Patti Smith σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Πιστευω αξιζει παντως τα χρηματα,και απ οσο ειδα στα Λαιβ της ακομα και τωρα ειναι απιστευτη:wink:
A,Δηλωνω μεγαλος φαν των Μπλουζ και ιδιαιτερα JJ Cale-John Lee Hooker-Howlin Wolf:)

Γαμώτο, ψήνομαι να πάω, Patti Smith είναι αυτή… αλλά ανάμεσα σε Paco de Lucia και Muse μου πέφτει κάπως, οικονομικά… πάντως το σκέπτομαι πολύ (χμμμμ, θα εξαργυρωθούν και τα εισιτήρια απο το terravibe… τώρα το σκέπτομαι ακόμα πιο πολύ! ~ :smiley: )

οτι αξιζει αξιζει!
η τσεπη μου ομως δεν αξιζει!:stuck_out_tongue:

εισαι ο καλυτερος φιλος μου!:smiley:

Μάλλον θα πάω…Γουστάρω να δω αυτή την τεράστια καλλιτέχνιδα…Να παίξει και το people have the power που από ότι είδα στα setlist το περιφρονεί καμία φορά…:frowning:

Στο βελίδιο όμως με χαλάει λιγάκι γαμώτο…

People have the Power? Α, αυτό το τραγούδι στις διαφημίσεις για τα κινητά?

People have the power
to choose between different cell phones
and pick the one with the lowest price
and biggest offers, yeahhh!

(εναλλακτικό ρεφρέν) :stuck_out_tongue:

Την Patti τη ρώτησαν άραγε αν της άρεσε που πολύς κόσμος έμαθε το τραγούδι της απο αυτή τη διαφήμιση?

Ναι αυτό είναι το song αλλά δεν το έμαθα από τις διαφημίσεις κινητών:p
Καλά και που θα ακούσουμε Because The Night αρκει!Είμαι επίσης πολύ περίεργος να δω πως θα αποδόσει στο live αν και έχω ακούσει τα καλύτερα

Αντε, το πηρα και γω το εισιτηριακι μου, τα καταφερα, ακομα 35 εχει!!:lol:

Και γω κυριως γι’αυτο παω, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τα live της, την εχω σε απεριοριστη εκτιμηση για ο,τι εχει προσφερει αλλα λογω του οτι εχει λιγο “διαφορετικο” ηχο δεν ειχα παρει ποτε την αποφαση να την δω live. Το αποφασισα τωρα και πιστευω πως θα περασουμε παρα πολυ καλα. Μακαρι να ακουσουμε οσο πιο πολλα τραγουδια μπορει να μας χαρισει. Ξερουμε περιπου ποση ωρα παιζει στα live της?

Αν δε σου αρέσει θα σκίσω τα πτυχία μου :stuck_out_tongue:
Οι συναυλίες της Patti είναι εμπειρίες.
Δε θυμάμαι πόσο είχε παίξει την προηγούμενη φορά, πάντως σίγουρα δεν είχε παίξει λίγο. Κάνα δίωρο; :-k

Αν ειναι 2ωρο ειμαστε μια χαρα! Γιατι οι πιο πολλες συναυλιες που εχω δει στο Λυκαβηττο (καλα, δεν νομιζω να φταιει ο χωρος:p ) κρατανε περιπου 1,5 ωριτσα και ξενερωνω…:frowning:

Παντως για παν ενδεχομενο κανε μια μαγκια και φερε και τα πτυχια σου το Σαββατο!!!:smiley:

Thorgal και μονο που θα ακουσεις ροκ ν ρολ νιγκα αρκει:wink:

Τέλεια, θα δω και γω την ιέρεια της ροκ σε λίγες μέρες… :smiley: Είμαι σίγουρος πως όσοι πάμε θα γουστάρουμε πολύ!

Εννοείται πως θα είμαι εκεί

για το μέγιστο ταλέντο της και την εκπληκτική προσωπικότητα της

Να βρεθούμε ρε συνφορουμίτες αφού θα’μαστε τόσοι!
Εμείς με κάρβου θα 'μαστε μπροστά πάντως για να απολαύσουμε σε όλο της το μεγαλείο την Πάττι!

Καλή φάση να βρεθούμε όσοι πάμε στη συναυλία, πως όμως? (θα φοράμε μπλουζάκια rocking? :lol: )

Η γυναίκα αυτή όταν την βλέπεις καταλαβαίνεις τι σημαίνει μεγαλειώδης προσωπικότητα. Βάζει τα γυαλιά στο 90% των νέων καλλιτεχνών με τις εμφανίσεις της. Είναι μία ροκ σταρ που έρχεται κατευθείαν από τα 70ς για να μας δείξει πώς ήταν τα ροκ ινδάλματα μας με τα οποία μεγαλώσαμε.

Τα λέω πριν τη συναυλία, γιατί ξέρω ότι ακριβώς τα ίδια θα πιστεύω και μετά. Με λίγα λόγια, μου γλιτώνω χρόνο από το ποστ μετά τη συναυλία (και προλαβαίνω για άλλη μία φορά την Rock&Roses - με μόνη διαφορά ότι εγώ θα ήθελα και να την παντρευτώ την Patti… :p)

Και γω μεσα για να συναντηθουμε αλλα βαλτε μπλουζες ροκινγκ για να σας μιλησω,δεν ξερω κανεναν σας:p
Ειμαι καινουργιο μελος το καημενο:p

τώρα φταίω εγώ??? δεν φταίω απλά για άλλη μια φορά

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

μόνο να προσθέσω κάτι την Patty Smith είχα πρότυπα στα 20 μου :-k

α για μην ξεχνάω και την τέχνη μου προτιμώ πάντως να παντρευτώ είτε τον Jeff Beck είτε τον Robert Plant :stuck_out_tongue:

αν μου έλεγες ότι θες την Patti, θα έμενα με ανοικτό το στόμα… Το παραδέχομαι είμαι φλώρος!!!χαχαχαχαχα

Ελα μια μερα εμεινε,να αναβουν τα αιματα:D

Η ίδια είναι ήδη Αθήνα πάντως 8)