Pink Cream 69 - In10sity

Ποζεριαστηκα ασχημα με το καινουριο σημερα :smiley: . Μια χαρουλα περασα:thumbup:

Aπό τα καλύτερα συκροτήματα στον χώρο του Hard rock.Σημείο αναφοράς τους πιστεύω είναι τα Games people play και το Electrified.Tα τέλεια Soundtrack για καλοκαιρινές και ξένοιαστες καταστάσεις (Ειδικά αυτό το Shame… :stereo:)

To kαινουριο για μενα ειναι το καλυτερο τους στα δικα μου γουστα . Ειναι πιο απελευθερωμενοι:yes:

:-k Θα το ακούσω και θα επανέλθω στο θέμα…

Στη δευτερη φορα που το ακουω μου ποζεριαζομαι πιο ασχημα:thumbup: :thumbup:

Το εχω ακουσει λιγο στα πεταχτα οσο το προσεξα καλο μου φανηκε. Τεραστια μπαντα, οσο για το Electrified που ανεφερθηκε παραπανω τι να πω ??? Απο τους καλυτερους δισκους στη συλλογη απλα!!!

ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ!!!

Από τις αγαπημένες μου μπάντες στον συγκεκριμένο ήχο, αλλά και γενικότερα.
Αδικημένη μπάντα, τα έχουμε ξαναπει…
Με σημεία αναφοράς για τις 2 περιόδους της μπάντας το One Size Fits All και το Electrefired, πέραν κανά 2 μέτριων στιγμών στο ενεργητικό της, για μένα είναι η πιο αξιόλογη μπάντα στο μελωδικό ήχο εδώ και μια δεκαετία.

Στις πρώτες ακροάσεις του In10sity επήλθε ενθουσιασμός ενός οπαδού, που μετριάστηκε λίιιιγο με τις επόμενες. Θέλω μερικά ακόμα ακούσματα για να εκφέρω πλήρη άποψη.

Φυσικά, δεν το συγκρίνω με τα “πολλά”, αλλά με την προγενέστερη δισκογραφία των PC69.

Έτσι! :thumbup:

Εδώ και αν συμφωνούμε! =D>

Ταύτιση απόψεων και εδώ! :slight_smile:

Ωπ! Εδώ θα διαφωνίσω! :stuck_out_tongue:
Τα πρώτα 2 είναι δισκάρες, αλλά αυτό εδώ δεν ακούγεται, κατά τη γνώμη μου! :?

Λοιπον: ο δισκος ειναι πολυ καλος,με ικανοποιησε αρκετα, ισαξιος του “Thunderdome” και καλυτερος του “Endangered” . Αγαπημενα κομματια: “No Way out”, “Crossfire”, “It’s Just State of Mind”.

Σταθερη αξια στο χωρο αυτη η μπαντα!!!

+1 :wink:

τον άκουσα καναδυό φορές και ομολογώ πως ακούγεται ευχάριστα.
Να σημειώσω ότι ένα από τα τραγούδια -δε θυμάμαι ποιό τώρα, μέση προς τέλος ήταν- θυμίζει πολύ το monkey business/ skid row

:dunno:

Λίγο αργά είδα αυτό το post! :dunno:

Μάλλον για το “Wanna Hear You Rock” λές! :-k

Μουσικά, αλλά και στιχουργικά μοιάζουν! :wink:

“I Wanna Hear You Rock, I Wanna Sooth My Soul
I Wanna Hear The Dj Play The Music That I Love
I Wanna Hear You Rock, You Got To Take Control
Because There’s Too Much Monkey Business To Think Off…”

Κομματάρα!
Αν και το αγαπημένο μου είναι μάλλον η απίστευτη ποζεριά (έτσι δεν είναι daz; :wink: ) “It’s Just A State Of Mind”! :dance:

Με την ευκαιρία, έστω και καθυστερημένα, να πώ και εγώ, ότι δεν περίμενα ένα τόσο καλό album! =D>
Μου αρέσει τόσο πολύ, που το τοποθετώ αμέσως μετά το Electrified!
Μέσα στο προσωπικό μου top-5 της χρονιάς μέχρι στιγμής! :thumbup:

Eβαλες και το σωστο smiley… ποζεριαστηκα παλι ο δυσμοιρος (αλλα με εσας που εχω μπλεξει) :lol:

Μaiden εισαι για Rocklahoma ; http://www.rockfeverfest.com/

Aσχετο αλλα τρομοκρατικο (εχω εισχωρησει σε μια νεοσυστατη οργανωση)

Daz, είδα προχτές ότι έκλεισαν και οι αγαπημένοι μου Y&T και παραλίγο να πάθω συγκοπή! :o

Αλλά, έχω κλέισει ήδη για τριήμερο στο Graspop (Βέλγιο) http://graspop.be/pages/extra/bands.php και πρώτη μέρα στο Gods Of Metal (Ιταλία) http://www.godsofmetal.it/eng/programma.html, οπότε, όπως καταλαβαίνεις, δεν γίνεται να πάω και Oklahoma φέτος… :cry: :cry:

Kι εγω γι αυτο το σκεφτομαι…Θα δω πως θα με βγαλει . Υesterday and Today ωρε!

Eπισης και οι Jackyl θα επρεπε να λενε πολλα εδω μεσα αλλα κοιμαστε.

I’l give you a hint : any AC/DC fan around here ?

Egw trellainomai gia AC/DC.

Τοτε τσεκαρε…

Για να μαθαινουν οι νεοτεροι :metal:

Eρωτηση απο εσας που εχετε ασχοληθει με την μπαντα…εχω το one size fits all και μπορω να πω οτι ο δισκος εναι απλα κορυφη…τι μου προτεινετε απο την δισκογραφια της μπαντας?ξερετε κανα δισκοπωλειο που μπορω να βρω αρκετα cd απο την δισκογραφια τους?

Pink Cream 69 (1989) πολυ καλο με πολλες ποζεριες!
Games People Play (1993) (ενα αρκετα καλο album, αλλα εδω εχουν λιγοτερα ποζερ στοιχεια)
Electrified (1999) μακραν το καλυτερο, απο τα καλυτερα albums στο χωρο του, σιγουρα στα καλυτερα albums των 90’s
Sonic Dynamite (2000) ισαξιο του Electrified, δλδ αψογο.

Εχουν βγαλει επισης:

Change (1995) καμια σχεση με τον ηχο της μπαντας, μεγαλη πατατα
Food For Thought (1997) στο ιδιο στυλ με το Change αλλα καλυτερο απο αυτο, γενικα ομως κυμενεται στην μετριοτητα

#Live# (1998 ) Ενα καλο Live θα ηταν καλυτερο αν ειχε λιγοτερα κομματια απο την περιοδο 95-97 και πιο πολλα απο την περιοδο του Derris.

Endangered (2001) Καλος δισκος, στη μεση του βεβαια κανει κοιλια με 2-3 μετρια κομματια, αλλα ειναι καλο.

Thunderdome (2004) Πολυ καλος δισκος, στο γνωστο υφος της μπαντας απο το 99 και μετα, με μερικα πιο Heavy στοιχεια. Προτεινετε ανεπιφυλακτα.