Pink Floyd's The Wall -Remastered

Μεσα στο μεσαιωνα του κινηματογραφου,βγαινει το Wall σε επανεκδοση .Την επομενη πεμπτη 27 σεπτεμβριου παρτε χαρτομαντιλα,χαρτια κουζινας και κολοχαρτα και τρεξτε στο σινεμα, θα ειναι εμπειρια (νομιζω οτι θα το εχει το Ελλη ,ειδα αφισσα)

Αν κι εχω το DVD, εννοειται οτι θα παω να το δω σε σινεμα. Με surround ηχο φανταζομαι θα ειναι φοβερη εμπειρια!!

Μοναδικό αριστούργημα. Η ταινία που με μύησε στους Floyd. Μοναδικός συνδυασμός ηθοποιών και καρτούν, όλα με το μουσικό υπόστρωμα του Wall… τρομερά νοήματα, βαθύτατη, τι να λέμε! Αναρωτιέμαι η επανέκδοση αν θα έχει τίποτα καινούργιο (τρία λέει ακυκλοφόρητα τραγούδια, μαζί και το “Another Brick In The Wall part 4”!!! :stuck_out_tongue: )

Ε καλά, από τις κορυφαίες ταινίες ever. Κι εγώ το έχω σε δβδ, αλλά όντως είναι ευκαιρία να το δούμε σε σινεμά!
Ελπίζω να το παίξουν αρκετές αίθουσες!

στο ελλη το εχει σιγουρα…για αλλου δεν εχω ακουσει

:dizzy: :-# :-# :stuck_out_tongue:

Ελπίζω να το φέρουν και Ξάνθη, αλλά χλωμό το κόβω.:frowning:

Μην πας ρε!!!

απο τις αγαπημενες μου ταινιες εβερ!!!αν και δεν εγινε δεκτη απο τον νου που συνελαβε το κονσεπτ του δισκου!
ενδιαφερον ειναι τα τριβια εκεινης της περιοδου,το πως βρεθηκε ο πρωταγωνιστης,η κατασταση των σχεσεων των μελων της μπαντας κλπ κλπ,που προσδιδουν ενα + επιπλεον στην ταινια!

Ειναι αποκλειστικα στην ΕΛΛΗ και απο Δευτερα στο ΔΑΝΑΟ :smiley:

δόσε διευθήνση site κάτι τέλοσ πάντοσ !!!:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/default.aspx?id=8334

αχ η νεολαια. τιποτα δεν ψαχνει[-X απο τοτε που βγηκαν τα στριφτα που λεει και ο πανουσης χανουμε χειροκροτηματα…οριστε

ΚΕΝΤΡΟ - ΚΟΛΩΝΑΚΙ - ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΕΛΛΗ Νέο παράθυρο
Ακαδημίας 64 (ΜΕΤΡΟ Πανεπιστήμιο), 210-3632789.
Πεμ. - Τετ.: 18.00/ 20.10/ 22.20

:oops: :oops: :oops: :oops: :-- :–

Πάω σήμερα στοισ 10 στο ΕΛΛΗ αν έρθει κανείς σας πείτε …:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

bluezlick εσένα σε μετράω ίδι :P:P:P

Πάντως αν όχι σήμερα (που παίζει πάντως), κάποια μέρα απ’ αυτές θα επιδιώξω να πάω στάνταρ…

Όποιοι δεν πήγαν χτές να τσακηστούν να πάνε σημερα :!: :!: :!: :!:

Απο δευτερα θα παω και εγω.παντως εχετε δει της κριτικες που του χουνε βαλει?ξερω οτι οι κριτικοι εδω το ελληνισταν ειναι για τον πουτθο :x . αλλα τοσο πολυ δεν το περιμενα[-X

Στο ελληνηστάν υπάρχει και ο δανήκας … οπότε περίμενέ τα όλα :P:P

αν θες την γνωμη μου,αν μια ταινια σε ψηνει ,δες την, βγαλε δικια σου γνωμη και μην ακους κανεναν κολοκριτικο