Paul Weller

Eνα θρεντ για τον Βρετανο rocker και τη καριερα του απο τη δεκαετια του 70 μεχρι σημερα.Ποια η γνωμη σας λοιπον?

Μόνο ο χαρακτηρισμός Modfather που του έχουν δώσει τα λέει όλα! Περιμένω να τον δω και ζωντανά τον Ιούλιο( αν και με προβληματίζει ότι στο site του δεν αναφέρεται τπτ για συναυλία εδώ ούτε έχω καταφέρει να βρω ποιος τον φέρνει…)

Άλλο ένα λινκ απο μένα:

Μια αφισα που ειδα ελεγε για live του Πλιατσικα με το τραγουδιστη των Violent Femmes στο Καραισκακη αλλα ο Weller δεν ηταν μεσα.Ισως να τον φερουν μονο του,ξερω γω? :-k

live τον Ιούλιο; Δλδ για πρώτη φορά στα χρονικά θα δω κάτι που πραγματικά ψήνομαι να δω??? :smiley:

δύσκολη επιλογή αλλά ψήφισα σόλο…

Δειτε 2 ενδιαφεροντα τζαμαρισματα του Weller με Noel Gallagher και Amy Winehouse.

Για μόνο του λέει και το rocking στις συναυλίες. Στο θέατρο βράχων στο Βύρωνα 14 Ιουλίου.

Και εγώ σόλο ψήφισα αν και το town called malice είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια έβερ…

Ας γινει και μια αναφορα στους Style Council

Ηταν το πρωτο συγκροτημα που εφτιαξε ο Weller μετα τη διαλυση των Jam και που στ’οποιο συμμετειχε η γνωστη απο το pop συγκροτημα των Everything But the Girl Tracey Thorn.Tα 2 παραπανω δισκακια προτεινονται ανεπιφυλακτα.