Pentagram (aka, Αποθεωστε)

Πάμε κι άλλο έπος μαζί με το bonus του:wink::wink::wink:

από χθες μυούμαι στους πένταγκραμ, και νιώθω ντροπή που τόσο καιρό τους αγνοούσα.

:bow2::bow::bow2::bow::bow2::bow:
ριχνω και γω μια υποκλιση στους αρχοντες του doom/heavy fucking rock…
γενικα τα ειπανε η αποπανω ολοι, αλλα να προσθεσω οτι στους pentagram υπαρχουν τα καλυτερα και πιο βαρυα ριφφς που μπορεις να βρεις εκτος απο αυτα του iommi

Μεγιστη αγαπη σε Γρακχοντα και φυσικα αφιερωμενο:

Evil Seed

“All right now, won’t you listen”?

Αλλος ενας λογος που η εν λογω εκφραση ειναι το trademark του δουμ. Και τι solo, ω θεοι…

Ποτέ δεν είναι αργά φίλε μου! Μην νιώθεις ντροπή…νιώσε Pentagram!!!

Το αλλο καλο με το τιτανομεγιστοτεραστιο θρεντ του φυσικου του δημιουργου (λεγε με Γρακχοντα) ειναι πως θα αγαπηθουν κι αλλες μπαντες, αγνωστες στο ευρυ κοινο, που προσκυνανε/προσκυνησαν τους θεους. Ενα που-χου, ειναι οι αδικοχαμενοι Burning Saviours που το ονομα τους τιμα και με το παραπανω τους Pentagram, αλλα κυριως η μουσικη τους. Αφιερωμενο -και παλι- στον ΙΔΡΥΤΗ!

Burning Saviours - “The Night Of The Witch”

Γάμησε η απο πάνω μπάντα. Δεν τους ήξερα.
Μου αρέσει η τροπή που παίρνει το θρέντι. Αποθεώνουμε τους Pentagram άμεσα και έμμεσα.
Πάρτε λοιπόν άλλη μια πιο γνωστή σούπερ-γαμιστερή μπάντα που ειδικά στο πρώτο της άλμπουμ πιστεύω θυμίζει επικίνδυνα Pentagram:

Και για να μην ξεχνιόμαστε…



bonus:

Πριν κατι χρονια,ο Γρακχος προσπαθουσε να με μυησει στους Pentagram(στο πλοιο με δισκμαν,λολ), αλλα ενω με ειχαν ψησει καπως,ως γνωστος φολς τυπας,τους ειχα αγνοησει…φετος το σεπτεμβρη περιπου αρχισα να ακουω,και μπορω να πως πως εκανα χοντρη μλκια ολα αυτα τα χρονια που δεν ειχα μυηθει νωριτερα…

Εχω τα relentless,day of reckoning,be forwarned,απο τα οποια μαλλον το αγαπημενο μου ειναι το δευτερο(ειμαι γνωστος φολς που θελει να ακουει με τη σειρα εκδοσης τους δισκους αμα γινεται) και τωρα απο βδομαδα λεω να αρχισω να ακουω και στα υπολοιπα…παντως τα ριφ τους εχουν 15 τονοθς @@ το καθενα ε!?

να και η κ@υλα
http://www.youtube.com/watch?v=PLQILe9vzvs

hail μανο \m/

^
Έτσι μωρή λουμπίνα, Πένταγκραμ - καφρίλα - σατανίλα! :lol:

Πού το θυμήθηκες αυτό στο πλοίο ρε; Θυμάσαι κομμάτι ε; When the Screams Come! Το ακούς και μου λες στο τέλος, “ωωωω ρε τί είπε, now I say, make your own rules;” Και σου λέω “ναι ρε μαλάκα, καύλα!” Ενώ τελικά λέει “Satan makes your rules”! :lol:

Πάντως μπράβο ρε φίλε, ποτέ δεν είναι αργά για να γίνεις και με τη βούλα doomster! 8)

Χωνω τωρα ρε When the scream come,hail γαμω γαμω-τοχω παρει σερι,κανω εργασια και ειμαι σαν ζομπι-…\m/

Groupαρα!!!

φοβερο group.day of reckoning ειναι ο αγαπημενος μου δισκος!!να ερθουν κ δω καμια βολτα γαμωτο!!!

Έχει αναφέρει κανείς ότι το riff του Death Row, που μπάνει στο 20 δευτερολεπτο του κομματιού, το ακούς λίγα χρόνια αργότερα στο ριφφ του Ιn My Darkest Hour των Megadeth?

Ντάξει τώρα, με λίγο σπρώξιμο το θυμίζει λίγο αλλά επειδή οι Pentagram είναι θεοί και τους αντιγράφουν οι πάντες σε πιστεύω:p

:har::har::har::har:

Και όχι μόνο τους αντιγράφουν οι πάντες αλλά και τους διασκευάζουν οι πάντες - πολύ περισσότερο από κάθε άλλο doom συγκρότημα (και είπαμε, μην αρχίσετε πάλι για τους Σάμπαθ, αυτοί δεν πιάνονται!). Ειδικά εκείνο το “Forever My Queen” πρέπει να ανακηρυχθεί ο επίσημος doom ύμνος. Τις προάλλες το άκουσα στην 123456789ή εκδοχή του από αυτούς τους καινούριους, τους Moab.

Σε λίγο θα λέμε ότι ένα πρωτοεμφανιζόμενο doom συγκρότημα παραείναι τετριμμένο και κλισαρισμένο επειδή στο ντεμπούτο του διασκευάζει το “Forever My Queen”.

Δηλαδή εντάξει!

Ναι ρε συ όμως το κομμάτι δεν παίζεται, είναι από άλλη διάσταση, είναι εξωγήινο, μιλάμε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

Αφού να φανταστείς βάζω να παίξει το First Daze cd και πάει κατευθείαν στο 2ο τρακ:lol::lol::lol:

Οκ, ήταν κρύο, το ξέρω.

Μεταξύ μας, ο Μπόμπι έγραφε και στο χέσιμο καλύτερα κομμάτια από το φορέβερ μαι κουίν.

Οι Τούρκοι Pentagram είναι καλύτεροι ! :roll:

:youwish:

:ban:

Αν και είχαν βγάλει ένα συμπαθητικό ανθυποτσιφτετέλι με την Sertab (αυτήν που είχε κερδίσει την eurovision) :stuck_out_tongue:
είχαν βγει και φήμες τύπου “Σατανίστρια η Σερτάμπ” στα πρωινάδικα