Pearl Jam - TEN (Reissue)

Που ρε παιδια εδω?Σε ποια καταστηματα?

Εγώ Δευτέρα που πήγα Metropolis Αθήνα δεν το βρήκα.Αλλά σιγά μην είχε 50 ευρώ…Εδώ ίδια φάση album από Radiohead (δηλαδή επανέκδοση με 2 cd + DVD) και είχε 26,5 στο Metropolis!

η ερώτηση παραμένει όμως:
ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ???8O

Πάτρα στο musical πάντως με 18,5 ? το βρίσκεις.

Οutshined μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι αυτό?

Πήγα σήμερα Metropolis αθήνας και Γλυφάδας και FNAC Γλυφάδας , αλλά δεν το χαν φέρει ακόμα…#-o
Και το FNAC μου παν το χαν παραγγείλει από τις 10 Απριλίου…

Πάτρα - Ερμού και Μαιζώνος.

Η έκδοση 2 cd / dvd.

μωρε λεφτα να βρω και θα χτυπησω τη υπερσπεσιαλ εκδοση… αλλα ειναι και το box των depeche mode και παιζει διλλημα… θα βγω ζητιανος…

Thanks! tha paw simera na tsekarw kai Media Markt kai an den to xoun oute aftoi katw apo 20 paw katef8eian musical.

Sorry gia ta Greeklish alla to kwlo-laptop…

δεν υπαρχει ουτε στα media markt.
Τα ζωα στο μετροπολις δεν ξερουν καν ποτε θα ερθει.
Και φοβαμαι οτι η super deluxe εκδοση δεν θα ερθει στην χωρα μας.

Στο Public (Συνταγμα) 154 ευρω η Super Deluxe

Sorry Κυριε Vedder δεν θα παρω…:). Στα εχουμε ακουμπησει σε 3 διαφορετικες χωρες, αρκει αυτο:p

Ναι και γω το διαπίστωσα όταν πήγα Media Markt.Τίποτα… αλλά τουλάχιστον άξιζε τον κόπο να δω πως είναι και του λόγου τους.Α και αν και ήταν πολύ μπερδεμένα και σου σπάγαν τα νεύρα μέχρι να τα ψάξεις όλα βάζωντας δάκτυλο () είχε πολύ καλές τιμές (αν και δε βρήκα καθόλου King Crimson που ήθελα). Επιτέλους ένα μεγάλο κατάστημα που μπορείς να πεις ότι δεν είναι συννενοημένο με το Metropolis ή το FNAC όσον αφορά τις τιμές στα Cd…

Μusical με τη μία!

Aσχετο μεν με το thread,αλλα επειδη ηρθε χθες το απο πανω,ειπα να μοιραστω καπου την χαρα μου…:stuck_out_tongue:

Ειναι απλα απιστευτο…χαλαλι τα λεφτα.

δεν ημουν αρκετα γρηγορος.Εξαφανιστηκε η deluxe εκδοση απο το public.

3 ώρες μου έφαγε η super deluxe να την ξεψαχνίσω :smiley:

Γνώμη μου: τα αξίζει άνετα τα 150 ευρά αν είσαι fanboy/-girl :stuck_out_tongue:
Όποτε την κοιτάζω χαμογελάω συνέχεια :lol:

Τελικά η έκδοση 2 CD + DVD από Musical 19,9! αύξηση 1,4 , αλλά όχι 20 ε!!

είναι φοβερή!χαλάλι…

λογικα παραλαμβανω την deluxe εκδοση αυριο…περιμενω πως και πως.
Παντως, για να μην ξεφευγουμε και απο το βασικο θεμα του τοπικ, η remixed εκδοση ειναι μακραν καλυτερη απο την παλια.Λιγοτερο overproduced και με πολυ πιο ωμο ηχο σε κερδιζει αμεσως.Μεγαλες διαφορες σε why go,porch,even flow…

παρελαβα και εγω την deluxe εκδοση.
Οτι και να πω ειναι λιγο.Τα αξιζε τα 155ε απο περα ως περα.Σε ταξιδευει πισω στα 90’s με τον καλυτερο τροπο.
Εχω χαζεψει εντελως.Must have για τους οπαδους του συγκροτηματος.Οι υπολοιποι μπορουν να παρουν την απλη εκδοση με τα 2 cd+dvd…

η απλη εκδοση 2cd+dvd εχει ερθει στο μετροπολις?

Η σουπερ-ντουπερ σπεσιαλ εκδοση ειναι το απολυτο οργιο. Βαλανε μεσα της παναγιας τα ματια…2 CD - 1 DVD - 4 LPs + τονους memorabillia. Απολυτο Respect. Κ την τσιμπησα και 80 ευρω μονο, α ρε αθανατη αυστρια.
Ειμαι fanboyς διαολε.


Listening to: Pearl Jam - Even Flow
via FoxyTunes

και τωρα μπες στο www.the-zomb.com

και απλα κατεβασε απειρα bootlegs απο την 2000 tour (και οχι μονο)κορυφαιας ποιοτητας ηχου τζαμπα

αλλα καλα κανεις και σκας τις 80αρες να χτισει ο εντι καμια πισινουλα για τα παιδια του

ε δε νομιζω να περιμενε το 2009 ο eddie να χτισει πισινα για τα παιδια του. εχουν φροντισει πριν απο μενα 60.000.000 αγοραστες των δισκων τους.

Παντως απ’οτι ειδα παραπανω, στην Ελλαδα η σπεσιαλ εκδοση ειχε γυρω στα 150 ευρω. Εγω την πηρα σε συνοικιακο δισκαδικο στο Graz, 80 ευρω. Αρα αμεσως αμεσως μιλαμε για καπελο στην Ελλαδα τουλαχιστον 70 ευρω. Αν σκεφτουμε ομως οτι με βαση τους νομους της αγορας, ο αυστριακος πωλητης θα χτυπησε ενα κερδος του 80-100%, τοτε μαλλον το αγορασε χονδρικη στα 40 ευρω περιπου. Φαντασου λοιπον ελλαδα για τι κερδος μιλαμε, και τελικα ποιος κλεβει ποιον.

Οποτε με βαση λοιπον τους κανονες της αγορας θεωρω οτι εκανα μια παρα πολυ καλη αγορα. Κ αν σκεφτεις οτι πηρα και δευτερη κοπια την οποια μεταπωλησα στο ebay στα 140 ευρω, αμεσως αμεσως, το ολο πακετο μου στοιχησε τελικα 20 ευρω. Οχι και ασχημα ε??

Σιγουρα παντως 150 ευρω δεν θα τα εδινα με την καμια. Ασχετα αν οπως αποδειχθηκε η εκδοση ειναι υπερ το δεον τελεια.

Listening to: ΩΧΡΑ ΣΠΕΙΡΟΧΑΙΤΗ - Θα φύγω μια μέρα
via FoxyTunes