Ποια ειναι η γνωμη σας για τα piercing?

ειναι αναλογως το δερμα σου και ποσο το προσεχεις!αν φας μπουκετο στο φρυδι λογικο ειναι να παθει κατι.εγω πχ εχω φαει μπαλα στην μυτη (και την ειχα καιρο μαλιστα) ε και μαμηθηκε!!την εκλεισα και την ξανατρυπησα απο την αλλη!!:stuck_out_tongue:
ο κολλητος μου εκανε πριν 20 μερες και δεν τον ποναει κα8ολου στο φρυδι.εκανε ο,τι του πε αυτος που τον τρυπησε και ειναι οκ.

Καλα, πολλες βλακειες λεγονται σε αυτες τις περιπτωσεις οποτε καλυτερα να το ψαξεις μονη σου.
Τωρα που αναφερθηκαν homemade τρυπες, μια φιλη ειχε κανει…
(led μην ανοιξεις το spoiler:p )

στον αχιλλειο τενοντα.8O

Θέλω να βάλω δύο χοντρούς κρίκους στο αριστερό αυτί θα υπάρχει πρόβλημα που έχω πολλές κύστες?

Που παει να πει οτι…??

Ακολουθεί ξενέρωτη και βαρετή ιστορία:

Πριν μερικά χρόνια είχε έρθει στην παρέα μου μια κοπέλα η οποία άνετα γινόταν μοντέλο αν ήθελε. Μιλάμε για απίστευτη ομορφιά. Γνωριστήκαμε λοιπόν και αρχίσαμε σε μια φάση να ψιλομιλάμε. Σε μια φάση της πέταξα ένα φανταστικό αστείο, από αυτά που μόνο εγώ ξέρω να λέω, και αυτή χαμογέλασε όπως ήταν φυσικό. Τι το ήθελα το χιούμορ ο μαλακας; Η γκόμενα είχε σκουλαρίκι στο… ΔΟΝΤΙ (!!!), στον ένα κοφτήρα (τα 2 μεγάλα που κάνουν μπαμ είναι οι κοφτήρες). Μάλιστα είχε βάλει ένα πολύ μικρό κρικάκι. Το θέαμα ήταν άθλιο και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το είχε κάνει αυτό… Δεν το συζητήσαμε κιόλας…

μεχρι στρασακι εχω δει σε κοπελα στο δοντι.και μου αρεσε πολυ!μου φανηκε πολυ εντυπωσιακο!!τωρα με κρικακι ισως να ξενερωνα…

Εγώ έχω δύο στον λωβό του αριστερού αυτιού, και μια πάνω μπζηλά η οποία είχε κλείσει και την ξανάνοιξα προψε (ΝΕ)
θέλω κι άλλες
:oops:

Εγώ στα αυτάκια μου έχω 5 (μία είναι μπζηλά, ίδια με του φριφριτ)
Επίσης είχα μεχρι περισυ μία ακομη κατω απο τα χείλη, στα δεξιά, αλλα την έκλεισα γιατι τη βαρεθηκα.
…την οποία είχα ανοίξει μονη μου ε!

Εχω μια στο αριστερο αυτι πανω σε αυτο το σκληρο το κομματακι το πτερυγιο.Σε λιγες μερες παω για 2η στο ιδιο αυτι για λωβο

εχω 4 στο ενα και 3 στο αλλο!:slight_smile:

Aν σωνει και καλα οι γυναικες θελουν να γεμιζουν με κατι τρυπες τους,εμεις ειμαστε εδω…:roll: :roll: :roll:

Σιδεράκια που γυάλιζαν θα ήταν.

μωρε λες??

μπορεί να σου μείνει κάνα φρύδι στο χέρι,άσε που εκεί κάνουν μόνο κνίτες

ριλι; :-s

Έτσι ε? :-k
Καταγγέλω το lida. Θέλει να με κάνει κνίτη. Μου πρότεινε να τρουπηθώ στο φρύδι. :stuck_out_tongue:

Πάντως για φρύδι που λέτε είχε ένας φίλος μου και μπλέχτηκε στα μαλλιά της γκόμενας και του έπεσε το φρύδι

εγω ψηνομαι να κανω αλλα ειμαι μικρος και δεν θα φαινεται ωραια…
στο μελλον στανταρ θα κανω για να μαι πιο μουρη… ! :Ρ

όλα ωραία είναι μωρέ, αρκεί να μπορείς να τα υποστηρίξεις (να σου ταιριάζουν γενικότερα δηλαδή) κ να τα κάνεις για πάρτη σου κ όχι απο μόδα κτλ… κ φυσικά να τα προσέχεις.

τώρα πλέον έχω αφήσει 11.

ΥΓ. το έψηνα για φρύδι,αλλά αυτό που διάβασα με τους Κνίτες ισχύει?!? ζμποινγκ

Ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει με το σώμα του (είτε piercing, είτε tatoo, είτε drugs κλπ) αρκεί να μην ενοχλεί άλλους ή να μην επιβάλλει κάτι σε άλλους (και φυσικά να μην του επιβάλλεται αυτό που κάνει). Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα ποτέ, γιατί απλά δεν γουστάρω (πέρα από το θέμα ότι το piercing σε διάφορα σημεία του σώματος ενδέχεται να προκαλέσει αργότερα παθολογικά προβλήματα στην υγεία… το λένε επιστήμονες, όχι εγώ, αλλά ίσως και να έχει βάση).

Piercing κάνουν εδώ και αιώνες κάτι πρωτόγονες φυλές στην Αφρική… :stuck_out_tongue: