Pc problems\αποριες

yeap

Γιατι εχει s στο τελος; Τι ρωταω θα μου πεις :joy:

Του πληθυντικού, πολλά blue screen of death, που προφανώς είναι αδόκιμο :saluting_face:

Αυτο ακριβως και εγω απο τοτε που δοκιμασα Seasonic , δεν αλλαζω… ειναι κορυφη και το τροφοδοτικο ειναι το πιο σημαντικο κομματι σε ενα build

Αυτο με το “δεν ανοιγει ο υπολογιστης” και το “bsod” το ειχε το πισι της γυναικας μου. Δεν μπορουσα να βρω ακρη, ημουν ετοιμος να αγορασω τροφοδοτικο. Καποια στιγμη εβγαλε ενα μεγαλο ερορ στα windows και αναγκαστηκα να του κανω ενα εξαιρετικο repair (οχι φορματ ομως). Εφτιαξε!

Κανε μια αποπειρα για repair, μηπως και κατα τυχη βγεις απο την ταλαιπωρια. Εκτοτε δεν εχει βγαλει ουτε ενα bsod. Στο δικο μου πισι, τα Bsdos ειναι ΠΑΝΤΑ οταν ο υπολογιστης μενει σε hybernation/sleep. Αλλα παντα ομως.

1 Like

Δεν bootαρει αυτή την στιγμή το μηχάνημα

Κάποτε είχα ταλαιπωρηθεί αντίστοιχα,παρόμοια περίπτωση,για να μην μακρηγορω ,στην δική μου περίπτωση ήταν το τροφοδοτικό,coolermaster, επώνυμο,δεν έχει να κάνει .
Προτείνω τα εξής κατά σειρά προτεραιότητας,δοκιμάζεις ένα δανεικό άλλο τροφοδοτικό για λίγες μερες,αν όχι του πετάς τα άντερα εκτός case,και δοκιμάσεις ένα,ένα να βάζεις στην mother και να τσεκαρετε σε κάθε boot(επίσης δες ρυθμίσεις μνήμες ,ρεύμα στο bios. το φορμάτ, επίσης σαν δοκιμή,αν και δεν νομίζω ότι είναι θέμα software,έτσι όπως τα έχεις παρουσιάσει

1 Like

Επειδή χρόνος για δοκιμές ιδιαίτερες δεν υπάρχει και επειδή σε περίπτωση που αγοραστεί τροφοδοτικό και τελικά δεν είναι αυτό, θα μείνει όμως για μελλοντικό μηχάνημα(γιατί ακόμα και πρόβλημα να μην έχει το τροφοδοτικό, έτσι και πάρω κομμάτια για καινούργιο pc, psu 8 ετών δεν του βάζω), θα πάω να πάρω τροφοδοτικό.
Πάω για long shot, αλλά πραγματικά το να τεστάρω όλα αυτά, ναι μεν είναι σωστα, αλλά
no-time-busy

Σαφως,αν τα εχεις ζυγισει, διαθεσιμος χρονος ενασχολησης/χρημα και σου βγαινει, το πας ετσι…αλλα θα επιμεινω εστω και λιγο,αν μπορεις να βρεις απο καποιο γνωστο σου ή καποιον συμφορουμιτη που εχει τροφοδοτικο να καθεται,δωσε μια ευκαιρια…ξερεις μου εχουν τυχει και αλλα κουλα και αν ειχες την ευχερεια του χρονου και ορεξη με κανα γνωστο ,θα σου προτεινα και αλλες εναλλακτικες δοκιμες :cold_face:,αλλα ας το αφησω το θεμα στην ησυχια του,και παιξε τη ζαρια σου(αλλωστε σωστα ,ενα καλο τροφοδοτικο δεν θα παει χαμενο)

1 Like

Η αλήθεια είναι ότι πίεζε ο χρόνος αρκετά, ώστε να μην έχω χρόνο για ιδιαίτερους πειραματισμούς. Τελικά πήρα corsair, το έβαλα ( δεν είχα ξαναβάλει τροφοδοτικό), το μηχάνημα άναψε κανονικά. Το λες και θετικό.
Αυτό που έκανα βέβαια, ήταν να το αρχίσω στα shutdown και restart. Σε ένα restart ( στο πρώτο), μου έβγαλε your device’ had a problem η κάτι τέτοιο και έκανε restart από μόνο του και σε ένα shutdown, ενώ έκλεισε τα πάντα, με μαύρη οθόνη έδινε ακόμα ρεύμα, όπως επίσης και έπαιζε και το led του σκληρού. Κάθισε για κάνα λεπτό έτσι και έκλεισε. Μετά πάλι shutdown και restart από μένα και έπαιξε κανονικά.

λογικά έχει πειράξει και την mobo που είναι “ασταθής”. εγω είχα σε ενα μηχανηματάκι κατι θέματα, επειδή η gpu έφτυνε ζεστό αέρα πάνω σε άλλα components και τα ζέσταινε, και καμιά φορά κράσαρε, έβαλα καλώδιο και την έβαλα σε γωνιά και όλα κομπλάν.

Εκτός από subs4free έχει μείνει κάποιο άλλο site για κατέβασμα υποτίτλων;

Για ταινιες;

Αν έχεις κατεβάσει από yify, υπάρχουν τρία τέσσερα site, βασικές λέξεις αναζήτησης yts subs

Βασικά έχει το ίδιο το yify!

1 Like

Οχι, δεν κατεβάζω από yifi

Καλημέρα!

τελευταία αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με bluetooth ακουστικά στο laptop της δουλειάς. ενώ γενικά τα αναγνώριζε και τα χρησιμοποιούσα σε κλήσεις κλπ, ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει το μικρόφωνο. τα έχω αποσυνδέσει-επανασυνδέσει αρκετές φορές (remove device κλπ), τους έχω κάνει reset, αλλά τίποτα… έχει κανείς κάποια ιδέα;

το μοντέλο είναι το Earfun Air S.

άλλα ακουστικά BT που έχω δοκιμάσει, παίζουν κανονικά σε όλες τις λειτουργίες.

Κατά σειρά:

Δοκίμασε τα ακουστικά σε άλλη συσκευή να δεις αν φταίνε αυτά αρχικά.

Μετά δοκίμασε να κάνεις unpair και μετά pair ξανά.

Μετά δοκίμασε να κάνεις disable/enable τη θύρα bluetooth στο device control.

Μετά δοκίμασε να κάνεις disable/enable το μικρόφωνο από το device control, αλλά αφού δουλεύει με άλλες συσκευές ή και μόνο του μάλλον δε φταίει αυτό.

Μετά κάνε το σταυρό σου

2 Likes

δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια γιατί αποσυντονίστηκαν… έπαιζαν κανονικά για ένα διάστημα…

Επειδη ομως ανεφερες “λαπτοπ”, θα προτεινα να δοκιμασεις σε λαπτοπ συναδελφου ή εστω σε υπολογιστη. Τα κινητα ειναι πολυ πιο βολικα στο pairing, σε σχεση με τα windows τουλαχιστον που βγαζουν προβληματα. Αντιμετωπισα θεμα με over the ear JBL στο γραφειο, οπου το μικροφωνο δουλεψε 1-2 φορες και δεν δουλεψε 7983457. Στο κινητο ολα ηταν καλα. Καθονται καπου μεσα στο σαλονι μου τωρα, τα εχω για συνδεση με την τηλεοραση (σαν ακουστικα προφανως).

1 Like