Paul Di' Anno vs Blaze Bayley

Ε αφού οι Arcturus δε σας συγκινούν, ας μιλήσουμε για το πραγματικό μεγάλο δίλημμα που απασχολεί τον Έλληνα μεταλλά εν έτει 2010…

Ποιος σας αρέσει περισσότερο στους MAIDEN?

Ε,Di Anno.

Maiden Di’ Anno, γενικά Blaze.

Προβλέπω άνετη υπεροχή του Di’Anno και εγώ δεν πρόκειται να πρωτοτυπήσω.
Paul στεγνά.

Paul εννοείται.Πολύ πάθος.

Προτιμώ Di Anno και σε σχέση με Dickinson, δεν κατάλαβα δηλαδή…

Άντε να ανάψουν λίγο και τα αίματα

Έλα ρε συ τί είδους “δίλημμα” είναι αυτό; Δηλαδή ποιος θα ψηφίσει Blaze; :lol:

+1 :wink:

di’anno για τα 2 πρωτα και blaze για το x-factor(οχι το show στην τηλεοραση…#-o)

αμφιρροπο μεχρι στιγμης

προφανως οι δισκοι με di anno ειναι καλυτεροι αλλα σαν σολο ο ενας ειναι ανεκδοτο και ο αλλος απλα συμπαθητικος.

μονο και μονο για την αγαπη που εχω στο x-factor, Blaze Bayley

ειμαι και ο πρωτος…(οχι μαγκας, που τον ψηφισε)

Κανένας απο τους παραπάνω δεν παίζει?

Αδιάφορο όσο το Σαμαρας ή Ντόρα.
Δεν μου αρέσει κανένας αποό τους δύο ιδιαίτερα αλλα αμα είναι να ψηφίσω απο υποχρέωση θα πω Bayley γιατί είναι ουραγός και δεν γλυτώνει τον υποβιβασμό αλλα και γιατί στην περίοδο του υπάρχουν 3-4 κομμάτια που μου αρέσουν πολύ, ασχετο αν μου αρέσουν περισσότερο στις εκτελέσεις με Dickinson. Τωρα για τις σόλο πορείες τους δεν έχω άποψη…

:lol::lol::lol:

πανθρακηκαρα ολε…

[SIZE=“4”]Paul Di’Anno[/SIZE]
μόνο και απο το Phantom μπορείς να καταλάβεις! :stuck_out_tongue: :wink:

Λίγο άκυρο το πολλ πιστεύω. Ασύγκριτα μεγέθη. Σαν φωνές μου είναι και οι 2 σχετικά αδιάφοροι. Σόλο καριέρες δεν έχω ψάξει και ούτε πρόκειται μάλλον. Ε, τώρα σε ότι αφορά την φάση των Maiden με την οποία συνδέθηκαν, πιστεύω ο Blaze χάνει κατά κράτος, αλλά δεν μπορώ να τον κατηγορήσω γι’αυτό. Δεν βρίσκω αξιόπιστα κριτήρια και μέτρο σύγκρισης, δεν ψηφίζω:p

Blaze…γενικά!

κ το killers…:bow2:

Θα πω με ευκολια Di’ Anno, αυτο το παθος και η αλητεια που εβγαζε, απλα δεν υπαρχουν… Εχει απιστευτες ερμηνειες και με αυτον εγινε η αρχη… Τα 2 πρωτα των Iron Maiden που τραγουδαει ειναι [SIZE=“4”]ΔΙΣΚΑΡΕΣ[/SIZE] χωρις πολλα λογια… [SIZE=“4”]ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΛΜΠΟΥΜ…[/SIZE] Αλλα και ο Blaze μια χαρα ηταν, απλα δεν ηταν και στην καλυτερη τους φαση οι Maiden οταν τραγουδουσε αυτος. Αν βεβαια το X-Factor και το Virtual XI ειχαν βγει απο αλλη μπαντα θα αποθεωνονταν, αλλα για τους Iron Maiden ηταν ενα σκαλι παρακατω απο τα προηγουμενα [SIZE=“4”]ΕΠΗ[/SIZE]… Βεβαια κανεις δεν συγκρινεται με τον Bruce, αλλα ο Di’Anno ειναι ανετα ο επομενος μετα τον εναν…

Paul Diano…τα πρώτα δύο είναι διαμάντια:):!:

Εύκολα Di Anno. Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης. Δε μπόρεσα να παρακολουθήσω ποτέ τον Blaze, ίσως και λόγω ηλικίας. Και οι πρώτοι δύο δίσκοι, αλλά και το Maiden Japan είναι μνημεία…