Planet Of Zeus @ Gagarin 205 , 23/5

23 Μαΐου 2014
Gagarin 205

Planet Of Zeus
Whereswilder

Δύο χρόνια μετά το θριαμβευτικό sold out στο Gagarin, οι Planet Of Zeus επιστρέφουν στον συναυλιακό χώρο όπου γράφτηκε μια από τις πιο εντυπωσιακές σελίδες της ως τώρα πορείας τους.

Το κορυφαίο heavy rock συγκρότημα της χώρας βρίσκεται πια στο ζενίθ του και θα κυκλοφορήσει σύντομα τον τρίτο δίσκο του, με τίτλο “Vigilante”.

Η συναυλία της 23ης Μαΐου θα κλείσει την ανοιξιάτικη περιοδεία των Planet Of Zeus σε πολλές πόλεις της χώρας και θα είναι η πρώτη επίσημη παρουσίαση του νέου δίσκου στην Αθήνα.

Μαζί τους θα εμφανιστούν οι Whereswilder. Το ψυχεδελικό-rock συγκρότημα έχει δημιουργήσει δικαιολογημένο θόρυβο γύρω από το όνομά του με κομμάτια όπως τα “Snow” και “A.F.R.”. Η πρώτη δισκογραφική δουλειά τους θα κυκλοφορήσει σύντομα.

Εισιτήρια:
Προπώληση: 10 ευρώ στα www.ticketarena.gr, www.viva.gr, Public, Παπασωτηρίου, SevenSpots, Reload
Ταμειο: 12 ευρώ

Πληροφορίες: www.detoxevents.gr, 210-9636845

Καινούργιο Video

Gagarin 205 LIve Music Space

Για το αυριανό λάιβ Planet of Zeus + Whereswilder το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Timetable:
Doors Open: 20.30
Whereswilder: 21.15
Planet Of Zeus: 22.30

Α, ΚΑΙ: αγοράστε προπώληση!

Όμορφα πράματα απόψες !!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

το κωλοχαρτο που μου δωσανε στο public ειναι λιγο σβησμενο σε καποια σημεια (ουτε μελανι δε βαζουν οι γυφτοι) δε πιστευω να παιχτει καμια μλκια ε;

Το barcode φαίνεται ???
Νομίζω αυτό “χτυπάνε”, προσπαθώ να θυμηθώ από BOC που ήταν πάλι έτσι τυπωμένο και νομίζω με barcode reader ήταν στην είσοδο …

το μισο φαινεται το αλλο μισο ετσι κι ετσι
τεσπα ιδωμεν

Αρκετά γεμάτο το Gagarin, αλλά όχι ασφυκτικά (με τη κακή έννοια) όπως την προηγούμενη φορά!!! Οπότε επιφυλάσσομαι για το sold-out!!!

Το support πολύ καλό πάντως. !!!
Έφαγε αρκετό χειροκρότημα αν και μάλλον (κακώς) γιατί τελείωσε ήταν… :frowning: … Θέλω να πω αφού δεν φώναζε ο κόσμος Planet Planet την ώρα που έπαιζε πάλι καλά… Ντροπή α… :-S

τα τρία κομμάτια του encore ήταν όλα τα λεφτά!
Μπράβο τους . Αν και metal-ίζουν αρκετά για τα γούστα μου (προτιμώ πιο Kyuss φάση) σήμερα με κέρδισαν .
Άψογος κόσμος, άψογη μπάντα.

The Beast Within και τα μυαλά στα κάγκελα.

ζεστη πολυ,αυτο μονο με χαλασε,κατα τα αλλα ολα γαμω

τι ζεστη, φουρνος ηταν
ελεος με τους γυφτους του gagarin, να μαζευουμε λεφτα για να ανοιγουν το air c αμα ειναι να πεθανουμε εκει μεσα

Ε όχι. Η επαρχία με το παράπονο έμεινε. Ελπίζω να το παίξουν στο Heavy By the Sea