Ο Paul Bostaph ξανά στους Slayer

Μεταλλοπατέρας αλέρτ.

Οντας οπαδος των slayer απο το 1989, εχω να πω οτι ο bostaph ειναι οτι πιο αξιοπρεπες σε ντραμς εχει να δειξει η μεταλ σκηνη την τελευταια 20ετια!! Σιγουρα προτιμω Lombardo , o τυπος ειναι πραγματικο ελικοπτερο στις κασες (και οχι μονο) αλλα μετα απο αυτον ο Βostaph ειναι οτι καλυτερο ειχαν να επιλεξουν οι σφαγεις.
Απ τα ολοτελα καλη κ η παναγιωτενα λοιπον…:lol:

…κακό δεν το λες με τίποτα…αλλά ήταν καλύτερο…όπως και νά’χει θα ζήσουμε με ότι έχουμε:):!:

Ας το δούμε ψύχραιμα. Ακόμα και ζωντανός ο Hanneman θα ήτο απίθανη η επιστροφή του στους Slayer. Επίσης απίθανη, δεδομένο του τρόπου με τον οποίον απελύθη, θα ήταν η επιστροφή του Lombardo.

Με μία περιοδεία μπροστά τους θα έπρεπε να πάρουν αντικαταστάτες οι οποίοι θα το είχανε εύκολο το setlist και με τους οποίους θα μπορούσαν να συνεννοηθούν (με οποιαδήποτε έννοια το ερμηνεύει ο καθένας). Οπότε έχεις 4 υποψήφιους: Dette, O’Brien, Bostaph και Holt. Διάλεξαν τους τελευταίους δύο και κατά τη γνώμη μου καλά έκαναν…

Τοσο χαρντκορ?

Οταν εβλεπα εγω live τους Exodus δεν ειχε γενιθει ο chuck norris…!

Δεν είχε βγει το cd και ψάχναμε για κασετόφωνα να ακούσουμε

Πειτε με κομπλεξικο, αλλ τον lombardo ποτε δεν τον συμαθησα! Απιστευτος drummer, αλλα δεν μου καθοτανε ποτε για καποιο λογο.
Ο Bostaph παλι, και μου καθετε και ειναι επισης απιστευτος drummer. Οποτε προσωπικα δεν με ενοχλησε καθολου αυτη η αλλαγη.

Οσο για το οτι εμειναν τα 2/4 στην μπαντα, γνωμη μου ειναι πως αυτος δεν ειναι λογος να “κλεισουν το μαγαζακι”. Ο Jeff δεν αποχωρισε και το να αφηνεις τον θανατο ενος ανθρωπου να σταματισει τα παντα γυρο απο αυτον, το βρησκω λαθος. Η ζωη συνεχιζεται και πρεπει να συνεχιζουν τα παντα, ακομα και οι μπαντες! Συγχρονος ο Bostaph ειχε βγαλει δισκους με τους slayer πριν καιρο, και ο lombardo με 3 αποχωρισεις καθε αλλο παρα μελος μπορει να θεωριθει… Απλα η θεση του drummer ειναι κατα καποιων τροπο “ανοιχτη”, και ο bostaph την εχει τιμησει επαξια, δεν βλεπω γιατι να μην θεωριθει αξιος για μελος!
Αλλωστε τι νοημα θα ειχε να το σπασουνε και σχηματισουν 2-3 αλλες μπαντες; Ο Lombardo εχει ηδη τα project του και φανταζομαι ειτε θα συνεχισει με αυτα ειιτε θα δημιουργισει κατι καινουργιο για να εχει και αυτος ενα χαρτι, αν ο King και ο Araya τα πανε καλα, δεν υπαρχει λογος να σπασουν σε δυο μπαντες, και ουτε υπαρχει νοημα να δημιουργισουν μια δευτερη μπαντα, που κατα πασα πιθανοτητα θα ειχε τον Holt και τον Bostaph, θα εγραφε κομματια με το ιδιο υφος και θα επαιζε πολλα απο τα κομματια των Slayer…

Χωρις Λομπαρντο συνεχιζεις, ειδικα με καποιον ντραμμερ επιπεδου Μποσταφ. Ομως οσο καλος κ αν ειναι ο Χολτ, δε συνεχιζεις χωρις το Χανεμαν. Απλα κλεινεις το μαγαζακι, αρκετα φραγκα εχεις ηδη, δειξε λιγο σεβασμο στον ανθρωπο. Ηταν ο βασικοτερος συνθετης οπως κ να το κανουμε, κ κατα τη γνωμη μου πολυτ καλυτερος κιθαριστας απο οτι θα γινει ο Κινγκ. Ο Κινγκ ειναι μονο ιματζ, ο Χανεμαν ηταν η ουσια και οι ριφφαρες. Ο Αραγια τιμιο παλικαρι ξερωγω αλλα ως εκει.

Και ο lombardo λέει το έμαθε on-line !
:lol: :lol: :lol:

Ναι εννοειται οτι ο Hanneman ηταν καλυτερος συνθετης απο τον King, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα… Οχι απλα τιμιο παλικαρι ο [B]ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ[/B] Tom Araya… Χωρις την φωναρα του δεν θα ηταν οι Slayer αυτο που ειναι. Και χωρις τους στιχους του, το ολο image του και την σκηνικη του παρουσια…

Ελάχιστους στίχους έχει γράψει ο Αράγια.

O ARAYA DEN EXEI FWNH PLEON.
THN TELEYTAIA FORA POU TOYS EIDA STH SOFIA PRIN 4 XRONIA,
DEN TRAGOUDOUSE,ALLA MILOUSE.

AS KANOUN AYTHN THN PERIODEIA-TIMHS ENEKEN
K META OXI KLEISIMO,ALLA KAPSIMO TO MAGAZAKI.

Οχι και λιγους. Και αναλογισου τι στιχους, South Of Heaven, Silent Scream, Mandatory Suicide, Expendable Youth, Dead Skin Mask, Seasons In The Abyss, Killing Fields, 213, Eyes Of The Insane… Κομματαρες και δεν υπολογιζω οσα εχει συγγραψει τους στιχους μαζι με Hanneman ή King.

Αλλιως καψτο τους εσυ το μπουρδελο…

Μωρε συμφωνοι, ο αραγια ειναι πολυ σημαντικος κ σα φωνη ξερωγω κ σα στιχουργος κλπ κλπ αλλα οταν πεθαινει ο βασικος συνθετης διαλυεσαι. Πως να το κανουμε δηλαδη.

Ας μην κρινουμε απο τωρα το πως θα ειναι τα επομενα τους κομματια…
Προσωπικα πιστευω πως ο King με τον Araya μπορουν να βγαλουν κομματαρες! Το αν θα λειπουν μερικα riff με την υπογραφη του Jeff και θα υπαρχουν μερικα παραπανω με την παρανοΐκη υπογραφη του King, δεν μου λεει καν, αν το συνολο ειναι ωραιο!
Επισης, ο Holt μπορει να παρει ενεργη συμετοχη στα κομματια και το συνολο να δωσει κατι ανανεωμενο, χωρις να απομακρινθει.
Στα live εχουμε δει οτι η συνεργασια τους αποδειδει και με το παραπανω, γιατι να μην περιμενουμε και ενα album πριν κρινουμε;

Μην το βλεπεις μονο πρακτικα το θεμα, εγω το βλεπω κυριως ηθικα. Νταξ λιγος σεβασμος στον ανθρωπο ξερω γω. Δεν ηταν κανας σεσιονας, το βασικοτερο μελος ητανε.

Χθεσινό video από την Πολωνία…

:-k

Η ηθικη ειναι πολυ μεγαλο θεμα… Και μην ξεχναμε πως αλλιως τα βλεπουμε εμεις απο εξω και αλλιως καποιοι ανθρωποι απο μεσα…
Μην ξεχναμε πως η μουσικη ειναι τεχνη. Μπορουμε να μιλαμε ως τριτοι για τους slayer που “Θελουν μονο λεφτα”, ισως και να ειναι ετσι, ισως ομως και να ειναι μια αναγκη και επιθυμια συναμα, να συνεχισουν αυτο που κανουν. Ισως και οι ιδιοι να πονανε πολυ περισσοτερο απο οσο νομιζουμε και το ιδιο το πραγμα που εκαναν με τον jeff να ειναι αυτο που τους βοηθαει να νιωσουν καλυτερα.

Ο ιδιος ο jeff, θα ηθελε να παψει να υπαρχει το συγκροτιμα, επειδη ο ιδιος εφυγε;

Απο το να σταματουσαν για την ηθικη των τυπων, εγω προτιμω να συνεχισουν γιατι αυτο γουσταρουν. Το τι τιμαει και τι οχι εναν νεκρο, καλυτερα να το κρινουν οι ανθρωποι που πραγματικα τον ηξεραν.

με αυτη τη λογικη ομως δικαιολογουνται κ καποια απαραδεκτα ριγιουνιον οπως των Θιν Λιζζυ και των Κουιν, που ειναι απλα μια κοροιδια για τους οπαδους.