον.

Edit: Εσύ από την άλλη νομίζω πως ψόφο μου έχεις ευχηθεί :sweat_smile:

Δεν έδωσα βάση η αλήθεια είναι αλλά δεν το έψαξα κιόλας γι αυτό ρώτησα. Thanks :+1:

1 Like

Και στο ΚΙΝΑΛ αναφέρομαι. Σωστός ήσουν. Η συνέχεια της παραγράφου αφορούσε τις εσωκομματικές δομές τους. Αυτές οι δομές που κινητοποιούν κόσμο δε χτίζονται σε μια νύχτα και θα τις χρησιμοποιήσει πάλι. Για παράδειγμα, ο βουλευτής που έβγαλε στη Ροδόπη, ο όποιος ήταν “απαγορευμένο” πρόσωπο από το Τουρκικό προξενείο. Βρέθηκε κόσμος που βοήθησε να πάει πόρτα πορτα στη μειονότητα και να πει τις θέσεις του. Οι μικρότερςς παρατάξεις της Αθήνας δε μπορούν να το κάνουν αυτό το ίδιο εύκολα

1 Like

Και όμως τα “κουμάσια του Βελόπουλου” ασκούσαν κριτική και έκαναν αντιπολίτευση στην κυβέρνηση. Και δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να συνεργαστούν με αυτούς που πήγαν να τους κλέψουν βουλευτές (Μυλωνάκης και κανα δυο άλλους).

Έβλεπα πριν αρκετό καιρό ένα βίντεο από ομιλία του Κώστα Χήτα στη Βουλή και έκανε κριτική εφ’ όλης της ύλης στην κυβέρνηση (δεν είχαν σκάσει ακόμα Τέμπη και υποκλοπές, μιλούσε για διαχείριση πανδημίας και κάτι άλλα). Πρώτη-δευτέρα τους πήγαινε τους νεοδημοκράτες μέσα σε μόλις 10 λεπτά. Τύφλα νά 'χουν κάτι αριστεροί.

Σορι, αλλα δεν εχω την ικανοτητα να σχολιασω την κριτικη που ασκουν οι συνομιλητες του Ιησου που πουλανε κεραλοιφες για πασα νοσο και μαλακια. Οι θεσεις τους ειναι γνωστες, ευχομαι να εχουν τη χειροτερη δυνατη πολιτικη καριερα, κατα τ’ αλλα καλα να ειναι οι ανθρωποι και μακρια απο την πολιτικη ζωη μου. Σοβαρη Χρυση Αυγη δεν θελω, ευχαριστω πολυ, να 'σαι καλα.

Υ.Γ.: Οπως εσυ “δεν νομιζεις”, ετσι κι εγω “νομιζω”. Μονο ενας τροπος υπαρχει να μαθουμε, ελπιζω να μην συμβει. Ας πουμε μονο οτι μια μικρη προσωπικη εμπειρια για τον ιδιο τον Βελοπουλο, τα υπο-ειδη του και αλλα πολιτικα κουμασια, την εχω. Δεν σημαινει οτι θα συμβει αυτο που υποθετω, αλλα θεωρω οτι δυστυχως υπαρχουν καλες πιθανοτητες να εχω δικιο. Μακαρι να εχεις δικιο εσυ, θα χαρω πολυ.

11 Likes

Ναι αλλά έχεις δοκιμάσει κεραλοιφή; Μπορεί να αλλάξεις γνώμη

3 Likes

Τελοπον καλύτερα

2 Likes

Κεραλοιφή sounds BDSM.
Add to that the religious imagery, leather nuns…
…and we’ve got ourselves a success story.

2 Likes

Εμπορεύεται φάρμακο για την καράφλα και είναι ο ίδιος καραφλός, πιστεύω πως αυτό αρκεί.

9 Likes

Παιδιά έχετε 5 λεπτά να σας μιλήσω για το κόμμα ΝΙΚΗ ;;

Είναι ένα κόμμα που την ύπαρξη του την έμαθα πριν 10 μέρες περίπου. Είναι καθαρά χριστιανοφασιστικό κόμμα. Υποστηρίζεται φανατικά από το Άγιο Όρος και από το παπαδαριό. Είναι το κόμμα που ασκούσε πίεση από τα δεξιά στο Βελόπουλο.

Αρχηγός του είναι κάποιος Νάτσιος ο οποίος στο επάγγελμα είναι δάσκαλος. Αυτός αρθρογραφούσε σε κάποια τοπικά έντυπα τα οποία αν τα διαβάσει κανείς είναι φανερές οι εθνικιστικές του θέσεις.

Στη δουλειά είναι μια συνάδελφος η οποία είναι παλιοημερολογίτισσα. Σήμερα έμαθα, η ίδια το είπε, ότι ψήφισε Νίκη στις εκλογές. Μα τι έκπληξη χαχα! Παίρνετε περίπου μια ιδέα για το τι άτομα ψηφίζουν τέτοια χριστιανοφασιστικά μορφώματα.

Εν τω μεταξύ, εκτός όλων των άλλων, είναι και φουλ ψέκες. Θεωρούν ότι αυτοί που έκαναν το εμβόλιο εκπέμπουν μαγνητικό πεδίο γύρω τους !!! (κοίτα να δεις που εκπέμπω μαγνητικά κύματα δίπλα μου :sweat_smile:, φανταστείτε αυτούς που έκαναν παραπάνω δόσεις από μένα :stuck_out_tongue_closed_eyes:).

Είναι παραπάνω από βέβαιο ότι αν μπουν στη βουλή και χρειαστεί κάποιους βουλευτές ο Κούλης, είναι σίγουρο ότι θα βοηθήσουν.

1 Like

Μην το λες, μπορεί να κάνουν σωστή αντιπολίτευση και να τους πηγαίνουν πρώτη-δευτέρα.

9 Likes

Βαρετός είσαι.

Αρχικά δεν θεωρώ το Βελόπουλο λιγότερο ψεκ ή λιγότερο φασίστα από τους Άδωνι, Πλεύρη, Βορίδη. Ο ένας πουλούσε κεραλοιφές, ο άλλος πουλούσε νανογιλέκα. Άρα ισοπαλία στην ηλιθιότητα. Επίσης στο ακροδεξιό ΛΑΟΣ ήταν όλοι αυτοί μαζί.

Δεύτερον οι νεοδημοκράτες βρίζουν πάρα πολύ την Ελληνική Λύση. Σχεδόν με την ίδια ένταση που βρίζουν το Σύριζα. Ο λόγος είναι ότι τους κόβουν ψήφους και τους ασκούν αντιπολίτευση και κριτική μέσα στη Βουλή.

Αυτό που λέω είναι ότι αυτοί τουλάχιστον ασκούν κριτική στην κυβέρνηση. Γιατί κάτι αριστερά κόμματα αντί για κριτική στην κυβέρνηση έχουν βγάλει τα αριστερόμετρα και τα κουνάνε. Για τη ΝΔ το ράβουν και δεν βγάζουν άχνα και το μόνο που κάνουν είναι κριτική στα άλλα αριστερά κόμματα για να μας δείξουν πόσο μεγαλύτερη την έχουν την αριστεροσύνη. Και για τα ψηφαλάκια φυσικά γιατί πάνω απ’ όλα το μαγαζάκι.

1 Like

Άλλοι πουλάνε κεραλοιφές κι άλλοι ΚΚΕραλοιφές, έτσι πάνε αυτά.

4 Likes

Όποιος θεωρεί τους Άδωνι, Πλεύρη, Βορίδη και Βελόπουλο ηλίθιους, δε θα μπορούσε να ήταν πιο μακριά από την πραγματικότητα. Ειδικά τον Βορίδη. Υποτιμήστε τους λίγο ακόμα, να κυβερνήσουν κιόλας.

9 Likes

φιξξξντ

2 Likes