'Εφυγε ο Peter Steele (Type O Negative) απο την ζωη

εγω θυμάμαι είχα ένα ψυλοκόλιμα με to halloween in heaven.

Mille speaks on the passing of Peter Steele - Type O Negative
Current mood: sad
Category: Music
Peter Steele was one of my all-time favourite musicians ever! Ive only met him once briefly and he was just the nicest guy! Carnivores “Retalliation” and all Type O Negative albums have been a huge influence on my creativity. This is a black day for music! Rest in peace, Peter.

~Mille Petrozza, vocalist/guitarist of Kreator

και οι Moonspell εχουν γραψει σχετικά στο Myspace τους.

ήμουν όλη μέρα στη σχολή και μόλις γύρισα μπήκα στο rocking.διαβάζοντας peter steele is dead again δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσε και διαβάζοντας την είδηση έπαθα απλά ΣΟΚ.
RIP ΜΕΓΑΛΕ…
πάντως το είχε παρακάνει με τις καταχρήσεις,έτσι?

ναι! από πάντα :(:frowning: γιατί δεν προσέχουν τον ευατό τουσ και μετά αναγκαζόμαστε να λέμε RIP

άσχετο, και αυτόν έφαγε ο Μητσοτάκης

RIP man

Μπορείς να μην ποστάρεις χαζομάρες?

Δηλαδή είναι 100% σίγουρο πλεον ε? :frowning:

Δυστυχώς δεν ειναι φαρσα τελικά…ακομα δεν μπορω να το συνειδητοποιησω γμτ…ηταν απο τις μπαντες που με συντροφευσαν σε πολλες στιγμες της ζωης μου και ο Steele ηταν απο τις πιο cult μορφες του heavy metal… r.i.p Peter…:(:frowning:

Φίλε μου δεν είσαι ο μόνος. Το δικό μου κόλλημα βέβαια οφείλεται περισσότερο στην συμμετοχή της Tara. Μεγάλο πάντως κρίμα για τον Peter…

όχι ρε γμτ…

ελπιζω να ειναι αστειο και μετα ολοι που του λενε αντιο να τον μπινελικωνουν για το χουνερι που τους εστησε.Μακαρι να εχει παρει εστω και λιγο απο τον αψοφιστο ρασπουτιν που ειχε στο dead again.Διαφορετικα,R.I.P.

R.I.P. στον ψηλο…

RIP στον τύπο με τη μεγάλη … φωνή.

R.I.P.
με αυτο τους εμαθα http://www.youtube.com/watch?v=uVaHG_QMvNk
τι κομματαρα. ηταν μορφη ο τυπος.

ειχα την τυχη να τον δω ζωντανα με τους type o negative σε ενα φεστιβαλ με παρα πολυ λιγο κοσμο. και φυσικα δεν το αξιζανε. επισης θυμαμαι πριν …λιγα χρονια τη vanessa απο το mtv να λεει να δουμε οπωσδηποτε την επομενη εκπομπη της γιατι θα επαιζε αποκλειστικα το καινουργιο videoclip των type o negative, christian woman. και φυσικα το ειδα και επαθα πλακα.
RIP ψηλε.
θα ακουμε την [SIZE=“4”]ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΔΙΑΣΚΕΥΗ[/SIZE] που κανατε στο ομωνυμο τραγουδι των BLACK SABBATH και θα σε θυμομαστε για παντα.

Posted: April 15, 2010, 06:19:19 PM by admin in .

It is with great sadness that we inform you that Type O Negative front man, bassist, and our band mate, Peter Steele passed away last night of what appears to be heart failure.

Ironically Peter had been enjoying a long period of sobriety and improved health and was imminently due to begin writing and recording new music for our follow up to “Dead Again” released in 2007.

The official cause of death has yet to be determined pending autopsy results. The funeral services will be private and memorial services will be announced at a future date. We?d like to share our thoughts and those of Peter?s family below.
We are truly saddened to lose our friend and appreciate the tremendous outpouring today from around the world.

Sincerely,

Josh, Kenny and Johnny

Απο το επίσημο site τους: http://www.typeonegative.net/index.php

R.I.P. Peter! Από τους Carnivore ακόμα μου κρατούσες καλή παρέα… Τουλάχιστον άφησες μουσική για να σε θυμόμαστε για πάντα! :frowning:

To Bloody Kisses ηταν μεγαλη δισκαρα και ο Steele μεγαλη μορφη.
R.I.P.

οχι…φυσικα και επαιξαν καλυτερα…

Ένας μικρός επίλογος εδώ. :(:frowning: