Ο Paul Dianno σε Καβάλα, Θεσσαλονίκη, Αθήνα και Κρήτη!

To original Remember Tomorrow ειναι αξεπεραστο.Αυτη η “θελω να χεσω αλλα κρατιεμαι” φωνη που βγαζει το απογειωνει.

:lol: :lol: :lol: :bow2: :bow2: :lol3: :thumbup: ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ!!!

Στα λαηβ λεει μονο παλια μεηντεν ή εχει και δικα του?

Ιδεα δεν εχω…νομιζω οτι καπου καποτε ειχε βγαλει κατι αλμπουμς…Beyond the maiden, world’s first iron man…θεος ε? Παντως και τα Maiden τα λεει με δικο του στυλ…http://youtube.com/watch?v=nVzebCOuQnM&feature=related

:!:
Ενας ραπερ τραγουδαει Μεηντεν!

YO YO wrathchild in da house

ποια κομματια απο Maiden λεει συνηθως αυτος?? κι’εκτος απ’αυτα τα αλλα λενε τιποτα?

Bασικα κυριως maiden λεει…prowler, wrathchild, murders in the rue morgue, remember tomorrow, killers, phantom of the opera, running free, sanctuary…πολυ πραμα!

Αυτος ο ντιανο ποσο χαμηλα εχει πεσει ρε σεις, οκ τραγουδησε σε 2 δισκους των μαιντεν και εκαναν πολυ καλα κομματια αλλα δεν μπορει ρε αδερφε σε καθε συναυλια που κανεις να εχεις συνεχως για σετλιστ μονο απο μαιντεν περιοδο. Δλδ δικα σου τραγουδια καλα δεν εχεις βγαλει να προσθεσεις στις συναυλιες? Πως καταντησε ετσι ο πολ ντιανο και δεν καταφερε να σηκωσει κεφαλι μετα που εφυγε απο τους μαιντεν…[-X :thumbdown:

Ποτε δεν περιμενα να δω τον dianno live νομιζα οτι δεν κανει συναυλιες. Να που ηρθε και η ωρα.

[SIZE=“7”]COME ON WRATHCHILD[/SIZE]

Έλεος !!! Στη Καβάλα ! Έλεος σιγα το μαλάκα, το κωλο-παίδι !

Μην τα πεις παραεξω αυτα θα σε παρουν με τις πετρες

Ενταξει ρε σεις εδω που τα λεμε ποιος ντιανο,τι αξιολογο εχει κανει στη ζωη του απο τοτε που εφυγε απο μαιντεν?Εκμεταλευεται το γεγονος οτι υπηρξε frontman στους μειντεν για καποια περιοδο και επειδη τοτε μαζι του εβγαλαν καποια πολυ καλα κομματια σχεδον σε ολες τις συναυλιες του τα περισσοτερα τραγουδια ειναι μειντεν. Παραδειγμα ο blaze bayley εχει φτιαξει τη δικη του καριερα και εχει κανει καποιες επιτυχιες,λεει στις συναυλιες του μερικα κομματια απο maiden και ολα τα αλλα ειναι δικα του σε αντιθεση με τον Ντιανο που εχει μεινει στασιμος.

Δεν βλεπετε πως εχει καταντησει ο τυπος…[-X

Για μενα ο blaze δεν υπαρχει στη μουσικη. Ενας καλλιτεχνης κανει καριερα ξεκινωντας απο το 0 και οχι απο ενα top συγκροτημα το οποιο εκεινη τη περιοδο πηγε και χαλια εξ αιτιας του. Οσον αφορα τον di anno για μενα απλα ειναι παλικαρι σ αυτα που εκανε με maiden οπου ειναι και τα αγαπημενα μου και πιστευω οτι συνεισφερε παρα πολυ στην καριερα τους. Τωρα το οτι μετα δεν εκανε τιποτα αλλο σε εμενα δεν καιγεται καρφακι

Θα μπορούσες να το ψάξεις λίγο και να δεις ότι αυτό που λες δεν ισχύει. Ο Blaze δεν πήγε στους Maiden από το 0!!!
Mε τους Wolfsbane είχε βγάλει 5 δίσκους, στον πρώτο μάλιστα είχε κάνει παραγωγή ο Rick Rubin, ενώ με τον 5ο (νομίζω) είχαν μπει και στα charts :wink:

Μάλιστα… Θα είναι απ’ ό,τι φαίνεται η δεύτερη φορά που δε θα πάω στο χορό της τάξης μου για συναυλία (η πρώτη ήταν για τους MSG). Κράξιμο που θα πέσει πάλι… :stuck_out_tongue:

+1 UK Chart με το Ezy από τον δεύτερο τους δίσκο Down Fall The Good Guys του 91 στην θέση 68. Επίσης έχω την εντύπωση ότι στα τέλη του 2007 επανασυνδέθηκαν.και έπαιξαν σαπόρτ στους The Wildhearts. Μέρα με την νύχτα το τι έχει κάνει ο ένας και τι ο άλλος εκτός Maiden.

Όντως έκαναν reunion :wink:

Τι ήθελα και τη φόρεσα τη γ******η την μπλούζα Manowar; Όσοι πήγαν Θεσσαλονίκη ξέρουν…