Peri greeklish

paidia de mporw na grafw ellhnika…sunh8eia…
na stamathsw na postarw? :frowning:

__OXI BEBAIA! Προσπάθησε όμως!! 8)

__ΟΚ? (έλα κι άλλοι δυσκολεύονταν… ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ :wink:. Είναι πολύ κουραστικό να διαβάζει κάτι στα “greeklish” άσε που πολλοί -π.χ. εγώ- αποφεύγουν να διαβάσουν κάποιο μήνυμα ότι είναι έτσι γραμμένο)

Συγγνώμη αλλά χωρίς να προσπαθήσεις λες ότι δε μπορείς;

kourou apla grafw se polla forums k exw suni8isei na grafw etsi…
μην είσαι κακός… :frowning:

δυσκολεύομαι…γτ τώρα πρέπει να προσέχω ορθογραφία και τόνους…

θα προσπάθησω :oops:

__Ετσι μπράβο!! 8)

:smiley:

daks , basika , an to minima den einai mikro , den iparxei problima me ta greeklish … :wink: an einai megalo omws katanta kourastiko

Akrivos auto, katanta ahdia ena megalo post me greeklish!!! Paidia an boreite grafete ellhika, esto k anorthografa, den tha sas pei kaneis tipota. :wink: Einai toulaxiston malakia k megisth tsapatsoulia na grafeis me latinikous an exeis thn epilogh ton ellhnikon.

Ego eimai Skotia k grafo apo to panepisthmio opou fusika den exoun egatesthmenh thn ellhnikh. Exoun mono ta gamo-kinezika san 2h glossa,vlepeis einai poloi oi kitriniarhdes!

Στα Windows XP πάντως (για τα υπόλοιπα δεν ξέρω) υπάρχει δυνατότητα για ελληνικούς χαρακτήρες, οποιαδήποτε γλώσσα κι αν έχει το λειτουργικό.

kourou apla grafw se polla forums k exw suni8isei na grafw etsi…
μην είσαι κακός…

Και οι υπόλοιποι έχουν (κι έχουμε) συνηθίσει αλλά δε μας λένε “κακούς” επειδή σας παρακαλούμε να γράφετε ελληνικά.

Nai sosta yparxei dunatothta emfanishs ellhnikon alla OXI xrhsimopoihseis ellhnikon :evil:

Eilikrina mou th spaei pou grafo greeklish. Opos eipa k prin kala tha einai na grafoun oloi ellhnika efoson exoun th dunatothta esto k anorthografa. Skefteite apla oti thelete kurios na to diavasoun auto pou grafete k oxi na exuphrethsete thn eukolia sas (an k to teleutaio allazei fusika :slight_smile: )

θα πρωσπαθισο να γραψο μαι ελινυκουσ χαρακτειραις αλα ημε ανωρθωγραφωσ και δαιν βάζο σιχνα τωνουσ.Πιραζι?

Το φως μου… εχασα το φως μου!

Γιατί αγάπη μου??? :oops: :oops: :oops:

Αχ…Και γω κουμπάρα sofi-k… :oops: :oops: :oops:

btw μπορεί να κάνω κανα μισάωρο να γράψω αλλά ΝΑΙ θα τα καταφέρω…
Shadowcaster είσαι το ειδωλό μου :!: :!:

:*

__Χαχαχαχα, ναι η έκταση των post μου είναι παροιμιώδης! :smiley:

Να πω και γω την αποψη μου σε αυτο το θεμα;
Το θεωρω εντελως εκνευριστικο και χαζο…και μαλακια να γραφουμε με greeklish.Γιατι ρε παιδια δεν κανουμε κατι για να γινει αυτο το forum πιο ευχρηστο ; Και ας αρχισουμε απο την μη χρησημοποιηση των greeklish.
Για μας ειναι ετσι κι αλλιως!!! Για δικια μας ευκολια.
Και μην ακουω χαζομαρες του στυλ “ειμαι ανορθογραφος” ή “βαριεμαι να βαζω τονους”.Και γω ανορθογραφος ειμαι απλα προσεχω λιγο παραπανω να μην κανω χτυπητα λαθη και οπως βλεπετε ουτε τονους βαζω γιατι δεν εχω συνηθισει.Οποτε τι ειναι πιο ευαναγνωστο ενα μηνυμα στα ελληνικα χωρις τονους ή ενα κατεβατο στα greeklish που σου βγαινουν τα ματια για να το διαβασεις.Δεν ειναι κριμα μηνυματα με νοημα να μην διαβαζονται σχεδον απο κανενα ;(απο μενα παντως οχι).

Εεεεεμμ…!!! Ναι…
Καλο θα ειναι επισης να μην ξεχναμε να κανουμε log in πριν ποσταρουμε!! :oops: :oops: ^^^

Το παραπανω μηνυμα ειναι δικο μου! :roll:

pantws ta greeklish mou einai ligotero enoxlitika apo ton verbalismo pou se diakatexei :roll:

Μαλιστα…
Οταν λες “verbalismo”,τι εννοεις;;;

verbalismos einai otan les paaaara polla kai kapoia apo ayta den exoun ousia (an oxi ola).kala , den to ennoousa eidika gia sena ayto , alla kai esi grafeis minimata pou tha mporousan na exoun 5 seires kai exoun polles perissoteres… ;p

Εαν για σενα δεν εχει ουσια το να προσπαθησουμε να κανουμε αυτο το Forum καλυτερο, τοτε τι να σου πω,κριμα!.
Τωρα αυτο με τις 5 σειρες δεν το καταλαβαινω!!!Λεει καπου οτι τα μηνυματα πρεπει να ειναι μεχρι 5 σειρες;;;Αν τα μεγαλα μηνυματα ειναι κουραστικα, ειτε σε greeklish, ειτε σε Ελληνικα, ε τοτε μην τα διαβαζεις, αυτο κανω εγω!!
Φιλικοτατα.
:stuck_out_tongue: :wink: