'Εφυγε ο Peter Steele (Type O Negative) απο την ζωη

Ρε Χάρε, δηλαδή γαμώ το σπίτι σου ε.

Δεν έχω ούτε έναν δίσκο T.O.N. αλλά δε θα ξεχάσω ποτέ εκείνο τον ψηλέα που το 2006 στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του baseball ήταν τόσο κοντά στον ορισμό της έννοιας “rock αλάνι/αλήτης φρόντμαν” που παραλίγο να κλέψει την παράσταση από τους Paradise Lost.

Να ναι ελαφρύ το χώμα που θα σκεπάσει τον Pete-αρο.

To 2007 ήταν και την έκλεψε την παράσταση. :wink:

Fair enough.

You get the point!

μεχρι και το site του sport-fm το εχει…!

[SIZE=“3”]«Έφυγε» ο Peter Steel[/SIZE]

Tην τελευταία του πνοή σε ηλικία 48 ετών άφησε το βράδυ της Τετάρτης ο frontman του συγκροτήματος Type O Negative, Peter Steel. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστές αλλά οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για ανακοπή καρδιάς.

O Peter Steel ξεχώριζε όχι μόνο για τη χαρακτηριστική χροιά του αλλά και για το ύψος του που ξεπερνούσε τα δύο μέτρα, κάνοντας τον μία από τις πιο εμβληματικές φιγούρες της Gothic metal σκηνής που γνώρισε μεγάλες δόξες τη δεκαετία του 90?.

Οι Type O Negative κυκλοφόρησαν τον πρώτο τους δίσκο το 1991, ενώ η τελευταία χρονικά δουλειά τους μέχρι σήμερα ήταν το Dead Again του 2007.

Κριμα ρε γαμωτο και ειχε κανει πολυ καλες δουλειες τοσο με Carnivore(ειδικα το Retaliation με τη θεικη εισαγωγη του Jack Daniel’s & Pizza)οσο και με Type O Negative.:frowning:

Ευτυχως ειχα κι εγω τη τυχη να τον δω live το 2007(αραγε ειμαι ο μονος που πιστευει πως οι Type O Negative παιξαν καλυτερα απ’τους Lost εκεινο το βραδι?).

RIP

Οχι. R.I.P.

RIP μεγάλε μόρτη… Είχες πολλά να προσφέρεις ακόμα…

Όχι ρε γμτ, τώρα το είδα. Έπαθα σοκ. Κρίμα, πολύ στενοχωρήθηκα:(:frowning:

Τι μαλακία ήταν αυτή πάλι? Έλεος ρε πούστη. Ο, τι και να πω είναι λίγο. Σκατά.

RIP ρε μαγκα.:frowning:

Κρίμα… είχε μια ωραιότατη βαθιά και εκφραστική φωνή.

R.I.P.:!:

όχι ρε μαμότω! γιατί???!!! έιναι άδικο! και εγώ δεν πρόλαβα να τους δω :(:(:frowning:
ας τον τιμίσουμε πίνοντας μια μπύρα στο όνομα του!

RIP Peter!

Ούτε κι εγώ…:frowning: Αλλά γιατί δεν θέλω να το πιστέψω ρε γαμώτο? Ίσως γιατί κάτι άτομα σαν αυτόν δεν πεθαίνουν ποτέ στ αλήθεια…

κανέις δεν θέλει να το πιστέψει!:(:frowning:

RIP

πω μαλακία :(… από τις καλύτερες και πιο χαρακτηριστικές φωνές… R.I.P

Και επίσημα στο wiki…:frowning:

R.I.P.

ρε παιδια στο wiki ο καθενας μας γραφει…!!
δεν ειναι εκει το “επισημο”

ειναι αληθεια …πεθανε…
.-

Kαι η εταιρεία τους έβγαλε ανακοίνωση και αρκετοί “διάσημοι” μεταλλάδες μιλάνε για τον θάνατο του. Είναι αλήθεια.

Κρίμα

Το πρώτο του τραγούδι που άκουσα
Loving you was like loving the dead…
http://www.youtube.com/watch?v=uVaHG_QMvNk