Αντί για τον Plant ποιός;

Φτου γαμώτο και είχα ελπίδες.

χωρίς κάποιο ιδιαίτερο κριτήριο σύγκρισης των επιλογών του πολλ, ψήφισα τον τυπά από Black Crowes. Θα ταίριαζε νομίζω.

Αντικαταστάτης;;; Αυτό δεν γίνεται. ¶σε που είναι και ιεροσυλία…

o Plant ειναι μόνο ένας… χωρις αυτον οι Zeppelin δν ειναι Zeppelin!

ΟΚ, ΟΚ , αν έβαζα επιλογή “κανένας” είναι ξεκάθαρο πως θα έβγαινε πρώτη με τα τσαρούχια και αυτό φάινεται έτσι και αλλιώς από τα ποστς σας.
Ίσως και εγώ να την επέλεγα, όσοι με ξέρετε καλύτερά φνωρίζετε πόσο μου αρέσει ο Plant και όχι μόνο στις μέρες των Zeppelin. Θα ήταν πράγματι ανακόλουθο -αν μη τι άλλο- για ένα συγκρότημα που επέλεξε να προστατεύσει τον μύθο του μη συνεχίζοντας με άλλο ντράμμερ να επέλεγε να επανενωθεί με άλλο τραγουδιστή…[-X
Αλλά εδώ δεν μιλάμε για επανένωση των Zeppelin. Aν ο Page και ο Jones θέλουν να παίξουν μαζί και να περιοδέυσουν ως Page/Jones π.χ. δεν είναι άδικο να μην έχουν το δικαίωμα επειδή δεν θέλει να τους ακολουθήσει ο Plant ώστε να έχουμε “επανένωση Ζεππελιν”;
To poll ανφέρεται σε αυτή τη δέυτερη περιπτωση -που φαίνεται και αρκετά πθανή αυτή τη στιγμή!
Και μην μου πείτε “ας περιοδέυσουν χωρίς να παίξουν Zeppelin υλικό” γιατί εσείς οι ίδιοι θα απαιτούσατε πρώτοι Ζεππελιν κομμάτια έτσι και έρχονταν Page/Jones στην Ελλάδα (όπως κάνει πάντα το κοινό και όποτε έρχεται ο Plant μόνος του!). :wink:

Ναι αλλά στους Soundgarden απουσίαζαν τα blues. :roll:

Στην αρχή νόμιζα πως έγραφε Corey Glover και σκέφτηκα πως θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή αν μη τι άλλο και θα αποφεύγονταν οι πολλές συγκρίσεις με τον Plant γιατί θα ήταν σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Μετά κατάλαβα ποιόν εννοείς… [-X:p

Το έχει πάιξει ήδη το υλικό στην περιoδεία Black Crowes w/ Jimmy Page με πολύ καλά αποτελέσματα, υπάρχει και το σχετικό live album. 8)

Ψήφισα Coverdale για να εφράσω την αποστροφή μου προς αυτήν την ερώτηση, αλλά με μεγάλη έκπληξη είδα πως είναι 1ος στις προτιμήσεις!!! Να υποθέσω πως συμφωνούν με μένα και οι υπόλοιποι, ή μήπως έχουμε εκφραστές ΤΕΡΑΤΟΓΕΝΝΕΣΕΩΝ!!!

Μάλλον το δεύτερο δυστυχώς.

Αν το θέτεις έτσι, θα πω κι εγώ Coverdale…

Μαλακίες. Ως Zeppelin κανείς δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον Plant. Ποιός Coverdale δλδ.

Αν θέλουν να κάνουν κάτι σαν project οι Page/Jones, ο Cornell και ο Martin είναι οι ιδανικοί.

τον DIO…δεν θα με χαλαγε να δω τον αγαπημενο μου τραγουδιστη σε συνεργασια με τον page τον οποιο εκτιμω σαν κιθαριστα…

Εννοειται κανενας.Καποιες αξίες είναι διαχρονικες…

Φαντάσου το Dio να τραγουδάει Black Dog…

Ο Mule έχει δίκιο, δε μιλάμε για περιοδεία Led Zeppelin χωρίς τον Plant, αλλά για ένα πιθανό project των Page / Jones.

Εγώ λοιπόν προτείνω: Roger Taylor… http://www.youtube.com/watch?v=GAHh01gfX5g :smiley:

Ok, fan boy mode off: Η ψήφος πάει στους Cornell, Martin και Hughes. Όλοι καλοί θα’ταν.

Και για τους Queen τα ιδια λεγαμε… :lol:

…και να λιώνουμε όλοι στα γέλια. Είδαμε και όταν τραγούδισε Ozzy τα αποτελέσματα.

Πράγματι στα Ζεπς θα λιώναμε στα γέλια. Για τον Όζζυ διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ γιατί στο Λάιβ Ίβολ ο κοντός τον κάνει κυριολεκτικά ένα με το χώμα.

Έτσι έτσι.

Όσο αφορά το θέμα: ΚΑΝΕΙΣ.

Μα το Live Evil άκουσα και έγινα ένα με το χώμα απ τα γελια. Απλά τραγικό. Κάποιοι τραγουδιστές είναι απλά αναντικατάστατοι. Ο Ozzy και ο Plant είναι δύο απ αυτούς.

o ozzy δεν ειναι τραγουδιστης ειναι διασκεδαστης…

ο plant αν και δεν μ αρεσει οπως και οι zeppelin, παραδεχομαι οτι στα νιατα του ηταν πολυ καλος blues rock τραγουδιστης…

Εγω θα ελεγα Cornell αν και συμφωνω με το Davidian οτι ο Plant ειναι αναντικαταστατος.