Planet X

Planet X will be playing the following dates:

November 6th, 7th, 8th, 2008 - Athina Live - Athens, Greece
November 14th, 2008 - Jivan Festival - Yerevan, Armenia

Derek and Virgil will be joined by Rufus Philpot on bass and Alex Machacek on guitar.

So far these are the only confirmed dates, although there is a rumor that the band will be playing in the USA at some point in the near future. If / when any more news appears I will update this blog, so stay tuned for any further updates!

Πω, ολοι τωρα βρηκαν να κλεισουν; :frowning:

Moonbabies for the win ρεεεε! 8)

Πολύ καλή μπάντα! Δεν είμαι τόσο φαν ώστε να πάω στο live, παρόλα αυτά δεν παύει να είναι καλή φάση 8)

Επίσης έχω την εντύπωση ότι ο Κισατζεκιάν τους γουστάρει πολύ (άσχετο!)

Η συναυλία έχει αναφερθεί ήδη και στο θρεντ “Jazz συναυλίες το Φθινόπωρο στην Αθήνα”.
Φυσικά δεν βλάπτει να έχει και δικό της θρεντ, άλλωστε πολύς κόσμος που ενδιαφέρεται για αυτούς δεν διαβάζει το συγκεκριμένο θρεντ. :wink:

μπασο - κιθαρα , τι λενε οι κυριοι??

ΝΑΙΙΙΙΙ
Πέφτει και σε μέρες που μπορώ
Μόνο ώρες και μέρος να δούμε και δρούμε αναλόγως. Ξέρει κανείς κάτι;

Δεν βλέπεις κάθε μέρες τέτοιες μουσικάρες ζωντανά!

Το προαναφερθεν δισκιο παντως ακουγεται ανετα και για τους μη μουσικους. Ακομα θυμαμαι τι ψαρωμα εφαγα λογω εκθειαστικων κριτικων… το πηρα με το που βγηκε και σιγουρα δε το μετανοιωσα…

Ευκαιρια να το ξεθαψω αυτες τις μερες, οπως και το Universe. :smiley:

Επισης, ξερει κανεις να μας πει για το τελευταιο τους;

Κατ’αρχας θα ελεγα οτι το Moonbabies δεν πολυαπευθηνεται σε μη μουσικους οπως ολα βεβαια!!!

Το Quantum ειναι με διαφορα το καλυτερο της μπαντας και μια απο τις καλυτερες κατ’εμε κυκλοφοριες της χρονιας που περασε!

Ανγκμαρ αν σου αρεσε το Μουν αυτο θα σε στειλει αδιαβαστο! Τα κομματια που ξεχωριζουν πιστευω ειναι το Alien Hip-Hop (που ειναι παλιο κομματι του Donati απο το προσωπικο του Serious Young Insects, αλλαγμενο βεβαια), το Matrix Gate, το Thinking Stone (με ενα ελεεινο layer του Mr. Donati) και το Quantum Factor που περα απο το ελεεινο layer που εχει και αυτο εχει απιστευτο μουσικο θεμα και γενικα το κομματι ειναι εκπληκτικο!!!

Εννοειται στο live θα ειμαστε εγω με τον καθηγητη μου και ισως και κατι φιλους απο εδω Σαλονικα!!!

Υ.Γ. Layers ειναι καποιες ανεξαρτησιες οπου ο ντραμμερ κραταει ενα επαναλαμβανομενο θεμα (οστινατο) Στην μια του πλευρα (χερι-ποδι) και ενα αλλο σε μετρημα στην αλλη! Ο Ντονατι ας πουμε κραταει το θεμα στα αριστερα (χερι-ποδι) και δεξια παιζει αρχικα ενα ασχετο θεμα και μετα αρχιζει να σολαρει με το δεξι χερι και ποδι!!!

[SIZE=“5”]ΦΡΙΚΗ[/SIZE]

Ο Ντονατι συγκεκριμενα ειναι περιβοητος για κατι τετοια… ετσι νομιζω δλδ απο συζητησεις φιλων drummers…

Φιλε μ το Quantum ειναι το μονο που δεν εχω ακουσει. Με τα παραπανω ομολογω πως με εψησες. :wink: Θα σου πω γνωμη το συντομοτερο, μολις δλδ βρεθω σε καταλληλο mood να το ακουσω. :yes:

Ναι…βασικα ο Ντονατι ειναι ο ανθρωπος που ξεκινησε τετοια πραγματα!!!

Οσων αφορα τον δισκο ακουσε τον γρηγορα και μετα απο 4-5 ακροασεις (γιατι θελει τουλαχιστον τοσες καθε δισκος τους για να καταλαβεις τι γινεται) θα προσκυνησεις!!!