Paul Rodgers

Ποια η γνώμη σας για τον Rodgers?
Μέσα στο top5 αγαπημένων μου φωνών,αγέραστος ακόμα και τώρα,σε πολύ υψηλά επίπεδα…
καριέρα με Free,Bad Company κλπ…

Πολυ ομορφη bluesy φωνη. Θα ηθελα ομως να μην ειχε δεχτει να “αντικαταστησει” τον Mercury…

ΘΕΟΣ!!!

Και γαμω τις φωνες ο τυπος. Ακουστε Κοβερντεηλ να δειτε ποσο “δανειστηκε” απ’αυτον. Γενικα δεν με τρελαινουν ιδιαιτερα ουτε οι Μπαντ Κομπανι, ουτε οι Φρη, αλλα ο ιδιος ειναι τεραστιος.

α) όποιος πιστεύει ότι δε ταιριάζει με τους Queen, του προτείνω να καθαρίσει τα αυτιά του με μπατονέτες και να βάλει πάλι να ακούσει σοβαρά το δίσκο από το live που έκανε

β) περιμένουμε με αγωνία το δίσκο με τους υπόλοιπους Queen

γ) μερικά κομμάτια των Queen με Rodgers μου αρέσουν περισσότερο από ότι με Mercury, μόνο και μόνο για το blues feeling που τους δίνει :oops:

δ) όσοι έκραζαν για το re-union, είδαν το live και τώρα είναι ήσυχοι και περιμένουν καρτερικά το επόμενο δίσκο

όσο για free, bad company, κλπ, οι πωλήσεις μιλάνε από μόνες τους. Πρόκειται για κλασικό και διαχρονικό καλλιτέχνη. Εδώ τον κλέβουν μέχρι και στο “να μου πετάς συσκευασίες Μαργαρίνης”. Το κομμάτι Bad Company το λατρεύω!!! Θέλω να ελπίζω ότι θα καταφέρω να τον δω σε κανά live… (προφανώς δεν έρχεται στα μέρη μας…Αφού ακόμα γεμίζει στάδια και στην Αθήνα θα γέμιζε μόνο φροντιστήριο :()

Δεν ειπε κανεις οτι δεν ταιριαζει με τους Queen. Απλα, μερικα πραγματα δεν “πρεπει” να γινονται. Ας εκανε project με τον May και τους υπολοιπους και ας λεγαν τα τραγουδια των Queen στα live τους…

τεραστιο ρισπεκτ!

κ τα μυαλα στα καγκελα ρε!

οι άλλοι έχουν το δικαίωμα να λέγονται Queen.
οπότε το Queen+Paul Rodgers που αναγράφεται νομίζω είναι ok:wink:

έχει ακούσει κανείς το τελευταίο live που έβγαλε?

Εδώ οι άλλοι κρατάνε το όνομα Led Zeppelin δίχως τον original drummer, το Queen + Paul Rodgers πειράζει?:stuck_out_tongue:

Ποιο live? Για δώσε ίνφος, για να κοιτάξω μπας και προλάβω να το ακούσω…

απ’τις καλυτερες hard rock φωνες, απλα.

εδω λες βλακεια!
δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο! γιατι πολυ απλα παιζει ο γιος του κ οχι ενας “ξενος”
εμενα προσωπικα δεν με πειραζει καθολου που τραγουδαει στους Queen k λεγονται κ Queen!

http://www.paulrodgers.com/discs.htm

@ Blueslick

Πίστεψε με και Ολυμπιακός να λεγόντουσαν δε θα με χάλαγε καθόλου. Στον ChrisP απάνταγα που είπε για το όνομα :wink:

Επίσης, δε λέγονται Queen. Λέγονται Queen+Paul Rodgers (για όποιον κάθεται και τα κοιτάει:p)

Τεραστια φωναρα,δε με πειραξε καθολου το Queen πειραμα του,ειναι απ τους τραγουδιστες που μιλανε στην ψυχη κατευθειαν ακομα κι αν δεν εχεις ιδεα το τι λενε.Μαζι με τον θεοτατο Βαν Ζαντ και τον Πλαντ ειναι το τοπ3 φωνων για μενα απο κεινη την εποχη.

δεν πολυτρελαινομαι για free και bad company,αλλα ο rodgers πολυ καλη φωνη…τον σεβομαι απεριοριστα:) περισσοτερο γουσταρω bad company…

αλλα σαν queen σιγουρα δεν θα πρεπε να περιοδευσουν…οι queen χωρις mercury απλα δεν θα υπηρχαν…η μαλλον οποιους μουσικους κι αν ειχε μαζι του ο πολυταλαντος mercury σιγουρα θα δημιουργουσε κατι μεγαλο…(οχι οτι οι υπολοιποι δεν ηταν καλοι μουσικοι.ισα ισα)

απ την αλλη βεβαια τους καταλαβαινω κι αυτο ενα επαγγελμα ειναι,πολλα περισσοτερα φραγκακια οταν περιοδευεις με το ονομα queen μεσα…

Δεν εχει σημασια. Οπως εχω γραψει και στο τοπικ των Thin Lizzy καποιες μπαντες κυριαρχουνται απο 1 η 2 προσωπικοτητες και χωρις αυτες δεν υπαρχουν. Ο Bonham μπορει να ηταν τεραστιος ντραμμερ αλλα δεν ηταν η κυριαρχη προσωπικοτητα των Zeps (οι Page/Plant ηταν).

Δικαιωμα να χρησιμοποιουν το ονομα σαφως και εχουν, απλα εμενα δεν μου αρεσει αυτο γιατι οπως ειπε και ο Starstruck γινεται λογω χρηματων…

Φαντασου τωρα να απεβιωνε ο Hetfield (χτυπαω ξυλο, ΟΚ) και να τον αντικαθιστουσε στα φωνητικα μετα απο 15 χρονια ο “ταδε” και να περιοδευαν ως Metallica+ταδε…

Κατα τ’ αλλα οπως ειπα ο Rodgers ειναι φωναρα και τον προτιμω στους Free. Οχι οτι οι Bad Company με χαλανε βεβαια, απλα δεν ειναι ακριβως το στυλ μου…

διαφωνώ κάθετα, οριζόντια, πλαγίως και ανάποδα!

Όλα τα μέλη των Queen έκαναν σόλο δουλειές που πούλησαν εκκατομύρια κόπιες, οι 3 από τους 4 είχαν φωνάρα, για αυτό στους δίσκους τους τραγουδάνε όλοι κάποια κομμάτια (κάποια από αυτά έγιναν και πολύ μεγάλες επιτυχίες) και οι συνθέσεις των κομματιών μοιράζονταν ισόποσα. Οι Queen για μένα ήταν (και είναι) ένα σούπεργκρουπ που τα μέλη του απλά δεν ήξεραν ότι ήταν ένα σούπεργκρουπ :stuck_out_tongue:

O Mercury έχτισε το μύθο, όλοι μαζί όμως έφτιαξαν τη φήμη και το όνομα :wink:

Δυστυχώε έτσι είναι…:frowning:

Τεράστια φωνή, έχει επηρεάσει από Coverdale μέχρι Chris Robinson.

Κατα τη γνωμη μου , ΦΩΝΑΡΑ !
Bad Company και Free παρα πολυ ωραια groups :!: :!: :!:
8)

ειδικά οι πρώτοι έχουν μπόλικα “καψουροτράγουδα”…πως και σ’αρέσουν:roll: