Pet Shop Boys Παρασκευή 20 Νοεμβρίου Αθήνα και Σάββατο 21 Νοεμβρίου Θεσσαλονίκη

Nickiobj δεν κατάλαβα τι εννοείς.:-k:-k
αλλά ο χώρος δεν βοήθαγε και σε γενικές γραμμές μου άρεσε σαν χώρος για τέτοιες συναυλίες.
Ο ήχος στην αρχή δεν μου άρεσε , ήταν κακός. [-XΜετά ή τον συνήθισα ή βελτιώθηκε.

Μάλλον συνέβησαν και τα δυο. Αλλωστε στην πορεία άναψε το πάρτυ οπότε στα @@ μας ο ήχος. Μου θύμισε λίγο φάση τεράστιου κλαμπ των 90’s, που έπρεπε να “συνοδευεσαι” ή να ξέρεις τον πορτιέρη για να μπεις στον αχανή χωρο με τον μέτριο ήχο μεν που όμως γινοταν της καρ…όλας δε.
Όσοι είστε για Θεσσαλονίκη να πάτε, θα περάσετε όμορφα. Δεν έχει και κανένα σοβαρό σχήμα τέτοια εποχή φαντάζομαι…

Καταπληκτικοί, απίστευτοι, αξεπέραστοι! Το show ήταν εξαιρετικό, τα σκηνικά με τα κουτιά πολύ όμορφα, οι χορευτές φοβεροί… αλλά και όλα αυτά να μην υπήρχαν με τέτοιο setlist και πάλι απίστευτα θα ήταν! Πραγματικά δεν περίμενα να παίξουν τόσα πολλά παλιά κομμάτια. Ρίξαμε τρελό χορό, ο ήχος μπροστά στην σκηνή που ήμουν εγώ ήταν άψογος από την αρχή μέχρι το τέλος και σαν χώρος μου φάνηκε πολύ καλός - καμία σχέση με την αποθήκη της Πειραιώς. Ο Tennant με τον Lowe μπορεί να έχουν γεράσει αισθητά (τουλάχιστον σε σχέση με την προηγούμενη φορά που τους είχαμε δεί) αλλά δεν πτοούνται με τίποτα!
Από ότι έμαθα έκοψε γύρω στις 8000 εισιτήρια, αριθμός πολύ καλός αν αναλογιστεί κανείς ότι στο Γκάζι δεν είχαν ούτε τους μισούς…
Αλλά αυτό το άμοιρο το Domino Dancing γιατί δεν το έλεγαν ρε γαμώτο και μας έψηναν το ψάρι στα χείλη?? :stuck_out_tongue: