Please βοηθήστε με να βρω το τραγούδι που ψάχνω...!

εχω πεντε cd tous(tales of terror,stronger than heaven,shogun,dance with the witches,witchcraft)αλλα δν εχει καποιος απο αυτους γυναικεια φωνητικά.δν ξερω,μπορει να ηταν σε καποια αλλη κυκλοφορια τους.παντως stormwitch αποτελουν μια καλή σελιδα του heavy metal με πολλα μελωδικά στοιχεια.

Ωραίο τόπικ…
Λοιπόν 3 απορίες έχω που αμφιβάλλω αν θα ξέρει κανείς…

  1. Όταν έδειχνε Αστερίξ καρτούν στην TV ποιο τραγούδι έπαιζε στη αρχή;
  2. Πως λέγεται το τραγούδι του Λούκυ Λουκ και ποιος το λέει;
  3. Όταν πέρσι στο “Παρά 5” είχαν χωρίσει οι 5 και έδειχνε τη ζωή τους μακριά τον έναν από τον άλλο, είχε βάλει ένα κομμάτι που τραγουδούσε μια γυναίκα με απίστευτη φωνή. Το ξέρει κανείς αυτό;

λοιπόν αν δεν με βοηθήσετε και εσείς, θα πέσει η κατάρα μου να σας καταραστεί… mouxaxaxaxa

ψάχνω ένα τραγούδι, το οποιο έχει τον εξής στοίχο:

“if you remember who I am just call”

χρησιμοποιείται συχνά από τον Πάνο Κοκκινόπουλο στην 10η εντολή και κανεις δεν το ξέρει [snif]

ΨAΧΝΟΥΜΕ ΤΏΡΑ!!!

[b]η από πάνω ήμουν εγώ, για αυτό:

[size=6]Ψ?AΧΝΟΥΜΕ ΤΏΡΑ!!![/b][/size]

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΩΝ KISS TO SWORD AND STONE. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ

αχ,θα έπρεπε να βγουν σε cd όσα χρησιμοποιεί ο Κοκκινόπουλος…

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΩΝ KISS TO SWORD AND STONE. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ[/quote]

δεν είναι των KISS. Είναι BONFIRE, και υπάρχει μόνο σε soundtrack κάποιας ταινίας ψιλοτρόμου αν θυμάμαι καλά και στο best of τους. Ονομάζεται Sword and Stone, οι BONFIRE το έκαναν διασκευή και το πρωτότυπο είναι του τραγουδιστή των LOVERBOY που (φυσικά) και δε θυμάμαι το όνομα του…

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΩΝ KISS TO SWORD AND STONE. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ[/quote]

δεν είναι των KISS. Είναι BONFIRE, και υπάρχει μόνο σε soundtrack κάποιας ταινίας ψιλοτρόμου αν θυμάμαι καλά και στο best of τους. Ονομάζεται Sword and Stone, οι BONFIRE το έκαναν διασκευή και το πρωτότυπο είναι του τραγουδιστή των LOVERBOY που (φυσικά) και δε θυμάμαι το όνομα του…[/quote]

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ KISS ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ’ΑΥΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΕΒΓΑΛΑΝ ΑΥΤΟΙ

Paul Dean.




Πρώτα το είπαν οι Bonfire και μετά οι Loverboy.Τουλάχιστον αυτό φαίνεται από τα link.

Αν έχετε δει στο MAGIC το trailer της εκπομπής R-evolution βάζει ένα κομμάτι Linkin Park, αλλά δεν ξέρω ποιο.
Παίδες βοηθήστε με γιατί με έχει φάει με τη γκρίνια της το πρόσωπο…
Με έχει πρήξει να της το κατεβάσω το τραγούδι…

Αφήστε κατέβασα όλα τα singles τους και το πέτυχα (Faint).

Τι τραβάς κι εσύ! :lol:

Ναι, αλλά όλα έχουν το αντίτιμό τους… :wink: 8) 8) 8)

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΩΝ KISS TO SWORD AND STONE. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ[/quote]

δεν είναι των KISS. Είναι BONFIRE, και υπάρχει μόνο σε soundtrack κάποιας ταινίας ψιλοτρόμου αν θυμάμαι καλά και στο best of τους. Ονομάζεται Sword and Stone, οι BONFIRE το έκαναν διασκευή και το πρωτότυπο είναι του τραγουδιστή των LOVERBOY που (φυσικά) και δε θυμάμαι το όνομα του…[/quote]

ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ KISS ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ’ΑΥΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΕΒΓΑΛΑΝ ΑΥΤΟΙ[/quote]

οκ, ίσως να έκανα κ’ εγώ λάθος και να το έχουν πει και οι KISS. BONFIRE 100% όμως…

Paul Dean.[/quote]

'γεια στο στόμα σου!!! :lol: :lol: :lol:

Paul Dean.[/quote]

'γεια στο στόμα σου!!! :lol: :lol: :lol:[/quote]
το κομματι ειναι του Desmond Child πρωτη εκτελεση του Dean στο αλμπουμ hardcore και μετα bonfire στο ost Soccer και σε ενα best. ελπιζω να το βρεις :wink:

Δεν το έχουν πει το κομμάτι αυτο οι KISS.

Ύστερα από σχεδόν 2 χρόνια ξαναθυμήθηκα το thread που είχα ανοίξει κάποτε. Το πρώτο song (sword and stone) το βρήκα σχετικά εύκολα. Αρχικά την διασκευή από bonfire και μετά από καιρό την εκτέλεση από Paul Dean, η οποία ομολογώ ότι μου άρεσε περισσότερο. Για το liar χρειάστηκε να περάσουν 2 ολόκληρα χρόνια για να το βρω, όταν το επάιξε στο wizard στην αποχαιρετιστήρια βραδιά. Το κομμάτι που έψαχνα ήταν αυτό των red dawn. Thanks σε όλους σας λοιπόν, έστω κ αν το είπα κάπως καθυστερημένα

Υ.Γ. Έχω φάει όλο το ίντερνετ να βρω τους στίχους του liar αλλά τίποτα. Επειδή μπορεί να μου πάρει άλλα 2 χρόνια, αναμένω την βοήθειά σας…:slight_smile: