Please βοηθήστε με να βρω το τραγούδι που ψάχνω...!

Πριν λίγες μέρες ο Ριχάρδος του rock fm έπαιξε ένα πολύ ωραίο τραγούδι του οποίου όμως δεν ανέφερε τίτλο ή συγκρότημα. Απ’ό,τι κατάλαβα πρόκειται για κλασσική ποζεριά 10ετίας του 80 με 90 λογικά (του οποίου είδους είμαι καλώς ή κακώς μεγάλος φαν) και στο ρεφρέν λέει: I feel the fire burning thorugh my bones, I am the sword you are the stone. I swear forever we can stand alone, I am the sword you are the stone ή κάπως έτσι τέλος πάντων. Αν έχετε έστω και την παραμικρή ιδέα για το τραγούδι πείτε τη. Θα σας είμαι ευγνώμων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων…

Το δεύτερο τραγούδι που ψάχνω λέγεται liar και ανήκει και αυτό στο ίδιο είδος με το προηγούμενο τραγούδι. Είναι πιθανότατα ένα από τα πιο χαρακτηριστικά και αντιπροσωπευτικά τραγούδια poser rock και δεν έχω ιδεά ποιος/ποιοι το λένε. Είναι πάντως κομματάρα γι’αυτό πείτε μου αν ξέρετε κάτι σχετικό…(Δεν είναι πάντως το γνωστό Liar του Yngwie Malmsteen).

Bonfire - Sword And Stone , το οποιο κομματι ειχαν γραψει με τον Desmond Child.

Mπορει να ειναι Signal , η Jagged Edge Uk .

Bonfire - Sword And Stone , το οποιο κομματι ειχαν γραψει με τον Desmond Child.[/quote]

Διασκευή από Paul Dean θές να πείς…

pes sta re eagleheart…einai oloi asxetoi edo mesa… :smiley: :smiley: :smiley:
akou bonfire…a re antrea…de tha megaloseis ki esy?tha matheis… :lol:

Mπορει να ειναι Signal , η Jagged Edge Uk .[/quote]

mporei na einai red dawn…alla an den mas peis stixous, tha einai dyskolo na se voithisoume, mias kai ta pozeradika einai ta pleon klapsomounika(e, antrea?) tragoudia kai exoun ola pano kato tous idious titlous…

Bonfire - Sword And Stone , το οποιο κομματι ειχαν γραψει με τον Desmond Child.[/quote]

Διασκευή από Paul Dean θές να πείς…[/quote]

εχεις δικιο και συ και η χριστινα.

Γειά σου βρε συνονόματη! :lol:
Κανόνισε μόνο να με ρωτήσεις αν με λένε Χριστίνα :lol:

Καλωσηρθες συνονοματε… Το πρωτο ειναι το Sword And Stone.

Μιλώντας για ποζεριές, πού μπορώ ρε παιδιά να βρω και να κατεβάσω το Street Girl των Raw Silk? Για limewire πάντως ούτε λόγος…

de ksero ti einai to limewire…alla sigoura se afto mporei na se voithisei o angel in black…gine filos tou… :lol: :lol: :lol:
an eisai kopela, gine eromeni tou… :lol: :lol:

Τί limewire και αηδίες… :!: Ο λογικός κόσμος χρησιμοποιεί DC++. Εκεί φίλε μου θα βρεις τα πάντα. :wink:

liar υπαρχει ενα κομματι των RED DAWN ,με ‘καταιγιστικα’ πληκτρα και ριφ αλα rainbow
την αρχη του , και υπαρχει και ενα των SIGNAL middle tempo αν θυμαμαι καλα . Αλλα
ο τιτλος ειναι ‘κοινος’ προφανως θα υπαρχουν παρα πολλα με την λεξη liar,
Επισης χωρις να θελω να μειωσω το συγκεκριμενο παραγωγο που αναφερεσαι,τα γουστα του η τα ‘playlist’ του ειναι πολυ συνιθισμενα ,ειδικα παλαιοτερα ηταν πολυ
mainstream .Οποτε κατι σπανιο δεν νομιζω να ειναι αυτο που ψαχνεις

vre sy…aor…ta xoume pei idi ola afta, agapi mou…smouts!

Γειά σου βρε συνονόματη! :lol:
Κανόνισε μόνο να με ρωτήσεις αν με λένε Χριστίνα :lol:[/quote]

geia sou kai sena vre synonomati…!!! :lol: :lol: :lol:
nomizeis oti eimai ilithia na se rotiso pos se lene apo ti stigmi pou eimaste synONOMATES??? daaaaaa??? :lol: :lol: :lol:

Μ’αρέσει πού κατάλαβες :lol:

agapi mou, eimai paneksypno plasma ego…kai panemorfo… 8O :lol:
ego psaxno kati cd mou…mipos kserei kaneis pou tha ta vro???

το τραγουδι liar που ψαχνεις ειναι απο το σχετικα αγνωστο συγκροτημα Stormwitch και θα το βρεις στο album Shogun(1994)

STORMWITCH ,ειχαν βγαλει μια φοβερη δουλεια με γυναικεια φωνητικα αν δεν κανω λαθος ,η αλλοι ηταν ?