Pelican/High on Fire @ An, 7/12/07

rotisa sto rockstar pou poulouse kai gia isis…
kai mou pe to palikari oti mallon tha ta poulane sto an club
tora pote dn ksero
opoios mathei tpt as mas pei kai mas

ε κοιτα και αλαμπαμα ετσι εγινε
τα αγοραζες την ωρα που εμπαινες στο κλαμπ!!

πιθανο σετ λιστ high on fire. απο το αμερικανικο τουρ:

Fury Whip
Eyes and Teeth
Waste of Tiamat
Cometh Down Hessian
Death is This Communion
Turk
Cyclopian Scape
Face of Oblivion
Speedwolf (???)
Rumors of War
DII
Devilution

Καλά έλεος, ούτε ένα τραγούδι από το “The Fire in Our Throats Will Beckon The Thaw” ??? #-o

των High On Fire ειναι το set list. :wink:

Δεν παίζει τέτοια περίπτωση! Οσαν τις σαρδέλες θα ήμαστε πάλι (βλ.isis, red sparowes)

venerate :slight_smile:

Καλά άμα ανοίξουν με κανένα Last Day of Winter θα τραβάω τα μαλλιά μου πάλι:metal:
Δεν το κόβω βέβαια, αλλά τουλάχιστον ας το παίξουν!!!πλιιιιιιιζζζζ!!!

telika vgikan eisitiria re paidia???

h mpa???

anteeeeeeeeeeeeeeeeeee:roll: :roll: :roll:

τι εγινε παιδια…?

μαθαμε τιποτα για εισιτηρια ή οποιος παει πιο νωρις θα μπει…? :-k

Τελικα θα χω λεφτα μαλλον και θα παω κι εγω!

ετσι…!!! :smiley:

emmanouil mpenaki 74…25 euro to eisitirio
xthes pira an dn kano lathos noumero 220 kapou…autaaaa

Ναι. Το εμαθα χτες κι εγω. Σημειο προπωλησης το δισκαδικο Rythm…

thanks for the info… :slight_smile:
ηδη ειπα σε εναν φιλο μου να παει αυριο να μου παρει εισιτηριο μην παθουμε καμια νειλα… :wink:

θα παω αυριο να παρω εισητηριο θαναι και γαμω τα live αν και το προβλεπω τιγκαρισμενο το αν…

Τελικά headliners οι Pelican ή οι High on fire?
Εγώ πάλι σχολάω 22:00 εκείνη την μέρα οπότε αν βρώ εισητήριο θα είμαι από τις πίσω πίσω σαρδέλες…:stuck_out_tongue:

Απ ότι ξερουμε θα είναι οι Pelican. Τωρα αν έχει αλλαξει κάτι δε μπορώ να το γνωρίζω… λογικα ομως την ιδια ωρα θα παιξουν και οι δυο… νταξ, το κοβω υπερ-χλωμο να παιξουν οι High On Fire κατω απο μία ωρα.

τσιμπησα κι εγω το εισιτηριακι μου…

αντε τα λεμε στο αν…

pelican με high on fire ω ρε…!!

Ομορφα πραγματα σημερα στο ΑΝ!

Οι αγαπημενοι μου Pelican (γι αυτους πηγα) εδωσαν ενα εξοχο σοου 75’ με το ονειρικο Post/Alternative Metal (οπως θελουν να το λενε τα περιοδικα, εγω prog rock το λεω). Ειναι πραγματικα δυσκολο μια μπαντα χωρις φωνητικα να καταφερει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον καθολη τη διαρκεια του live κι ομως οι Pelican τα καταφεραν! Και ειχαν και αξιοσημειωτα καλο ηχο (για ΑΝ ειδικα). Respect, χαιρομαι πραγματικα που τους ειδα…

Παμε στους High On Fire τωρα. Η αληθεια ειναι οτι με την μπαντα του θεου Matt Pike των Sleep εχω ασχοληθει ελαχιστα εως καθολου. Και αυτος ειναι μαλλον και ο λογος που δεν με πειραξε καθολου ο αθλιος ηχος και κυριως οτι τα φωνητικα δεν ηταν απλα θαμμενα αλλα ανυπαρκτα (τα μονα φωνητικα που ακουγα ηταν αυτα του συμφορουμιτη heatseeker διπλα μου!). Συνεπως μπορω να πω οτι δεν περασα καθολου ασχημα στη μιαμιση ωρα που διηρκεσε το σετ τους αφου η μπαντα “κοπαναγε” με λυσσα (πολυ καλος ο ντραμερ). Εν τελει βεβαια, πιστευω οτι τους οπαδους των HOF τους χαλασε η ανυπαρξια φωνητικων…

μολις γυρισα κι εγω…

pelican - σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τους βαλω στα λαιβ της χρονιας…:-k
ηταν απλα φοβεροι, με πολυ καλο ηχο, φοβερο setlist και γενικως εμενα προσωπικα μου τιναξαν ολες τισ αισθησεις στον αερα…
τι να πω φοβερη εμφανιση, φιβαμαι οτι απλα αν συνεχισω το μονο που μπορω να κανω ειναι να το μειωσω…
p.s. ο trevor ο κιθαριστας μου εδωσε και την πενα του στο τελος της εμφανισης τους…:stuck_out_tongue:

high on fire - το θεμα ομως ειναι οτι το λαιβ δεν τελειωσε στους pelican…
σειρα ειχαν οι (θα το πω και στα αρχιδια μου αν με πειτε ιεροσυλο :stuck_out_tongue: ) motorhead των ημερων μας, οι θεοι high on fire.-
ας αρχισω με τα κακα, που ηταν βασικα μονο ενα κατα τη γνωμη μου δηλαδη οτι τα φωνητικα ηταν χαμηλα…
κατα τα αλλα ομως απο την πλευρα τους δωσανε ενα κολασμενο λαιβ και με αφησαν με τα μυαλα στα χερια…
απολυος θορυβος, φοβερο setlist και παικτικα φοβερη αποδοση και γενικως και απο τη πλευρα και της μπαντας και του κοσμου υπηρξε μεγα παθος.!
p.s. και εδω ο jeff ο μπασιστας μου εδωσε πενα στο τελος του λαιβ που ομως για να φτασει στα χερια μου χρειαστηκε το χερι βοηθειας του chrisp(thanks ρε μεγαλε.!!) :stuck_out_tongue:

τι να πω, ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!! :smiley:

Κατ αρχην να πουμε οτι και οι δυο μπαντες δεν ειχαν καλο ηχο. Απλα η μουσική των Pelican δεν εχει τόσο γκαζι, ουτε φωνητικα. Λογικο ηταν επομενως να ειναι οι ‘‘τυχεροι’’ της βραδιας.

Pelican ωραιοι. Πολυ καλοι γενικως, γουσταρα που τους ειδα (επιτελους) κτλ. Το πρωτο μισο του λαιβ τους ηταν σουπερ, το αλλο μισο πολυ καλο. Σε καποια φαση έπεσαν λιγο οι διαθεσεις (οχι πολυ). Ρισπεκτ ο ντραμμερ με την Sardonic Wrath μπλουζα (Darkthrone παντου, Θανατος και Ντου!).

High On Fire. Νταξ, αν μου πει καποιος οτι δε του αρεσε λογω χαλια ηχου θα τον καταλαβω. Εγω παλι ημουν αλλου εντελως. Δεν υπαρχουν λογια. Το χα αχτι να τους δω απο το 2005. 2 χρονια ηταν πολλα αλλα αξιζε γ@μωτο!

Παντα τετοια μαγκες! Το μονο που θελω ειναι να φερετε τους High On Fire σε χωρο με καλες συνθηκες για να τους απολαυσουμε οσο το δυνατον καλυτερα. Ο ηχος ηταν απαραδεκτος. Οσο τελειος ηταν στους Μονο, τοσο χαλια ηταν στους HOF…