Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Οχι επίτηδες το έβαλα έτσι ξερό για να δω αντιδράσεις, μέχρι στιγμής το σκορ είναι 2-0 υπέρ των τσιγγάνων :stuck_out_tongue:
Τώρα το πιστολίδι είναι το πρόβλημα σου και αν εγώ υπονόησα ότι το δικαιολογώ? Chill your horses, το θέμα είναι να γίνει κάτι με το πρόβλημα της ένταξης τους στην κοινωνία γιατί όσο συνεχίζεται η παραβατικότητα θα συνεχίζονται και οι συγκρούσεις με τους πολίτες και κατ επέκταση με την αστυνομία. Δίνω 1/3 στο δικό τους φταίξιμο και 2/3 στο κράτος που διαχρονικά γλυτώνει λεφτά από το να επενδύσει στο έργο της ένταξης τους γιατί το return to profit δεν τους συμφέρει οικονομικά αλλά ίσως και πολιτικά, who knows…

1 Like

Μάλλον κατά των δολοφόνων είμαστε

10 Likes

Αυτή είναι η αναλογία σε νερό και αλεύρι όταν φτιάχνω ψωμί, αλλά ίσως βοηθάει και στο πιστολίδι. Ίσως έχεις δίκιο.

Ναι. Και με τους σερίφηδες πάσης φύσεως κατ’ επέκταση, αλλά είναι δευτερεύον για την τρέχουσα συνομιλία.

Στο έφτιαξα μήπως το καταλάβεις, αλλά αν δεν, κάνε ότι δεν το είδες ποτέ. Καλό μεσημέρι.

3 Likes

Η αναλογία έχει να κάνει με το ποιός φταίει για την κατάσταση που επικρατεί με τους τσιγγάνους, τι δεν κατάλαβες? Το πιστολίδι για την συζήτηση που αφορά το πρόβλημα των τσιγγάνων είναι δευτερεύων προφανώς γιατί αφορά ένα περιστατικό που έγινε χτές προχτές όχι δεκαετίες ολόκληρες, τι δεν κατάλαβες πάλι? Επίσης να σου ξεκαθαρίσω ότι αυτή η ειρωνική/απειλητική στάση που έχεις και εσύ και διάφοροι άλλοι καλοθελητές είναι άκρως μαλακισμένη, τη γαμημένη τη γνώμη σου για κάτι, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, κράτα τη για σένα, μη μου τη φέρνεις στα μούτρα μου μέσα γιατί με προκαλείς. Αν ψάχνεις για φασιστοανεμόμυλους μην το κάνεις εδώ μέσα ΜΑΛΑΚΑ ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗ ΤΗΣ ΠΟΥΤΣΑΣ…φιλικά πάντα…

Συμφωνα με την ΕΛ.ΑΣ λεει ρε εξυπνε … Ποια πηγε λεει ψεματα. Η πηγη μιλαει για το σκηνικο που εγινε

To ΒΗΜΑ λέει ψέμματα, διάβασε πραγματικά τη δεύτερη παράγραφο. Ή μήπως λέει πουθενά ότι η ΕΛΑΣ λέει ψέμματα? Ή μήπως λέει πουθενά ότι η ΕΛΑΣ έβγαλε ψευδές δελτίο τύπου? Ή μήπως λέει πουθενά ότι υπάρχει βίντεο (ενώ το έχει μες στο άρθρο) που διαψέυδει την ΕΛΑΣ? Η πηγή λέει ψέμματα για το σκηνικό που έγινε.

2 Likes

Η παραβατικότητα των Ρομά στηρίζεται και από κύκλους μέσα στην αστυνομία που τους συμφέρει αυτό, οι πιτσιρικάδες που κλέψανε το αμάξι, έθεσαν σε κίνδυνο τη ζωή ανθρώπων σε αυτά τα 12 χλμ της καταδίωξης και έριξαν το αμάξι πάνω στους μπάτσους έκαναν μαλάκια, δεν νομίζω πως διαφωνεί κάποιος επ αυτού.

Ακομα μεγαλύτερη και ασυγχώρητη μαλάκια κάνανε οι μπάτσοι που άνοιξαν πυρ και πήραν μια ανθρώπινη ζωή. Υπάρχει κάποιος που διαφωνεί σε αυτά μήπως? Απλά τσακωνόμαστε για τα ποσοστά?

Στο βίντεο αποπανω δεν φαίνεται να έχει κινδυνεύσει η ζωή κανενός μπάτσου, που θα ήταν ο μόνος δικαιολογημενος λόγος να πυροβολησουν. Οπότε μιλάμε για ένα ακόμα περιστατικό αδικαιολόγητης αστυνομικής βιας, πάρα πολλά από τότε που ανέλαβε η νεα δικτατορία.

2 Likes

Ναι λεει ψεματα προχωραμε .

Αυτο

Μανία με τον Δον Κιχώτη ρε μλκ

1 Like

Μπραβο, εχεις δικιο. Ειχα ξεχασει οτι εισαι μλκς + φασιστας. Και θα το λεω οποτε θελω γιατι παλι μλκς + φασιστας θα εισαι. Αν δεν σου αρεσει, ignore list.

Αυτο παλι μλκ + φασιστα θα σε κανει, αλλα τουλαχιστον δεν σε ενοχλει να το διαβαζεις. Κατα τ’ αλλα με εκανες και γελασα. Καλη συνεχεια, παντα φιλικα μιλαμε.

5 Likes

https://www.tovima.gr/2021/10/24/society/perama-o-aleksis-kougias-analamvanei-tous-7-astynomikous-pou-synelifthisan-meta-ti-foniki-katadioksi/
Το ενα και μοναδικο σιχαμα

1 Like
4 Likes

@matia Εσύ έχεις παιδί;

Δεν σου ειπα τι να γραψεις, απο μια ερωτηση ξεκινησαν ολα. Αλλα χαλασε το μυαλο σου επειδη εισαι φασιστακος. Και σπαταλησες πολυ χρονο για να γραφεις μλκς, αλλα νταξ, το εχεις στο αιμα σου (#diplis).

Τελος της ιστοριας, γραψε ο,τι αλλο θες, παω να χαζεψω το πλυντηριο να γυριζει, ειναι πιο ενδιαφερον απο το να ασχολουμαι μαζι σου. Καλο βραδυ, φιλικα οπως παντα.

Αφού μου έβαλες λόγια στο στόμα και πήγες να μου γυρίσεις την κουβέντα αλλού, τι ήθελες να κάνω? Να σου πώ και ευχαριστώ? Δεν κατάλαβα δλδ επειδή εσένα σε απασχολεί το πιστολίδι πρέπει να μυρίσω να νύχια μου ώστε να ασχοληθώ και εγώ? Εγώ άλλο πράγμα έθιξα με τα ποστ μου, δεν ήθελα να αναλωθώ πάλι με την αστυνομική μαλακία, εσένα το πρόβλημα όμως ήταν που δεν σχολίασα το πιστολίδι και βγήκαμε και φασίστες στο τέλος, πόσο μαλάκας μπορείς να γίνεις δεν το καταλαβαίνεις τώρα?

@matia not yet, γιατί ψήνεσαι μήπως? :stuck_out_tongue:

^^^

Ρωτάς τον εαυτό σου αν ψήνεται;

Πιο σωστό είναι να ρωτήσει τον εαυτό του αν ψήνεται για παιδί, παρά εμένα πάντως :joy: