Pelican - What We All Come to Need

  1. Glimmer" - 7:31
  2. The Creeper" - 7:20
  3. Ephemeral" - 5:09
  4. Specks of Light" - 7:46
  5. Strung Up from the Sky" ? 5:12
  6. An Inch Above Sand" ? 4:14
  7. What We All Come To Need" - 6:47
  8. Final Breath" - 7:29

Η καινούργια κυκλοφορία των Πελεκάνων θα βγεί στις 27 Οκτωβρίου.
Αναμένουμε σε πυρωμένα κάρβουνα…

Εχει διαρευσει και το εχουμε ακουσει ηδη ! :slight_smile:

Ενα τραγουδι ειχα ακουσει απο αυτους και μου αρεσε ετσι οπωε πλησιαζουν το ινστρομενταλ.

To ότι ο Nightwing έγραψε στο topic των Pelican, είναι η ελπίδα μου ότι η μουσική έχει ΜΕΛΛΟΝ, ότι ο κόσμος δεν είναι κουφός.

Nightwing να σε προλάβω, δεν ειρωνεύομαι καθόλου.

Οκ,(σα)μαν.Θα ακουσω και αλλα.

Άκου τα όλα και λάτρεψε τους, σε ικετεύω.

Αυριο θα κατεβασω και κανα cd τους γιατι τωρα κατεβαζω κατι αλλα και κολλαει ο υπολογιστης.

Το city of echoes ειναι δισκαρα,γεματο τραγουδαρες μεσα.Πρωτη ινστρομενταλ μονο μπαντα που ακουω αλλα μ’αρεσει πολυ.Θα ψαξω και το κιανουριο σε λιγο καιρο.

δεν ακούς καλύτερα τα προηγούμενα?

Ποια η διαφορα?

στο εξώφυλλο.

το σωσες βληδιν, εδώ το χα το μπινελίκι.

απ τη στιγμή που το What We All Come to Need με το The Fire in Our Throats Will Beckon the Thaw π.χ. δεν ειν ο ίδιος δίσκος, ε όλο και κάποια διαφορά θα χει… #-o

φταίνε μετά που σε παίρνουν στο ψιλό…

είναι καλύτερα τα 2 πρώτα albums και τα 2 πρώτα eps, προτείνω να συνεχίζεις μ αυτά.

φρουτόκρεμα πρέπει να τα κάνουμε όλα πχια.

Πριν αρχισεις να μπινελικωνεις παντως ,θα μπορουσες να ειχες σκεφτει,οτι εννοουσα ποια η διαφορα να ακουσω το καινουριο τωρα,απο το να το ακουσω μετα απο 2 μερες.

Α,σορρυ,ξεχαστηκα.Παιχτο εξυπνος τωρα ελευθερα.

ναι, όντως, πως μου διέφυγε αυτό το ενδεχόμενο :!: μάλλον επειδή δεν κόλλαγε ΚΑΘΟΛΟΥ.

που να μπινελίκωνα κιόλας δλδ :lol:

Οκ πες τα δικα σου.Εγω σου ειπα τι ηθελα να πω,και εσυ λαβε το οπως θες.

Α,και τη φραση για τα μπινελικια δεν την εννοουσα ετσι,αλλα οπως ειπα πες τα δικα σου.Ελευθερα.Παιχτο εξυπνος,ουτως ή αλλως,δεν προκειται να δεχτεις αυτα που σου λεω.:slight_smile:

προφανώς δε μιλάμε τα ίδια ελληνικά, δεν τρέχει μία. δεν πρόκειται να ξαναδείς απάντηση από μένα, πίστεψε με :p.

για να επιμείνω μουσικά όμως, ό,τι είπα στην πρώτη μου απάντηση :).

Είναι μάλλον ο κορυφαίος δίσκος των Pelican , καθώς έχουν εμπλουτίσει αρκετά τον ήχο τους. Σαφώς κάνουν ένα βήμα μπροστά.
http://soundholikz.blogspot.com/2009/10/pelican-what-we-all-come-to-need.html

Κορυφαιο σε καμια περιπτωση.Μη ξεχναμε οτι εχουν πισω τους ενα Australasia και ενα The fire in our throats will beckon the thaw…

Αξιολογος δισκος και ευχαριστη εκπληξη τα φωνητικα(μη τα κανουμε και μοδα ομως :p).