Placebo @Rockwave Festival 27/6/20

Μπορεί να είναι από την προηγούμενη φορά που ήρθαν η είδηση

Να σου πω ενα σοκαριστικό μυστικό : αυτά τα στατιστικά ειναι παντελώς άχρηστα.

Το να ξερεις να διαβαζεις τη γλωσσα που χρησιμοποιεις ομως πρεπει να ειναι εξαιρετικα χρησιμο.
Για την ουσια όμως, δεν εχω κατσει να ασχοληθω με το αν αυτα τα στατιστικα ειναι παντελως αχρηστα, η “τεχνολογικη” μου αισθηση μου λεει πως ειναι ιδιαιτερως χρησιμα αλλα ως εκει

Παιδιά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αλλα κοιταξτε τι ωραιο κολάζ που έκανα απο το Facebook για να δείτε ποσοι περισσότεροι θα πανε placebo. Βέβαια των Judas Priest τρέχει καιρό ενω για τους RHCP δεν γραφω το ιδιο επειδη ανακοινώθηκαν χτες. Άντε να δούμε ποσοι θα ΠΑΝΕ όντως στους placebo.

Κατ’αρχας ειναι 4 screenshot και upload. Εβαλα αυτα τα 4 γιατι ανακοινωθηκαν με μια(?) μερα διαφορα αρα ο χρονος που ειχε καθε event να φτασει το ακροατηριο ειναι παραπλησιος. Οι Judas Priest εχουν καιρο που εχουν ανακοινωθει και εχουν παρομοιο reach με τους Placebo γι’αυτο το ειπα. Για τους Peppers το ειπα επειδη ειναι μαλλον προφανως η πιο δημοφιλης συναυλια που εχει ανακοινωθει, αρα μπορεις να κανεις μια προχειρη συγκριση των μεγεθων.
Αδερφε δεν ειναι κακο να παραδεχεσαι οτι αυτο που ειπες πιθανοτατα δε χρειαζοταν και οταν χρησιμοποιεις ειρωνια να εισαι ετοιμος να τη δεχτεις πισω. Το να προσπαθεις να κοροιδεψεις τσιτατα απλα παραφραζοντας τα λογια του συνομιλητη σου προσωπικα με κανει να σου διαθεσω 5 λεπτα απ’τον χρονο μου για να σου πω οτι δεν ξερεις να μιλας.
Και ειναι κριμα γιατι αν ειχες ενδιαφερον να συζητησεις το προβλημα αυτο ( social media reach, αληθινα νουμερα και το ολο ενδιαμεσο ) ειναι αρκετα ελκυστικο και ισως να ασχολιομουν να δω τη συσχετιση τους αλλα τωρα χωρις ιδιαιτερο χρονο σιγα μην κατσω για εναν τυπο που δεν ξερει να εκφραζεται.
Τα λεμε στους Placebo μαζι με τους υπολοιπους ~9999

2 Likes

Την ανεβασαν σε ινστα στορι στο Rockwave. Καταλάβανε ότι τους κοροϊδεύει η εικόνα; Σόρρυ που την ξαναβάζω

2 Likes

Aυτοτρολλάρονται? Τι φάση? :joy:

Το ποιος δεν ξερει να εκφράζεται φαινεται.

Από τα βιντεάκια μια χαρά ήταν η εμφάνιση τους πριν τρία χρόνια στο TerraVibe. Είχα πάρει διήμερο εισιτήριο (κανονικό) αλλά τελικά δεν πήγα. Πήγα την επόμενη μέρα εννοείται στους Paradise Lost (επίσης Evanescence και Gojira). Ας μας πει και ο @drenie την άποψη του που πήγε και τις δύο μέρες.

Χαχα καταλάθος στο βίντεο που ανέβασα υπάρχουν και άλλα 28 τραγούδια που ακούω τις τελευταίες 1-2 μέρες. Πείτε μου τη γνώμη σας αν έχω καλό γούστο :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Αδερφέ αν βγάλεις τους Placebo ακούμε ΑΚΡΙΒΏΣ τα ίδια τραγούδια 1-2 μέρες τώρα :rofl: :rofl:

1 Like

Δεν ειμαι αντικειμενικος καθως είναι πολυ αγαπημενο συγκροτημα. Και το 2009(πρωτη μου συναυλία) και το 2017 περασα πολυ ωραια. Παιξαν λιγη ωρα αλλα έχοντας συνηθισει απο σερι ξενερες μικρων σετλιστ των Muse δε μου εκανε εντυπωση. Το ειπα και πιο πανω στο thread το σερι που κανανε ηταν επικο. Δεν εχω θεμα με το τι παιζουν, ο,τι παιζει απο placebo,without you, black market,sleeping with ghosts και meds ειναι καθαρο 10 για μενα. Αν ειμαι Ελλάδα θα παω χαλαρα.

Fun fact: Κολλησα με τους placebo το 2006 που βγαλανε και το meds. Ερχονται Αθήνα στο Λυκαβηττό το 2007 καλοκαιρακι. Εισιτήριο 45€ και ρωταγα μπαμπα μαμα να παμε αλλα λογω δυσκολων οικονομικων δε γινόταν. Λεω στο θείο ( κλασσικος britpopakias που ειχε παει στο Λονδινο για πτυχιο και μεταπτυχιακό στα 90s που του εχω κλέψει ΑΠΕΙΡΑ δισκακια οταν μεγάλωνα) αλλα δυσκολα κι αυτος. Τι να κανω δεν καταλαβαινα και πολυ τα λεφτα σα μικρος που ημουν, με 7€ παιρναγα τη βδομαδα ξερω γω, παω και παιζω στοιχηματακι. Προσδοκώμενα κέρδη? 96€. “Θειε αν κερδισω παμε ετσι? Ναι ρε μικρε”. Σαββατο βραδυ, περιμενω τα δυο τελευταια παιχνιδια για να το πιασω και ως εβδομαδιαια τελετουργια παω σπιτι του παππου και της γιαγιας(που εμενε και ο θειος κιολας) για να φαω ο,τι υπαρχει και να δουμε μπαλιτσα στο σουπερσπορτ. Τα παιχνιδια που περιμενω ειναι της προτελευταιας αγωνιστικης της Ισπανιας και συγκεκριμενα τα Μπαρτσα-Εσπανιολ που το εχω οβερακι και το Σαραγοσα-Ρεαλ που το εχω 1 στο 5,75(για οσους ξεχνανε η Σαραγοσα ειχε ομαδαρα τοτε με τους Μιλιτο, Νταλεσσαντρο, Αιμαρ και τον Εβερτον η καπως ετσι και πηγαινε σφαιρα). Μπαρτσα και Ρεαλ ισοβαθμουσαν με τη Ρεαλ να εχει πλεονεκτημα. Ξεκινανε τα ματς, κανει το 0-1 ο Ταμουδο λεω το πιασαμε σιγα μη δε το γυρισει η Μπαρτσα και καπακι βαζει η Σαραγοσα το γκολ. Πανηγυρια αλλα συγκρατημενα εχει ωρα ακομη. Ο μεσσι κανει τα δικα του και το γυριζει μονος του (μαζι με το χερι του) και ολη η προσοχη στρεφεται στο Σαραγοσα-Ρεαλ. Ο Βαν Νιστελροι ισοφαριζει, δεν πειραζει παμε μπορουμε το 2-1 και η ομαδαρα δεν απογοητευει. Γκολ ο Μιλιτο και φωναζω ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ(see what i did there?). Ομως ο Βαν Νιστελροι ειχε αλλη αποψη και στο 89’ ισοφαριζει και βλεπω το πικρο τελος να ερχεται(2/2), αλλα νταξει ηταν καλο δελτιο, καλη εμπνευση τουλαχιστον θα κανουμε το 3ο σερι πρωταθλημα. Ομως και ο Ταμουδος ειχε αλλη αποψη και στο 92 δινει την τελειωτικη βολη και το πρωταθλημα στη Ρεαλ. English Summer Rain απ’τη Βαρκελωνη μεχρι τη Γλυφαδα.

12 Likes

Ο Τύπος είχε απορρίψει Nightwish μετά βεβαίως τους πλήρωσε, πολύ πιο ακριβά.
Ντάξ. Απλά είναι χαζό να έχεις προσδοκίες. Αν τώρα ανακοινώσει και τπτ της προκοπής, όπως έκανε ΛΧ
με WATERBOYS, cool. Αλλά είναι ο μάστορας της επανάληψης.

Placebo, είναι με τις μέρες τους. Πριν 3 χρόνια μου φάνηκαν ΟΚ , δεν μου πήραν τα μυαλά, κυρίως γιατί ήθελα λίγο μεγαλύτερο σετ αφού ήταν και περιοδεία για τα 20 χρόνια τους (επι σκηνής).

2 Likes

3 Likes

1 Like

Μια χαρα απογευμα βγαινει μαζι με Belle and Sebastian.

2 Likes

Ότι βάλανε τον Olsdal να παίξει πριν τους Placebo μόνο εμένα μου φαίνεται τρομερά αστείο;

Αστείο δεν το βρίσκω. Είχε γίνει και σε μεγάλα φεστιβάλ (Rock Am Ring κτλ) με τους KoЯn κάτι αντίστοιχο. Άμα έχει side project ένα μέλος βγαίνει και παίζει νωρίτερα (και μετά ξαναβγαίνει και παίζει).

3 Likes

Καρδουλα για το αναποδο R

5 Likes