Pc problems\αποριες

εκεί έμαθες τις δικαιολογίες, όχι τα αίτια :stuck_out_tongue:

Εκεί έμαθα και τα δύο βασικά! :lol:

και γω ένα 18μηνο στο ψαλίδι… μια χαρά… :lol:

Ναι αλλά αν υπολογίσεις και κάποια επιπλέον δεδομένα που μεταφέρονται (όπως διευθύνσεις κ.λ.π.) και αυτά η διαίρεση εμπειρικά πάει δια του 10 :wink:

Ρε παιδιά μην παίζετε τον μπακάλη. Δια 8 βρίσκεις την μέγιστη θεωρητική ταχυτητα download. Eίναι το πρώτο και το τελευταίο πράμα που μπορείς να υπολογίσεις.
Από κει και πέρα ανάλογα με την φθορά του συνεστραμένου ζεύγους, την φθορά των εγκαταστάσεων στην πολυκατοικία σου, την απόσταση σου από το DSLAM, το τύπο του router/modem που έχεις, την τοποθεσία που κατεβάζεις, τις ρυθμίσεις του υπολογιστή σου, το πόσοι κατεβάζουν το ίδιο πράγμα ταυτόχρονα, πόσοι είναι συνδεδεμένοι στο DSLAM εκείνη την ώρα, τον φόρτο δικτύου γενικά, τα headers στα δεδομένα σου και γενικά τον τρόπο κωδικοποίησης των δεδομένων, αν κατεβάζεις από HTTP ή FTP και 3000 άλλους λόγους που μπορούμε να κάτσουμε και να ψειρίσουμε τώρα, αν πιστεύεις ότι βρίσκεις την ταχύτητα σου διαιρώντας με το 10 τότε help yourself.

Μλκ ζαλίστηκα :lol:

Παιδια θα ηθελα σας παρακαλω μια χειρα βοηθειας. Ενα κοντινο συγγενικο μου προσωπο θα παρει λαπτοπ αυτες τις μερες και μαζι ειδαμε καποια μοντελα και μας καλαρεσαν πολυ καποια μοντελα της Αltec. Τι ξερετε επι της αξιπιστιας της Altec?? Τα μοντελα που ειδαμε εχουν 2 χρονια εγγυηση και ολα τα τεχνικα χαρακτηριστικα τζαματα ωστοσο δεν ξερω τι παιζει με την Altec και την αξιοπιστια των laptops που κατασκευαζει/συναρμολογει.

SOS παω να περασω τραγουδια στο mp3 μου και μου γραφει error coping file or folder γιατι???

Οτι παιζει και με Tubo X.Μαυρα χαλια.Μακρια κι αγαπημενοι.Αν θελει κατι φθηνο και καπως αξιοπιστο ΗΡ και Acer.

+1

Accer απλά έχω ακούσει ότι έχουν προβλήματα υπερθέρμανσης …δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει βέβαια…

Πάντως έγω με το HP που έχω είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος:)

Eνα χρονο τωρα εχω Acer και δε μου εχει δημιουργησει το παραμικρο!Το μονο μειον ειναι οτι τους drivers δεν σου τους δινουν αλλα πρεπει να τους κατεβασεις!

Σου λέω απλά τι ακούγεται γενικά… μπορεί να έτυχε στο δικό σου ή μπορεί να έτυχε σε άλλους αυτό το πρόβλημα και για αυτό να ακούγεται αυτό το πράγμα… Και άλλωστε εγώ δεν έχω για να ξέρω με λεπτομέρειες επί του θέματος:wink:

Μεταλ…πες του να παρει Τοσιμπα…ειναι πιο ακριβα αλλα ειναι σκυλια μαυρα…εχουν μικρο ποσοστο βλαβων και εχουν πολυ καλη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα…3 χρονια με λαπτοπ τοσιμπα δουλευω και εχουν αποδειχθει λιρα 100…μιλαμε οτι το παλιο μου του εκανα ρεσταρτ καθε 7 η και παραπανω μερες…μιας και κατεβασζα συνεχεια τα απειρα…ουτε γατα ουτε ζημια…δες και σε αλλα φορα για λαπτοπ και θα θυμηθεις…μακρυα απο κατι φουτζιτσου,τουρμπο-χ,ασερ(αισχος η αντιπροσωπεια)…καλα ειναι τα ΗΡ,τοσιμπα,σονυ,ασους,ντελλ και σαμσουνγκ

Χα,χα, η δευτερη επιλογη ειναι ενα Τοσιμπα! Εχουν την καλυτερη αναλογια πωλησεων-βλαβων παγκοσμιως.
Αλλα το δικο μου ειναι Fujitsu-Siemens!:lol:
Anyway, ευχαριστω πολυ οσους απαντησαν, η αγορα θα γινει αυριο!:slight_smile:

Αντιμετωπιζω προβλημα με το ESET Smart Security και τα Ports του μTorrent.
Τα εχω ανοιξει απο το ρουτερ μου.Τα ανοιγω και απο τις επιλογες του Firewall
και παλι το μTorrent ειναι μπλοκαρισμενο.
Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα ?

+10000000000000000000000 TOSHIBA SATELLITE FOR EVERRRRRRRRRRRRRRR

Eίναι το τρίτο μου λαπτοπ και όταν το αλλάξω πάλι τοσίμπα θα πάρω σκυλί κατάμαυρο δεν καταλαβαίνει χριστό και στα συν η πολυ καλή αντιπροσωπεία τους

Ωρέ καλόπαιδα έχω ένα πρόβλημα με το πισί Μερικές φορές στα καλά του καθουμένου κάνει ένα επαναλαμβανόμενο ήχο του στυλ γκλιν γκλαν γιατί?
ξέρει κανείς? τι να κοιτάξω? πως να το επιδιορθώσω?

define γκλιν γκλαν…κατι σαν μεταλλικος ηχος??? Η κατι που ακουγεται απο το ηχειακι του pc???

Εγω παλι που εχω παρει ενα Fujitsu γυρω στα 1000-1200 ευρω πριν κανα χρονο-εναμιση μια χαρα μου ειναι μεχρι τωρα :-s

(οκ, εκτος αν εξαιρεσουμε το οτι με τον αδερφο μου πλακωνομασταν και το κοπανησαμε σε μια γωνια και χρειαστηκε να το δωσουμε στην αντιπροσωπεια να μας το φτιαξουν. γι αυτο ομως δεν φταιει το λαπτοπ :stuck_out_tongue: η πλακα ειναι οτι μας το φτιαξαν και καλα με την εγγυηση. τι καλοι ανθρωποι…:stuck_out_tongue: )

από που ακούγετε ???

κάποιο ανεμιστηράκι ??? :-k :-k