Paul Rodgers

Δν με χαλανε καθολου τα καψουροτραγουδα. Και το Babe I’m Gonna Leave You ειναι καψουροτραγουδο αλλα το λατρευω.
Το θεμα ειναι να υπαρχει και μουσικη που να αξιζει και οχι τα ιδια και τα ιδια με τον πιο κακογουστο συνδυαστικο τροπο (βλ. scorpions , βλ. poser).
Επισης οι Bad Company εχουν εναν ΠΟΛΥ καλο τραγουδιστη και πολυ καλους μουσικους σε αντιθεση με τους scorpions.

Bad Co και Free groupάρες τι να λέμε τώρα (με μια μικρή προτίμηση στους Free).
Δεν θεωρoύσα αρχικά οτι ταίριαζε να περιοδεύσουν οι υπέρτατοι διαγαλαξιακοί θεοί (μου) Queen μαζί του, μέχρι που είδα και άκουσα μερικά τραγούδια (αν εξαιρέσουμε κανα δυο τραγουδάκια που θέλουν τον Mercury τους :Ρ). Το θετικό είναι οτι δεν προσπάθησε να μιμηθεί τον Freddie, αλλά τραγούδησε τα τραγούδια των υπέρτατων διαγαλαξιακών θεών (μου) με το δικό του, προσωπικό στυλ (αυτό έλειπε βέβαια :Ρ).

Και μην ακούω βλακείες, και οι τέσσερεις Queen ήταν μουσικά υπερταλέντα !

Αφιερωμένο
http://www.youtube.com/watch?v=U8hnhcdyjGM

+ 1000 αλλά μην το πεις πουθενά

:lol: :lol: :lol:
Στροφη στην ποιοτητα.

Άκουγα ξανά σήμερα το Return of the champions
Πρόκειται για ένα κορυφαίο,ναι,κορυφαίο album…γιατί?

1)Μεγάλοι και σπουδαίοι μουσικοί και μόνο που συνυπάρχουν στην σκηνή…

2)Το συναίσθημα όταν τραγουδάνε οι May-Taylor βαράει κόκκινο…

3)Ο Paul Rodgers πήρε ΥΜΝΟΥΣ με την στάμπα του Freddie και κατάφερε να δώσει 100% δική του ερμηνεία…το Show must go on είναι άλλο κομμάτι…τι να λέμε τώρα,κορυφαίες στιγμές…

Νομίζω πως δεν υπάρχει Thread για τους Free και επειδή βαριέμαι να φτιάξω απλά ήθελα να πω:Free κι άγιος ο θεός!

Απιστευτη φωνη ακομη και σε αυτην την ηλικια, τις προαλλες που τον ειδα μαζι με τους Queen ηταν καταπληκτικος

προσκυνω τον τεραστιο παυλο.προσκυνω bad company,free και οτι εχει βγαλει.αυτος θα ξαναπεριοδευε με ους οριτζιναλ μπαντ κομπανυ.καμια ελπιδα να τους δουμε απο εδω?