Συνδεση pc με Hi-Fi

το Hi-Fi που εχω εχει μια υποδοχη που γραφει audio in, παιζει να μπορω να το συνδεσω με το pc και να παιζω μουσικη απο εκει και να ακουγεται απο τα ηχεια του στερεφωνικου??

Βεβαίως και μπορείς… Η θύρα audio in που λες έχει μια υποδοχή ή δύο? (λέγοντας 2 εννοώ κάτι [U]τέτοιο[/U])
Κατά τα άλλα είναι πολύ απλό να κάνεις την σύνδεση…

Γινεται αδερφε,ειναι πολυ ευκολο…και μονος σου θα την βρεις την ακρη,κι εγω το ιδιο εχω κανει…Πανω απ’ολα ομως αγοραζε βινυλια :stuck_out_tongue:

μια υποδοχη εχει! οποτε αγοραζω καλωδιο που εχει 2 ιδια βισματα(οπως αυτα των ακουστικων) και ειμαι κομπλε?

το πικαπ το εχω στη Λαρισα και σπουδαζω Γιαννενα! γενικοτερα αγοραζω και βινυλια και cd οσο μπορω! :stuck_out_tongue: 8)

θενξ παιδες!

Μια υποδοχη που μπαινει βυσμα ακουστικων εχει μονο?

μια υποδοχη “audio in” που ταιριαζει (νομιζω…) με το βισμα σαν αυτο των ακουστικων

σορυ αλλα ειμαι ψιλοασχετος…:stuck_out_tongue:

Aμα ειναι ετσι οπως τα λες, εχω την εντυπωση οτι δεν γινεται να το συνδεσεις με το pc. Θα επρεπε να εχει υποδοχες [B]line in[/B], στην χειροτερη μια κοκκινη και μια ασπρη για να μπορεσεις να το συνδεσεις. Βεβαια, καποιος που ξερει καλυτερα ας πει σιγουρα αν γινεται η οχι…