Pink Floyd's The Wall -Remastered

Διαβασα την κριτικη στην Athens Voice και λυθηκα στο γελιο με την ασχετοσυνη τους!!

Σοβαρα τωρα, το The Wall ειναι εμπειρια, τρεχατε να το δειτε…

Τι έγραφε ακριβώς?

Δηλαδή? Τι έλεγαν, θυμάσαι? Δε τολμώ να φανταστώ…

Αντιγραφω…

Η ζωη ειναι σκληρη για τον ροκ-σταρ πρωταγωνιστη του τεραστιου (σε διαρκεια) βιντεοκλιπ (σχολιο ChrisP: τι βιντεοκλιπ ρε ζωον!) που γυρισε για να οπτικοποιησει το ομωνυμο αλμπουμ των Pink Floyd ο Αλαν Παρκερ το 1982 […]. Εδω η γλωσσα του φιλμ ειναι μαλλον μπερδεμενη, προβλεψιμη (σχολιο ChrisP: και μπερδεμενη και προβλεψιμη???) και υπερ το δεον γεματη (ευκολους) συμβολισμους (σχολιο ChrisP: μαλακια, δεν εβαλαν κανεναν γριφο) τοσο στις εικονες του Παρκερ οσο και στα σκιτσα του Τζεραλντ Σκαρφ, με αποτελεσμα το φιλμ να βλεπεται μονο ως ενα cult παραδοξο (σχολιο ChrisP: ποσο μαλακας εισαι!) η ως ενα κινουμενο wallpaper σε παρτι με τον ηχο στο off (σχολιο ChrisP: τελικα εισαι ακομα πιο μαλακας απο οτι περιμενα)

Οκ,τουλάχισον γελάσαμε:D :lol:

Τέτοιες κριτικές κάνουν τον ελληνικό τύπο να πεφτει σε ποιότητα…

Δεν ξέρω βρε παιδιά, προσπαθώ να γελάσω αλλά δε μου βγαίνει… και αυτοί οι άνθρωποι είναι η ΔΟΥΛΕΙΑ τους υποτίθεται να θάβουν τέτοια έργα, που υπήρξαν τόσο σημαντικά και πρωτοποριακά? Ντροπή τους.ΜΙΑ νότα, μία σκηνή απο το Wall δε μπορεί να δημιουργήσει ένας απο αυτούς τους κριτικούς, και κατα τ’άλλα τολμάει να λέει οτι είναι και “προβλέψιμο” και “κλισέ”. Αίσχος. Και μέσα σε όλα, λέει και ανακρίβειες.

Κλειστομυαλοι στο max!
θυμαστε τι ειχε γινει στο αθηνοραμα με τους 300?Που ειναι μια διασκεδαστικη απλη ταινια.Οι ανθρωποι ειναι ασχετοι και κολημενοι.Αν δεν ειναι Μπουμπονοφσκι,Ντουρτανιτσκι η Παπαροφσκι και δεν εχει τουλαχιστον ενα γκει αλογο σε μια ερημο δεν ειναι αριστουργημα.

Τα σχολια θεικα Chris!!!:lol: :lol:
Oντως ειναι πιο βλακας και απο λοβοτομημενο ραπανακι.

γι αυτο για κριτικες να κοιτατε κανα cine.gr, ειναι το μονο που ως τωρα με χει βοηθησει τοσο πολυ, και κριτικες και αρθρα πολυ ωραια

Πάντος δεν θυμάμαι ποιος είπε για καινούρια σημεία, εγώ δεν διέκρηνα τπτ :frowning:

Τωρα που το σκεφτομαι σε 2 χρονακια θα ειναι η 30ετια απο την κυκλοφορια του δισκου. Δεν θα ηταν κακο ενα reunion και μια περιοδεια, ετσι?

Ναι, χμμμμμ… δε θα ήταν καθόοοοοολου κακό, χεχεεεε :smiley:

Μα καθόλου :slight_smile:

Καλά ε, απλά εκπληκτικό… Ανατρίχιασα…

:bow2: