Ποια ειναι η γνωμη σας για τα piercing?

εγώ δεν έχω γενικά δεν τα πολυγουστάρω,σαν είναι στυλ ίσως καμιά μικρή μπαρα είναι ωραία…

Μία ή δύο είναι; Μας μπέρδεψες! :stuck_out_tongue: Μήπως έχει μείνει μόνο μία στη θέση της δεύτερης, επειδή οι πρώτες έκλεισαν; :smiley:

Θέλω να κάμω κι άλλα στα αυτιά μου αλλά θα με καντηλιάσουνε. Όχι πως με νοιάζει, απλά βαριέμαι. Υπομονή.

Ειχα ακουσει οτι piercing θεωρειται πανω απο 2 τρυπες στο ενα αυτι.Μαλακιτσες το ξερω!#-o
Για να το καταλαβεις λοιπον, εχω μια τρυπα στο αριστερο και δυο στο δεξι αυτι.:smiley:

Eγώ έχω μόνο μία στο αριστερό αυτί. Θέλω να τρυπήσω και μύτη, αλλά δεν το κάνω γιατί δεν θα μπορώ να βάλω κατευθείαν κρικάκι.

Σιγά μωρέ… λίγο καιρό θα περιμένεις. Στο κάτω κάτω και κατευθείαν μπορείς να βάλεις. Απλά είναι πιο “περίεργο” το κρικάκι και μπορεί να σου ερεθίζεται πιο εύκολα η μύτη όσο θα είναι φρέσκια η τρύπα…

Οριστε ο ειδημωνας…

Ναι ναι, ρώτα και τον rudolf :stuck_out_tongue: Μ’αρέσει να βοηθάω τον κόσμο, χοχο!

γιατρέ:)

Ακομα δεν εχει μπει στο Πανεπηστμημιο και το πηρε το διπλωμα…

Εγώ έχω 12. Επτά στο αριστερό (5 στο λοβό και 2 “ψηλά”) και 5 στο δεξί. Είχα και 2 αποτυχημένες. Κρικάκια παντού. Θα θελα και στο φρύδι αλλά δεεεε…

Ε όχι όλα μαζεμένα! Λίγη αρμονία!:stuck_out_tongue: Πάρε το παράδειγμα από μένα και μοίρασέ τα σε μύτη και αφαλό :smiley: (Ένα στο κάθε μέρος ε!)

ας καλωσορίσουμε το 3ο μέλος της οικογένειας μας,πάνω πάνω στ’αυτί.
και θα συνεχίσουμε.κι αυτό είναι δέζμευση

Δεν ειμαι φαν της ιδεας. Αλλα δεν θα με χαλαγε να εκανα 1-2 ακομα στα αυτια. Εχω απο μια.

Εγω ειχα απλα στα αυτια παλιοτερα αλλα βαριομουν να φοραω σκουλαρικια κι εκλεισαν.
Αλλωστε στα αυτια χαμενες πανε, χανονται στο μαλλι μεσα.:frowning:
Εκανα προσφατα στην μυτη και σκεφτομαι να κανω και πουθενα αλλου αλλα δεν εχω ιδεα που.:-k

Μία τρύπα στο λοβό στο αριστερό αυτί. Ψήνομαι άσχημα να κάνω άλλη μια πιο ψηλά στο ίδιο αυτί ή μια ίδια που έχω τώρα στο δεξί. Για τώρα χλωμό πάντως. Προτεραιότητα έχει, τατουάζ.

Ασε ουτε εμενα φαινεται τιποτα.
Προταση: φρυδι (ψηνομαι τελευταια γι’ αυτο ειναι η πρωτη προταση που μου ερχεται στο μυαλο). Respect!

Κι εγω ψηνομαι πολυ για φρυδι αλλα φοβαμαι λιγουλακι.:-s

εχω μια στη μυτη και στο αυτι(στο κλασικο σημειο)

ειχα κανει και μικρουλης και μια τρυπα κατω απο το χειλος μονος μου αλλα την αφησα να κλεισει!

Κι εμενα αυτο μ’ εμποδιζει (φοβος). Εχω ακουσει διαφορα… οτι ειναι επικυνδυνο και σαμπουαν να πεσει την ωρα που λουζεσαι, οτι σου “κρεμαει” το φρυδι (αυτο δεν το χω πολυκαταλαβει) κι αλλα τετοια ομορφα.
Αν και ειχα μια συμμαθητρια η οποια ειχε κανει και δεν ειχε παθει τιποτα απολυτως. Το εβαζε και το εβγαζε κανονικα.