Planet of Zeus / Potergeist / Harsh Demise @An Club Friday 6th of May

for the ones that are socially connected through facebook!

είσοδος μόνο με αντρίλα … έξοδος μόνο με φορείο .

καλη φαση θα προσπαθησω να ειμαι εκει, το Eleven The Hard Way είναι και γαμω τα δισκια :thumbup:

full on combo βραδια με τελικο προορισμο το μαγικο κοσμο του θρειιιιιζζζζ

new track from Planet of Zeus’ upcoming second album called “Macho Libre”…

and if you don’t use facebook

ωραία πράγματα! αυτό που γουστάρω πολύ σε αυτή τη μπάντα είναι τα φωνητικά!

Αυτή η μπαντάρα τη Παρασκευή και το Σάββατο Blind Guardian. Αυτά είναι! Στους Nightstalker τον Δεκέμβρη είχαν σκίσει, και θα κάνουν το ίδιο και τώρα. Μέσα και γώ!!:D:D

Το νέο κομμάτι είναι καύλααααααα!

κομματαρα το καινουργιο:!:

προβλεπεται τρελλο live:hippy::hippy:

bump :!:

2 days and counting

στο λαιβ θα εχει combo μπλουζακι/cd …??επισης εχω ακουσει οτι ο κιθαριστας και ο μπασιστας ειναι αδερφια κ υποστηριζουν την σαινεντολογια??τελοσ παντων σαιντολογοι ι οχι ειναι καλοι μουσικοι.επισης οπως ειχε επισημανει ο ζουγκλας η κοντρα με μπλισσ εληξε ε ειναι ακομα στα μαχαιρια???τελος ηθελα να ρωτησω για αυτους τους Potergeist τι φαση παιζει??εχω ακουσει οτι ο ντραμερ τους λουζεται με μπυρες αντι για σαμπουαν και ο τραγουδιαρης τους κοιμαται με γυρινους μαζι σε νεροστρωμα???

Κάποιος έχει μαστουρώσει άσχημα:lol::lol::lol:

Τέσπα προέκυψε δουλειά και δε θα μπορέσω να ρθω γαμώτο. Και ήθελα πολύ να τους δώ! Καλά να περάσετε παίδες!

Πολύ καλός ήχος από Planet…congrats!

review με videos…
http://drdoomslair.com/2011/05/07/planet-of-zeus-live-athens-an-club-06-05-2011/

δεν μαρεσε το review σου this time … επίσης δεν είσαι ενημερωμένος για Planet καλά , αλλά δεν πειράζει :wink:

keep it up και δώσε videos στο λαό.

μπιμπιμπι είχα μείνει με την εντύπωση ότι στους planet θα πρέπει να είχες πεθάνει υπερβολικά πολύ για να θυμάσαι!

indeed …έφυγα :stuck_out_tongue:

μιλάω για την γενική ενημέρωση σχετικά με τους πλάνετ.

Πρώτο μου post στο forum. Αλλά έρχομαι τακτικά για να βλέπω πως πάνε οι συναυλίες στις οποίες δεν παρευρίσκομαι.

Harsh demise - Έχουν δουλειά ακόμα τα τα παιδιά, αρκετά αγχωμένοι και στατικοί (και αρκετά λάθη). Είναι και πιτσιρικάδες οπότε δεν είναι περίεργο.

Pottergeist - 2η φορά που τους ακούω (την προηγούμενη χωρίς τον βασικό κιθαρίστα ο οποίος είναι φαντάρος) και αυτή την φορά με 2 κιθάρες ήταν πολύ πιο γεμάτος ο ήχος. Η δε μπάντα είχε πολλά κέφια για πειράγματα και χαβαλέ επί της σκηνής. Επίσης, για 1 κομμάτι έπαιξε guest drummer από lucky funeral (απ’΄ότι έμαθα είχαν γίνει και πρόβες). Πολύ καλή ποικιλία στα τραγούδια με επιρροές από τον Νότο της Αμερικής (swamp, stoner, groove metal).

Planet of Zeus - Πολύ πιο παρτάδικος και δυνατός ήχος σε σχέση με pottergeist, η μπάντα είχε δυνατό παλμό, το κοινό ενθουσιώδες. Ο τραγουδιστής ίσως θα έπρεπε να συμμετέχει πιο πολύ στο show, παρολ’ αυτά πολύ καλός φωνητικά.

Θεωρώ ότι τόσο Pottergeist όσο και Planet, θα μπορούσαν άνετα να παίξουν στο εξωτερικό και να αφήσουν πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Έχουμε ακούσει πολύ χειρότερες μπάντες από το εξωτερικό να παίζουν στην Ελλάδα.