Phil Anselmo

Ισως απο τις πιο αμφιλεγομενες μορφές στο heavy metal…αλλοι τον λατρευουν,αλλοι τον θεωρουν υπαιτιο για την διαλυση των Pantera,αλλοι εκκεντρικο και παραξενο,αλλοι ισως παρεξηγημενο…Για μενα ειναι απλά η καλυτερη φωνη των 90s,ενας απο τους καλυτερος frontmen που εχουν περασει ποτε και πιστευω εχει να δωσει πολλα ακομα…Επίσης πιστευω κατηγορηθηκε πολλες φορες αδικα για την διαλυση των Pantera και πολλα λεγομενα του ειχαν διαστρεβλωθει απο τον τυπο με αποτελεσμα να αμαυρωθει η εικονα του…Let the discussion begin…

:slight_smile:

σιγουρα ειναι απο τις καλυτερες φωνες ever!
πολυταλαντος μεν πολυ μαλακας ωρες ωρες δε…δεν ξερω τι παιχτηκε με τους Pantera , κανεις δεν ξερει , ειναι αδικο να του φορτωνουμε κατηγοριες για την διαλυση τους
ισως να’ναι τοσο μισητος σε καποιους για καποιες δηλωσεις που εκανε για τον Dime πριν τον θανατο του “θελω να τον δω να πεφτει νεκρος” κατι τετοιο τελος παντων ειχε πει (και φυσικα δεν προλαβε να επανορθωσει)

ισως το μεγαλυτερο τσογλανι -αλανι που περασε απο τις Νοτιες (και οχι μονο) περιοχες της Αμερικης
στα 15 εγκατελειψε το σπιτι (στο wikipedia λεει οτι εβαλε φωτια στο σπιτι τους να τρομαξει την αδερφη του στην αρχη ,αλλα μετα προφανως γαμηθηκε), στα μεσα των 90’ς γλυτωσε απο τον θανατο υστερα απο υπερβολικη δοση ηρωινης (την γλυτωσε με καρδιακο επεισοδιο)…

αναμφισβητητα ειδωλο για πολλους , μαλακας για αλλους

εγω ψηφιζω θεος ως μουσικος , καραγκιοζης σαν ανθρωπος (λογω ατυχων δηλωσεων σε πολλα θεματα)
εγω κραταω την μεγαλη συμβολη του στην μουσικη που γουσταρουμε

να παρει πορωθηκα .ακουω Pantera τωρα…

Σαν ανθρωπο δεν τον εχω ψαξει… Εχω ακουσει οτι γουσταρε ναζιστες η κατι τετοιο… Επισης ειναι και κουκλος :Ρ
Αλλα δεν με νοιαζει γιατι μουσικη ακουω δεν παω να τον πιασω γκομενο. Ειναι φωναρα και οι pantera και oι down ειναι το κατι αλλο. Θεος λοιπον.

μείνετε συντονισμένοι στο rocking.gr γιατί σύντομα μπορεί να διαβάσετε κάτι που σας ενδιαφέρει…,.

montechristo με πριζωσες, μου εβαλες φιτιλια, γιατι λες τετοια πραγματα; :Ρ

O Monte θα πηρε συνεντευξη απο τον Ανσελμο και θα μας το βαραει τωρα να ζηλεψουμε ξερω γω.

Εγω ψηφιζω τα 2 πρωτα!:smiley: 8) Ειναι θεος τελος δεν υπαρχει αλλα ειναι και καραγκιοζης!:stuck_out_tongue:

Θεος ο Anselmo.Φωναρα.Εχει απτις πιο αναγνωρισιμες χροιες.Και φυσικα οι Down ειναι φοβερο συγκροτημα.

Θεος κι ο Ανσελμο,αλλα θεοτερος ο Dime.

:ιμότικον που βάζει πρίζα:

Θεος στα live την περιοδο 91 - 96

γιατι στην περιοδο 98 κ μετα ηταν μονημως κοματια απο την πρεζα.αποαραδεκτος αν και διασκεδαστικοτατος απ την αλλη!!!

καραγκιοζης για δηλωσεις.οπως κ ο Zak Wylde και πολλοι αλλοι που δε γνωριζουμε.

με Down δεν εχω δει λαιβ να κρινω.

Φωναρα παντα!!! σε ολη τη διαρκεια της καριερας του.
Down, Superjoint Ritual, Pantera και ολα τα projects.

[SIZE=“4”]Φιλιπα σ’αγαπαμε!!![/SIZE]

Μεσα στη 3αδα των αγαπημενων μου τραγουδιστων,μπορει να τραγουδησει τα παντα,ειναι θεος και καρφομαλακας σε χαρακτηρα.Αλλα αυτο δε με αφορα,το αυτι μου τον παει με χιλια…

για το χαρακτηρα του που λετε
το μεγαλυτερο μερος του οφειλεται στην πρεζα

αλλοτε να φωναζει στα λαιβ white pride
και αλλοτε να φωναζει fuck racism!

η πρεζα ηταν το πιο μεγαλο του λαθος

κατα τα αλλα μια απο τις καλυτερες φωνες στην ιστορια του μεταλ
και κυριως του νεωτερου ηχου
μιας και ανοιξε πολλα αυτια και αυτος και οι υπολοιποι Pantera
αν και ακομα φυσικα υπαρχει η hardcore αντιμετωπιση τους! (ημαρτον δηλαδη)

Καλή φωνή μέχρι το ‘‘Cowboys from hell’’, το έσωσε πάλι με τους Down. Αδιάφορος σαν άτομο.

Ο τυπος ειναι μεσα στους 3 καλυτερους frontmen των 90’s. Η φωνη και οι ερμηνειες του ειναι απλα συγκλονιστικες. Οταν ερμηνευει στον ιδιο δισκο το Suicide Note pt. 2 και το Floods καθε αλλο σχολιο ειναι περιττο.

Δεν σχολιαζω δηλωσεις ανθρωπων καμενων απο την πρεζα.

Ειναι τρελος θεουλης ως καλλιτεχνης, ενω μου φαινεται αδιαφορο -ως ενα βαθμο- το ποιον του. Κατι που με τη παρτη μου γενικα ισχυει. Τη μουσικη του ακουω, δε τον βαζω και σπιτι μου.

ειναι ενας απο τους πιο τσαμπουκαλεμενους frontmen που περασε ποτε απο το metal και οχι μονο.βλεποντας ομως και τη συνεντευξη που εδωσε μετα τον dimebag σε εκπλησσει το πως ενας τετοιος ανθρωπος μπορει να ειναι και τοσο ευαισθητος.εγω δεν τον θεωρω υπευθυνο για τη διαλυση των pantera και ολα οσα εγιναν μετα

στην κεντρική μας υπάρχει live report DOWN

Θα κανουμε hacking ρε προκλητικε!

το ειδαμε:D και ειναι πολυ ενδιαφερον

αντε και απο τα μερη μας…